Огляд дому Sophos – оновлено 2020 рік

Домашній огляд Sophos

Sophos Home виглядає дуже непогано, але в ньому відсутні деякі вдосконаленіші функції, яких ми очікували при тестуванні такої кількості конкурентів. І все-таки ціна є правильною, тому, можливо, варто перевірити, як ви побачите в цьому огляді Sophos Home.


софос-слайдер-1

софос-слайдер-2

софос-слайдер-3

софос-слайдер-4

Попередній

Далі

Sophos Home – антивірусне рішення для тих, кому потрібно керувати кількома комп’ютерами. Він має вбудоване програмне забезпечення для моніторингу та веб-фільтрації, а також базове сканування за дуже доступною ціною. Однак йому не вистачає безлічі розкішних функцій, які ви можете знайти в нашому найкращому раунді антивірусного програмного забезпечення.

У цьому огляді Sophos Home ми занурюємось вглиб Софоса і виявляємо, де він вдається і де він не вдається. Ми окреслимо запропоновані функції, запустимо їх через практичне тестування та дослідимо його результати в лабораторії безпеки. Після того, як ми перевіримо кожен аспект, ми дамо вам свій вирок.

Якщо вам потрібен антивірус, який дозволяє переглядати та контролювати його програмне забезпечення на багатьох пристроях одночасно, Sophos Home Premium цілком вартує низької ціни. Крім того, з безкоштовною 30-денною пробною версією варто перевірити самі.

Сильні сторони & Слабкі сторони

Альтернативи для Sophos Home

Особливості

Sophos Home – це дуже функціональна програма, але це може бути гарною справою в деяких випадках. Дизайн та компоненти Sophos орієнтовані на два основні ринки: невеликі організації та сім’ї. Через це його набір функцій обмежений, але надійний. Для користувачів, які можуть скористатися цими параметрами, Sophos – це найвищий вибір.

Найбільша особливість, яку пропонує Sophos, – це віддалене управління. Кожен параметр настільного додатку – це посилання на веб-сайт управління, де ви можете керувати кількома пристроями в одному місці. Це ідеально підходить, наприклад, для лабораторних мереж, де вам може знадобитися контролювати кожен комп’ютер одночасно.

софос-пристрої

Це відмінна функція навіть для окремої людини, яка має лише декілька пристроїв. Замість того, щоб не забувати сканувати телефон, робочий стіл та ноутбук за звичайним графіком, ви можете встановити все це з однієї інформаційної панелі. Ви також можете переглянути будь-які результати без фізичного доступу до цього пристрою.

Хоча багато програм, як-от AVG (див. Наш огляд AVG), дозволяють використовувати декілька пристроїв, у них немає рішення управління єдиною зупинкою. Софос у цьому плані унікальний.

На додаток до функцій управління, Sophos пропонує також декілька переваг якості життя. Сюди входить захист веб-камери, що є нечастою, але дуже затребуваною деталлю антивірусного захисту.

софос-веб-камера

Частина його захисту базується на “оцінці репутації”. Це означає, що інші комп’ютери, на яких працює Sophos, ідентифікують, чи є програма шкідливою чи безпечною, і потім звітують перед Sophos. Тоді воно попередить вас, якщо ви почнете завантажувати це програмне забезпечення, і запитає, чи хочете ви продовжити.

Існує ряд функцій, яких сучасний користувач очікує від антивірусу, наприклад, менеджер паролів або віртуальна приватна мережа. Sophos Home в цьому відношенні обмежений, на відміну від деяких конкурентів. Ознайомтеся з нашим оглядом Avira на прикладі інструменту, який пройшов у абсолютно протилежному напрямку з функціями.

Однак це пов’язано з групами, на які Софос націлений. Як рішення для управління бізнесом, від користувачів не передбачається входити у свій настільний додаток та подрібнювати файли. Ця програма призначена для менеджерів віддалено сканувати комп’ютер та змінити налаштування, щоб захистити працівників.

Навіть з цією інформацією все ще дивно, що цьому антивірусу не вистачає вбудованого брандмауера. Це здається логічною особливістю віддаленого управління бізнесом та сімейними рішеннями для забезпечення максимальної безпеки. Щоб дізнатись про інструмент, який включає цю функцію, ознайомтеся з оглядом Антивірусу Касперського.

Софос також мав би більшу цінність як споживчий продукт, що має ще кілька функцій. Деякий захист від викрадення особи засвідчував би його захист від банківської діяльності і висував би його перед пакетом.

Батьківський контроль

Ще однією особливою особливістю Sophos Home є його батьківський (або діловий) контроль. Вони дозволяють власнику облікового запису блокувати що-небудь в Інтернеті – від невідповідного вмісту до веб-сайтів, пов’язаних зі спортом. Потім ці заблоковані сайти реєструються на веб-панелі інструментів.

