Bitdefender vs Kaspersky: Zbierame najlepší antivírus do roku 2020

Bitdefender a Kaspersky patria medzi najlepší antivírusový softvér na trhu. Obaja majú vynikajúce ochranné známky, množstvo funkcií a plánov, ktoré podporujú viac zariadení. Líšia sa však v niekoľkých oblastiach, ako napríklad užívateľská prívetivosť a podpora.


V tomto porovnávaní Bitdefender verzus Kaspersky uvidíme, ako sa antivírusy v piatich kolách otriasajú. Aj keď tieto dva prvky majú podobné vlastnosti a ceny, existujú jemné rozdiely, ktoré by mali byť každé kolo zaujímavé.

Porovnanie poskytne prehľad o antivírusovom softvéri, preto vás žiadame, aby ste si prečítali našu kontrolu Bitdefenderu a kontrolu aplikácie Kaspersky Anti-Virus, kde nájdete všetky podrobnosti o každej službe..

Nastavenie boja: Bitdefender verzus Kaspersky

Bitdefender a Kaspersky patria medzi najlepšie antivírusové ochrany. Zobrali si prvý a tretí, v našom sprievodcovi najbezpečnejším antivírusovým softvérom, takže buď bude stačiť, ak zostane bezpečnosť v poriadku.

Napriek tomu sa líšia v iných oblastiach, ako napríklad podpora a užívateľská prívetivosť. V piatich kolách porovnáme Bitdefender a Kaspersky, čo zodpovedá kritériám nastaveným v našej najlepšej príručke k antivírusovému softvéru..

Tieto dva antivírusové programy budú súťažiť vo funkciách, cenách, užívateľskej ústretovosti, ochrane a podpore. Poskytneme vám prehľad antivírusov pre každé kolo, poskytneme námety na to, ako porovnajú a vyhlásia víťaza. Celkovým víťazom bude ktorékoľvek z troch alebo viacerých kôl.

Rovnako ako v prípade porovnávania hesiel Dashlane vs 1Password, ktoré stavia proti sebe dvoch najlepších správcov hesiel, v našom hodnotení existuje flexibilita. Nezabudnite si prečítať naše myšlienky na konci každého kola kvôli našej logike. Niektoré kolá, napríklad užívateľská prívetivosť, sú väčšinou osobnými preferenciami.

1

Vlastnosti

Antivírusy sa vyvinuli zo základného skenovania do úplných bezpečnostných balíkov. Najprv sa pozrieme na najnovšie verzie Bitdefenderu a Kaspersky a vyhodnotíme, aké nové nástroje pridali, aby vás ochránili..

BitDefender

Lacné plány Bitdefenderu sú ľahké, ale balíčky viacerých zariadení, ktoré ponúka, sú plné. Funkcie služby sa nám veľmi páčia, najmä pri plánoch vyššej kategórie, ale ich distribúcia ponecháva niečo, čo je potrebné.

Antivírus Bitdefender poskytuje kompletnú ochranu vrátane ochrany pred ransomwarom, zneužitím webovej kamery, phishingom a nebezpečnými stiahnutiami z internetu. Bitdefender tiež obsahuje SafePay, bezpečný prehliadač pre online transakcie a bankové monitorovanie.

SafePay je samostatná verzia pracovnej plochy. Izoluje všetky ostatné sieťové pripojenia od transakčného pripojenia. Nie je to však na bežné prehliadanie, pretože je podstatne pomalšie ako prehliadač Chrome. Našťastie vám Bitdefender pošle upozornenie pri pristávaní na online platobnom portáli s pokynmi na jeho otvorenie v službe SafePay..

Všetky plány sa dodávajú aj s Bitdefender Wallet, čo je správca hesiel, ktorý ukladá identity, heslá a bankové informácie. Môže importovať aj údaje z prehliadačov Chrome, Firefox a Internet Explorer. Peňaženka je slušný správca hesiel a ako bezplatné zaradenie nemôžeme sťažovať. Nie je to však na Dashlaneovej úrovni (prečítajte si našu Dashlaneovu recenziu).

BitDefender-Wallet

Získate tiež obmedzenú verziu Bitdefender VPN. Poskytuje vám 200 MB za deň na používanie vo virtuálnej súkromnej sieti, čo je dosť na to, aby ste obišli nebezpečenstvo verejnej WiFi, vrátane škodlivého softvéru a ransomware. Môžete upgradovať na úplný plán, ale namiesto toho vám odporúčame použiť jedného z našich najlepších poskytovateľov VPN. ExpressVPN je náš najlepší výber (prečítajte si našu recenziu ExpressVPN).

Našou obľúbenou funkciou – jednou, ktorej sa znova dotkneme v treťom kole – sú ochranné profily. Antivírus Bitdefender môžete nakonfigurovať tak, aby poskytoval rôzne úrovne zabezpečenia internetu na základe toho, čo robíte. Napríklad pracovný profil zvýši ochranu pred phishingom. Profily sú voliteľné, takže ak nechcete, nemusíte v určitých oblastiach znižovať ochranu.

Funkcie Bitdefenderu sa nám veľmi páčia. Sú však distribuované zvláštnym spôsobom. Napríklad Bitdefender Antivirus Plus, najdrahší plán, neobsahuje základný firewall, ale je dodávaný s SafePay a Peňaženkou. Je to iba Windows a vstavaný firewall systému Windows funguje dobre, ale iné antivírusy ponúkajú prepracovanejšie brány firewall, dokonca aj pri lacných plánoch..

Kaspersky

Kaspersky má podobnú sadu funkcií ako Bitdefender, ale niektoré si vyhradzuje, napríklad zabezpečený prehliadač online bankovníctva, na drahšie plány. Najlacnejší plán, antivírusový program, má iba základnú ochranu, takže ak chcete využívať výhody funkcií spoločnosti Kaspersky, musíte vykonať inováciu na aplikáciu Kaspersky Internet Security alebo vyššiu..

Safe Money je bezpečný bankový prehliadač, napríklad SafePay. Keď otvoríte platobný portál, spoločnosť Kaspersky vás vyzve na jeho otvorenie v službe Bezpečné peniaze. Rovnako ako v prípade Bitdefenderu izoluje všetky ostatné sieťové pripojenia, takže vaša transakcia je bezpečná.

Na rozdiel od SafePay však Safe Money nie je samostatná pracovná plocha. Zelený žiariaci kruh okolo okna budete vedieť, že ste v zabezpečenom prehliadači.

Kaspersky-Safe-Money

Spoločnosť Kaspersky ponúka obmedzenú verziu svojej siete VPN s bezpečným pripojením. Podobne ako v prípade Bitdefenderu si môžete zahrať 200 MB denne. VPN je s láskavým dovolením Hotspot Shield, hrubého poskytovateľa, ktorého sme pri našej kontrole Hotspot Shield nehodnotili vysoko.

Opäť zdôrazňujeme používanie inej služby VPN, ako je napríklad NordVPN (prečítajte si našu recenziu pre spoločnosť NordVPN)..

Existujú aj ďalšie nástroje na ochranu osobných údajov. Spoločnosť Kaspersky dodáva ochranu webovej kamery, súkromné ​​prehliadanie a čistič súkromia. Ochrana webovej kamery je vynikajúca a odporúčame ju v našom sprievodcovi, ako zabezpečiť webovú kameru. Súkromné ​​prehliadanie blokuje pokusy sociálnych sietí, reklamných agentúr a ďalších osôb o zhromažďovanie vašich údajov.

Blokovač sledovania Kaspersky

Užitočné je aj čistenie osobných údajov. Zameta váš systém na identifikáciu údajov a spýta sa, či ich chcete odstrániť.

Ak prehodíte účet za najdrahší plán, Kaspersky Total Security, získate aj Kasperskyho správcu hesiel. Na rozdiel od služby Bitdefender Wallet je ponuka spoločnosti Kaspersky plnohodnotným správcom hesiel, ako to môžete prečítať v recenzii Kaspersky Password Manager..

Okolo jednej myšlienky

Kaspersky a Bitdefender majú takmer rovnaký zoznam funkcií. Najväčší rozdiel je v tom, kde ich predstavia. S Bitdefenderom získate viac za menej, ale za cenu základných bezpečnostných funkcií, ako je firewall.