софос-заблокований сайт

Налаштування веб-фільтрації є логічними та зрозумілими, але ми виявили, що вони працюють не в усіх браузерах. Firefox та Internet Explorer добре працювали, але Google Chrome пройшов майже кожен батьківський блок без жодних проблем.

Окрім того, відфільтровані веб-сайти не завжди були такими, які ми очікували. Наприклад, фільтр для покупок не блокував Amazon чи eBay, але блокував Etsy.

софос-батьківськийблок

Ця функція не дуже поширена, але це велика прихильність для сім’ї або менеджера команди, коли встановлюється антивірус на багатьох різних пристроях. Ще про частину програмного забезпечення, яке пропонує ці елементи управління, читайте наш огляд McAfee Total Protection.

Огляд функцій Sophos

Домашній логотип Sophoshome.sophos.com

Починається від 500 доларів за місяцьВсі плани

Особливості

Менеджер паролів

Подрібнювач файлів

Підтримка декількох ОС

Батьківський контроль

Очищення диска

VPN

Профілі

Захист

Захист від компенсації

Захист веб-камери

Моніторинг у реальному часі

Захищений браузер

Захист завантаження

Захист від фішингу

Брандмауер

Операційна система

Windows

macOS

Linux

Android

iOS

Корисність

Настільний інтерфейс користувача

Мобільний додаток

Розширення для браузера

Підтримка

Центр допомоги

Форум

Чат в прямому ефірі

Телефон

Електронна пошта

24/7 Підтримка

Відеоурок

Різне

Безкоштовний план

Ціноутворення

Для безкоштовного рівня антивірусу не обмежено обмеження на пристрій. Однак для Sophos Home це має сенс. Кожен пристрій управляється з однієї інформаційної панелі, тому управління більшою кількістю пристроїв одночасно є головною перевагою. Однак за доступною вартістю Sophos Home Premium, однак, має найбільш сенс викладати платні версії.

Як інструмент віддаленого управління та захисту для бізнесу та сімей, Sophos Home Premium – це велика кількість. Деякі конкуренти, як-от Avast, зароблять вас набагато більше на найвищому рівні (перегляньте наш огляд Avast Pro, щоб побачити, чи варто це грошей).

У Sophos Home Free також не вистачає більшості функцій, які пропонуються з ярусом Home Premium. Захист від зловмисного програмного забезпечення – наприклад, PUA або потенційно небажаних програм – обмежений платною версією. Цей захист від зловмисного програмного забезпечення необхідний для надійного антивірусу.

Суть полягає в тому, що Sophos Home Free бракує занадто багато функцій, щоб вони того варті. Якщо вам потрібен захист з дешевого, найкраща ідея з нашого найкращого безкоштовного антивірусного списку. Однак якщо вам потрібен батьківський контроль або можливість дистанційно керувати скануваннями, Sophos Home Premium є дуже доступним і має те, що вам потрібно.

Привітність до користувачів

Хоча настільний додаток Sophos Home насправді не призначений для використання в будь-якому реальному управлінні, установка та експлуатація Sophos взагалі не є проблемою. Простота налаштувань може бути приємною для обслуговування, але згубною у випадку серйозної зарази шкідливим програмним забезпеченням.

Встановлення Sophos Home було легким вітром. Облікових записів не потрібно, і посилання на завантаження Sophos Home Premium і Free були помітними на його веб-сайті. Однак програма наполягала на тому, щоб виконати сканування відразу після встановлення, не маючи можливості відхилити скан, за винятком того, щоб скасувати його, коли воно вже запущене..

софос-сканування

Це не дуже велике питання, але це було трохи прикро. Ми вважаємо за краще вибрати для себе, коли запустити сканування.

Після встановлення Sophos Home ви відразу зрозумієте, що настільний додаток майже абсолютно безглуздий. Кожен пункт меню, крім „довідки”, насправді є посиланням на цей параметр на веб-сайті. 

Як ми вже згадували вище, це тому, що Софос розраховує, що ці програми будуть контролюватися дистанційно. Однак, як кінцевий користувач, це неспокійно і повільно. Sophos повинен мати можливість зв’язувати веб-інтерфейс зі своїми настільними програмами в режимі реального часу.

софос-приладова панель

При цьому, інтерфейс на веб-сайті дуже інтуїтивно зрозумілий і простий у навігації. Основна сторінка статусу кожного пристрою включає огляд поточного рівня захисту від вірусів та останніх заходів, які Sophos взяв на пристрої.

Сюди можна віднести розпочате сканування, скасування скасовано, попередження батьків відхилено і навіть спробу доступу до заблокованих сайтів. Це прекрасне джерело інформації, коли ви не маєте доступу до відповідного комп’ютера.