Na druhej strane má Kaspersky lepšie funkcie, napríklad správca hesiel. Musíte ho však upgradovať na drahý plán Kaspersky Total Security.

Zatiaľ čo Bitdefender preskočí bránu firewall na svoj najvýhodnejší plán, Bitdefender Antivirus Plus, Windows by mali mať zabezpečenú ochranu a jej ďalšie funkcie sú dostatočné na to, aby ste v tomto kole mohli vyhrať..

Kolo: Funkcie poukazujú na antivírus Bitdefender

Logo antivírusového softvéru Bitdefender
Logo spoločnosti Kaspersky Anti-Virus

2

stanovenie ceny

Väčšina antivírusov ponúka plán viacerých zariadení, ktorý chráni nielen váš stolný počítač, ale aj vaše mobilné zariadenia. Kaspersky a Bitdefender majú rovnakú cenovú schému, ale podrobnosti o plánoch sa líšia. Pozrime sa na to, čo ponúka každý plán a za akú cenu.

BitDefender

Pokiaľ sa budete držať propagačných cien Bitdefenderu, je táto cena dobrá. Zľava pri prvej platbe vám zvyčajne ušetrí približne 30 dolárov, ale plány, ktoré si môžete vybrať, sú obmedzené. Bitdefender Antivirus Plus a Bitdefender Internet Security majú propagačné ceny plánov s tromi zariadeniami. Zníženie na jednu alebo najviac 10 zvyšuje rýchlosť.

Skutočnosť, že môžete ísť až do 10 zariadení, je pekná. Najlacnejší plán, Bitdefender Antivirus Plus, môže chrániť jedno, tri, päť alebo 10 zariadení. Má zabudovanú ochranu proti ransomware a používa rovnakú databázu škodlivého softvéru ako zvyšok softvéru Bitdefender.

Aj keď môžete ísť až do 10 zariadení, nemali by ste to robiť. Bitdefender Antivirus Plus je iba systém Windows, čo znamená, že ním nemôžete chrániť svoje mobilné zariadenia. Tento plán je najvhodnejší pre jedného používateľa, ktorý má stolný alebo prenosný počítač.

Bitdefender Internet Security má rovnaké problémy. Je to iba Windows a miera propagácie sa vzťahuje iba na plán troch zariadení. Schopnosť ísť až do 10 zariadení má zmysel, pretože zavádza rodičovskú kontrolu. Má aj ďalšie funkcie, napríklad ochranu sociálnych sietí a webkamer.

Väčšina používateľov by sa mala rozhodnúť pre úplnú bezpečnosť Bitdefenderu. Je to o 10 dolárov viac ako Bitdefender Antivirus Plus a prichádza s podporou piatich zariadení. Môžete tiež upgradovať na 10 za ďalších 5 dolárov.

Bitdefender Total Security je jediný program, ktorý antivírus ponúka. Podporuje Windows, MacOS, iOS a Android. Jeho vynikajúca aplikácia pre Android získala miesto v našom najlepšom sprievodcovi antivírusom pre Android.

Propagačná sadzba sa uplatňuje iba pri prvom zakúpení aplikácie. Našťastie vám Bitdefender umožňuje zakúpiť až tri roky ochrany za propagačnú cenu vopred.

Bitdefender má dobré ceny a zostava plánov je uspokojivá, ale cítime sa nútení do celkovej bezpečnosti Bitdefenderu. Je to jediný plán pre viac zariadení a ochrana vášho mobilného zariadenia je takmer rovnako dôležitá ako ochrana vášho stolného počítača. Bitdefender Internet Security a Antivirus Plus sú slušné možnosti, ak sa skutočne snažíte šetriť peniaze.

Bitdefender ponúka aj bezplatný antivírus. Na skenovanie vášho počítača je to základné. Napriek tomu bolo dosť dobré zarobiť si miesto v našej najlepšej bezplatnej príručke antivírusového softvéru. Pred stiahnutím softvéru vám však odporúčame využiť 30-dňovú skúšobnú verziu Total Security spoločnosti Bitdefender.

Kaspersky

Spoločnosť Kaspersky má tiež zostavu s tromi plánmi a každá z nich dosahuje približne rovnakú cenu. Najlacnejší plán, Kaspersky Anti-Virus, je lacnejší o 5 dolárov za rovnaký počet zariadení, zatiaľ čo najdrahší plán spoločnosti Kaspersky Total Security je o 5 dolárov vyšší. Spoločnosť Kaspersky však zavádza plány viacerých zariadení na nižšej úrovni ako Bitdefender.

Anti-Virus dokáže chrániť tri alebo päť zariadení. Aj keď vám to nedáva flexibilitu ísť až do 10 zariadení, ako je Bitdefender, konfigurácia dáva zmysel. Podľa plánu iba pre Windows je nepravdepodobné, že budete musieť chrániť viac ako päť zariadení. Anti-Virus poskytuje základnú súpravu ochrany vrátane ochrany pred škodlivým softvérom v reálnom čase.

Aplikácia Kaspersky Internet Security je k dispozícii pre tri alebo päť zariadení, ale na rozdiel od porovnateľného plánu spoločnosti Bitdefender môžete zabezpečiť Windows, MacOS, iOS a Android. Je dodávaný s bezpečnými peniazmi a kontrolami súkromia. Kaspersky Internet Security bohužiaľ nemá rodičovskú kontrolu.

Najdrahší plán, Kaspersky Total Security, môže chrániť päť alebo 10 zariadení. Zahŕňa rodičovskú kontrolu a správcu hesiel spolu s predchádzajúcimi funkciami. Potrebujete však užívateľský účet, aby ste mohli používať správcu hesiel a rodičovskú kontrolu.

Aplikácia Kaspersky Total Security sa dá nainštalovať až na 10 zariadení, ale iba dva používateľské účty majú prístup k rodičovským kontrolám a správcovi hesiel.

Rovnako ako Bitdefender vás Kaspersky posúva smerom k najdrahšiemu plánu. Aplikácia Kaspersky Internet Security ponúka lacný program viacerých zariadení, máte však päť zariadení a nedostanete správcu hesiel ani rodičovskú kontrolu..

Kaspersky ponúka aj bezplatnú verziu Security Cloud, ktorá je lepšia ako bezplatná ponuka Bitdefenderu. Poskytuje základnú ochranu až do 300 MB za deň v rámci VPN s bezpečným pripojením a 15 záznamov v správcovi hesiel spoločnosti Kaspersky.

Najdrahší bezpečnostný cloudový plán je 150 dolárov s až 20 užívateľskými účtami, domácim monitorovaním WiFi, neobmedzeným zadávaním hesiel a ochranou súkromia.

Druhé myšlienky

Bitdefender a Kaspersky majú podobné plány, a hoci môžete ušetriť peniaze na úvodnú sadzbu, cena sa obnoví po obnovení. Najväčší rozdiel medzi nimi je v tom, kde sú zavedené funkcie.

Spoločnosť Kaspersky má plány na viac zariadení za menej, ale Bitdefender obsahuje funkcie – napríklad rodičovskú kontrolu a správcu hesiel – na nižších úrovniach. Obaja majú aj bezplatné mobilné antivírusy, ale ďalšie funkcie, ktoré ponúka Bitdefender, ho v tomto kole pritiahnu pred spoločnosť Kaspersky..

Kolo: Cenový bod pre Bitdefender Antivirus

Logo antivírusového softvéru Bitdefender
Logo spoločnosti Kaspersky Anti-Virus

3

Užívateľská prívetivosť

Antivírusy často žijú na paneli úloh a ticho vás chránia pred hrozbami číhajúcimi online. Ak chcete nakonfigurovať antivírus a pristupovať k jeho ďalším funkciám, musíte použiť rozhranie.

Budeme porovnávať používateľské skúsenosti, ktoré ponúkajú spoločnosti Kaspersky a Bitdefender, ako aj možnosti, ktoré tvoria ich rozhrania..