софос-попередження

Жоден з налаштувань теж не надто складний. Більшість з них – перемикачі, які можна включати та вимикати, без додаткових варіантів. Навіть розширені налаштування під деякими з варіантів були просто ще декількома комутаторами.

софос-налаштування

Кожне налаштування є невеликим, але вони не детально розглядаються. Наприклад, на нашому тестовому комп’ютері ми здивовано виявили, що клавіатура виводить випадкові букви та цифри замість того, що ми ввели. 

Однак ми виявили, що це є частиною захисту кейлоггера під “безпечним онлайн-банкінгом”. Налаштування зовсім не пояснює, як він захищає вас від кейлоггерів, тому важко було визначити, що Софос це взагалі викликає.

Параметри сканування

Sophos дійсно забиває додому просте, єдине для всіх розмір, з його можливостями сканування. Існує лише “сканування”, яке сканує деякі частини вашого комп’ютера, швидше за все, ті частини, які інші антивірусні програми охоплюють при “швидкому скануванні”.

Існує також прихований варіант сканування окремого диска, але він взагалі не висвітлений у документації програми. Клацання правою кнопкою миші на окремій папці надасть вам можливість сканувати її за допомогою програми Sophos Home. Немає сенсу, що ця функція прихована у контекстному меню.

На щастя, для одного варіанту сканування не потрібно багато часу, і його комп’ютер не надто важкий. Сканування лише підняло наш тестовий комп’ютер від 10-відсоткового використання процесора до 35 до 40 відсотків. Це було помітно, але зовсім непридатно.

Це також займало лише кілька хвилин, що є прийнятною швидкістю для швидкого сканування, і він відзначав відстеження файлів cookie поверх будь-якої зловмисної програми, яку він знайшов..

Захист

Sophos Home майже не має жодних суворих випробувань. Ми самі провели його кроками, і це зробило досить добре на наших власних тестах, поки ми використовували правильний браузер тестування. Однак лабораторні тести є справжнім золотим стандартом, тож вони настільки застаріли. .

Останнім тестом, який ми могли знайти, був звіт AV-Test за грудень 2017 року. На честь Sophos Home, він легко пройшов кожен тест. Він заблокував 100 відсотків поширеного зловмисного програмного забезпечення і не мав помилкових позитивних результатів. 

Крім того, завантаження часто використовуваних програм було значно швидше за допомогою Sophos, ніж середній показник по галузі. Хоча найпоширеніші програми захисту від зловмисних програм сповільнювали тестовий комп’ютер на 14 відсотків під час завантаження програм, Sophos уповільнив його на один відсоток. Що стосується копіювання файлів, його восьмивідсоткове уповільнення було нарівні із середнім показником по галузі.

Однак Софос не пройшов так добре на своєму тесті захисту реального світу з AV-Comparatives в листопаді 2016 року. Хоча він заблокував 96,2 відсотка загроз, він фактично виступав у нижній третині тестованих антивірусних програм. Це значно відстало від популярних джунгернавтів, таких як Bitdefender (читайте наш огляд Bitdefender).

Софос в основному відставав за своєю компромісною швидкістю. Незважаючи на те, що його хибні позитивні результати були досить низькими, він став жертвою набагато більшої кількості шкідливих програм, ніж більшість інших тестованих програм одночасно. Він особливо зменшився в порівнянні з F-Secure (перегляньте наш огляд F-Secure, щоб дізнатися більше).

Сертифікація MRG

У налаштуваннях Sophos Home ви бачите, що він торкається свого банківського захисту як “сертифікований MRG Effitas”. Це досить велика справа серед антивірусних програм; приблизно третина програм проходять цю сертифікацію, і це подвиг, над яким варто похвалитися.

sophos-onlinebanking

На жаль, зв’язавшись із компанією Sophos, ми виявили, що вони насправді не сертифіковані за допомогою онлайн-сертифікації MRG Effitas. Натомість MRG Effitas оцінив послугу Sophos Intercept X у лютому 2018 року. Sophos Home використовує цю послугу, тому позитивний результат у цій оцінці захисту кінцевих точок свідчить про хороші речі для антивірусу.. 

Коли ми запитали у Софоса про сертифікацію, вони сказали, що вони видалять її зі свого веб-сайту, оскільки це “не найновіше”. Однак, згідно з нашими дослідженнями, в будь-який момент не було сертифікації, тому ми раді бачити, що вони оновлюють свій сайт, щоб зняти цю впевненість.

Якщо чесно, за оцінкою MRG Effitas Sophos заблокував майже 100 відсотків зловмисних програм і мав дуже мало помилкових позитивних результатів, але сильні конкуренти, такі як Trend Micro (читайте наш Trend Micro Antivirus + огляд), перевершили цю категорію. Це вражаючий результат, але не зовсім банківська сертифікація.