BitDefender

Bitdefender má veľký inštalačný program na 500 MB. Počas nášho testovania inštalácia a konfigurácia trvala viac ako 10 minút, čo je ďaleko od efektívnej inštalácie spoločnosti Webroot (prečítajte si našu recenziu produktu Webroot SecureAnywhere). Aj keď je inštalátor objemný, všetko ostatné o používateľskej skúsenosti je vynikajúce.

Na hlavnej obrazovke sa zobrazuje stav vášho zariadenia, odporúčania týkajúce sa zraniteľnosti a päť ikon, ktoré môžete prispôsobiť. Bitdefender ich nazýva „rýchle akcie“ a sú našou obľúbenou funkciou v rozhraní.

K dispozícii je päť automatov, ktoré môžete vyplniť, čo chcete. Ak používate skúšobnú verziu, jedna bude vyhradená na výzvu na inováciu. Keď sme ich nakonfigurovali, ostatné štyri sme nastavili na rýchlu kontrolu, SafePay, úplnú kontrolu a VPN.

BitDefender-Interface

Rýchle akcie vám umožňujú rýchly prístup k mnohým funkciám Bitdefenderu. Užívateľské prostredie si môžete prispôsobiť podľa svojich potrieb a nájsť požadované funkcie bez toho, aby ste prehľadávali hromadu ponúk.

Existujú ďalšie tri karty: „ochrana“, „ochrana osobných údajov“ a „nástroje“. Každý z nich má podobné dlaždice podobné rozhranie s jednotlivými nastaveniami. Týmto sa uvoľní tlačidlo „Nastavenia“ v dolnej časti pre podrobnosti a preferencie účtu.

V ponuke nastavení nájdete aj profily ochrany. Prispôsobujú použitie systémových prostriedkov Bitdefenderu pre úlohu, ktorú práve vykonávate. Napríklad „filmový“ profil obmedzuje aktivitu antivírusu na pozadí. Bitdefender potlačí upozornenia, keď je povolený.

BitDefender-profilu Nastavenie

Profily však presahujú rámec Bitdefenderu. Napríklad „pracovný“ profil vám umožňuje odložiť automatické aktualizácie pre Windows. Môžete nastaviť aj aplikácie, aby spúšťali profily, takže ich nemusíte zakaždým manuálne aktivovať.

Ak používate plán viacerých zariadení, môžete vo svojom prehliadači získať prístup k službe Bitdefender Central. Poskytuje prehľad o vašich zariadeniach a ich aktuálnom stave. Zobrazia sa tu aj upozornenia pre tieto zariadenia. Môžete vidieť zdravie každého z nich a tiež nakonfigurovať rodičovské nastavenia pre jednotlivé zariadenia.

Napriek dlhej inštalácii Bitdefenderu sme nemohli dúfať v lepší dojem používateľa. Všetko, čo potrebujete, je možné nastaviť na prístrojovej doske vďaka rýchlym akciám a môžete si prispôsobiť, ako sa Bitdefender chová s profilmi. Je to intuitívne bez obetovania akejkoľvek sily.

Kaspersky

Kaspersky má ľahko použiteľné rozhranie, ktoré sa nám veľmi páči. Chýbajú možnosti prispôsobenia, ktoré má Bitdefender, ale spravuje zážitok používateľa bez akýchkoľvek obmedzení s dostatkom energie. Na ovládacom paneli má rýchle akcie, napríklad ikony, ktoré spoločnosť Kaspersky nastavila, nemôžete zmeniť.

Hlavná obrazovka zobrazuje váš aktuálny stav s odkazom na podrobnosti. Pod ním uvidíte počet varovaní, hrozieb a odporúčaní. Pod stavovou časťou je šesť ikon na prístup k rôznym funkciám, ktoré ponúka spoločnosť Kaspersky.

Antivírusové rozhranie spoločnosti Kaspersky

Ikony sú samovysvetľujúce. Napríklad „Aktualizácia databázy“ stiahne najnovšiu aktualizáciu do databázy škodlivého softvéru. Prvá ikona je „skenovanie“, pre ktorú spoločnosť Kaspersky ponúka štyri režimy.