Ручне тестування

Наші практичні випробування пройшли трохи краще для Sophos Home. Для початку ми розпочали це через набір тестів з організації антимонологічного тестування (AMTSO). Єдиним тестом, який він не вдався, був тест фішингу, який має сенс, оскільки він не пропонує захист від фішингу (дізнайтеся, що таке фішинг, і для чого вам потрібен захист від нього).

Цікаво, що він не заблокував усі шкідливі програми однаково. Sophos частково працює на “репутації”, що означає, що файл або URL-адреса з нижчим показником репутації покаже попередження, яке рекомендує користувачеві не завантажувати його. 

Незважаючи на те, що більшість файлів були заблоковані прямо, декілька просто рекомендували не продовжувати, через низький показник репутації.

Ми також провели Софос через тести веб-експлуатації WICAR. Ці тести розроблені для запуску декількох поширених веб-подвигів у вашому браузері та перевірки, чи захищений від зловмисного програмного забезпечення достатньо надійним, щоб заблокувати їх.

Результати тут повністю залежали від того, який браузер ми використовували. У Google Chrome Sophos заблокував лише дві з 13 шкідливих URL-адрес. В Internet Explorer він заблокував 10. Проте, як правило, не блокувати кожен веб-експлуатацію. Для прикладу антивіруса, який пройшов усі 13, перегляньте наш огляд ESET NOD32.

Хоча Sophos Home мав вагомі результати в лабораторних тестах, в яких брав участь, вони просто занадто старі, щоб бути надійними. Наші практичні випробування були надійними, але це свідчило про те, що Sophos є досить надійним захистом. Якщо ви шукаєте антивірус, який захистить вас від більшості зловмисних програм, ознайомтеся з нашою інформацією про найбезпечніший антивірус..

Підтримка

Різниця між платними та безкоштовними користувачами істотна, якщо мова йде про обслуговування клієнтів Sophos Home. Хоча безкоштовні користувачі мають доступ лише до заздалегідь записаної бази знань, платні користувачі можуть насолоджуватися послугами електронної пошти та спілкуватися в чаті. Однак навіть ці послуги не є цілодобовими.

софос-підтримка

Як користувач Sophos Home Free, ви матимете доступ лише до бази знань. Ця проблема полягає ще й у тому, що статті взагалі не охоплюють багато користувачів. Натомість вони в основному зосереджуються на установці та конфігурації, і вони відповідають на дуже мало запитань про програму, як вона працює та які функції вона пропонує.

Отримавши платний член, ви отримуєте доступ до електронної пошти на основі квитків та підтримки чату в часі з 8:00 до 20:00. EST Хоча обслуговування клієнтів не працює цілодобово, вона відповідала на наші запитання відносно швидко та точно. Ми відправили квиток у робочий час, щоб перевірити, скільки часу знадобиться для відповіді. Квиток відправлений о 21:00. відповіли на полудень наступного дня.

Окрім традиційних каналів підтримки, Sophos також активно підтримує акаунт у Twitter. Це сприймає трохи навантаження на базу знань для вільних користувачів. Однак він не підтримує королів, як-от Panda Security (читайте наш огляд Panda Security).

Вирок

Sophos Home – це справді такий антивірус, який вам або потрібен, або вам цього не потрібно. Якщо у вас є один комп’ютер для захисту та немає необхідності в його віддаленій функції управління, існує безліч інших антивірусних програм з більш надійним набором функцій, що пропонують вам можливість безпечно видалити файл назавжди або керувати всіма вашими паролями відразу.

Однак якщо вам потрібна функція, яка дозволяє керувати низкою пристроїв, Sophos Home – одна з небагатьох антивірусних програм для споживачів, які пропонують її. З дуже низькою ціною порівняно з конкурентами, це чудовий вибір, якщо ви можете скористатися цими аспектами програмного забезпечення.

Що стосується чистої безпеки, то захист Sophos Home бракує порівняно з конкурентами, такими як Webroot (докладніше читайте в нашому огляді Webroot SecureAnywhere). Факт, що він не брав участі в жодних останніх лабораторних тестах, викликає занепокоєння, і його вибір вимагати отримання MRG Effitas банківської сертифікації, коли він насправді цього не має, дуже хвилює.

Підтримка клієнтів також залишає бажати кращого для споживчого продукту, який буде використовуватися цілодобово, а не лише у робочий час. Це особливо актуально, якщо ви є безкоштовним користувачем, оскільки ви майже повністю переноситесь на підтримку соціальних мереж.

Що ви думаєте про Sophos Home? Це рішення для ваших антивірусних потреб? Повідомте нас у коментарях. Як завжди, дякую за прочитане.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map