Môžete spustiť úplné, rýchle, selektívne alebo externé skenovanie zariadenia. Selektívne kontroly môžu zacieľovať na súbory alebo priečinky. Môžete určiť, čo sa má skenovať, prejdite do hierarchie priečinkov alebo ich presuňte do rozhrania. Obrazovka skenovania je tiež miestom, kde môžete nastaviť plán skenovania.

Nastavenia selektívneho skenovania spoločnosti Kaspersky

Aj keď z ponuky na ploche máte rovnako jednoduchý prístup k ponuke skenovania, skenovanie nemôžete začať bez toho, aby ste do neho vstúpili. To je veľký dôvod, prečo rýchle akcie v rozhraní Bitdefenderu žiaria. Môžete vykonávať akcie, ako napríklad kontrolu systému, bez otvorenia iného okna.

Pod týmito šiestimi ikonami je tlačidlo označené „Ďalšie nástroje“. Tu nájdete VPN, čistič súkromia a softvérový aktualizátor. Spoločnosť Kaspersky obsahuje aj monitor prostriedkov a sietí, ktorý obsahuje prehľad toho, čo je pripojené k vášmu zariadeniu, a systémových prostriedkov, ktoré používa.

Ponuka nastavení Kaspersky

Kaspersky má vynikajúce používateľské prostredie, chýba mu však úder Bitdefenderu. Napriek tomu získate rýchly prístup k základným funkciám aplikácie bez výučby. Našou obľúbenou funkciou je schopnosť presúvať súbory a priečinky do rozhrania a vykonať tak selektívnu kontrolu.

Okrúhle tri myšlienky

Kaspersky a Bitdefender ponúkajú vynikajúce používateľské skúsenosti bez straty energie. Pridanie profilov a rýchlych akcií v rozhraní Bitdefenderu ho však posunulo pred Kaspersky. To znamená, že by ste ich ani ťažko nemali.

Kruh: Používateľské miesto pre Bitdefender Antivirus

Logo antivírusového softvéru Bitdefender
Logo spoločnosti Kaspersky Anti-Virus

4

ochrana

Najdôležitejšou súčasťou antivírusu je ochrana. Použijeme výsledky z troch nezávislých laboratórií vo výkone a ochrane, aby sme zistili, ako bezpečne vás Kaspersky a Bitdefender udrží, a koľko spomalia váš počítač..

BitDefender

Bitdefender má niektoré z najlepších skóre ochrany na trhu s antivírusovým softvérom. Z laboratórií, ktoré konzultujeme, neustále dostáva perfektné alebo takmer dokonalé známky. Nanešťastie má niekoľko problémov s výkonom, ale dajú sa ľahko napraviť pomocou profilov.

AV-Test poskytol Bitdefenderu šesť zo šiestich bodov ochrany medzi júlom a augustom 2018. AV-Test zistil, že bol 100-percentný účinný proti 275 vzorkám škodlivého softvéru z nuly, rovnako ako 100-percentný proti 19.747 prevalentným vzorkám škodlivého softvéru..

BitDefender-blokovaných-webové stránky

Priemerný výkon odvetvia v tom čase bol 100 percent, takže výkon AV-testu spoločnosti Bitdefender nebol zvlášť pôsobivý. Počas aprílovej analýzy spoločnosti AV-Test si Bitdefender zachoval 100-percentné blokovanie, zatiaľ čo priemerný výkon v priemysle bol 99,5%..

Bitdefender sa snažil spustiť populárne výbery webových stránok, keď bola aplikácia spustená. Štandardný počítač sa pri spúšťaní webových stránok spomalil o 25 percent v porovnaní s priemerom v priemysle iba 15 percent. Všetky ostatné testy vrátane spúšťania aplikácií a kopírovania súborov boli porovnateľné alebo lepšie ako priemer v priemysle.

Spoločnosť AV-Comparatives tiež zistila, že je vo svojej štúdii z augusta 2018 100% účinná a nevracala falošné poplachy. ESET Internet Security mal v rovnakom teste účinnosť iba 98,4%, s jedným falošne pozitívnym (prečítajte si našu recenziu ESET NOD32).

Spoločnosť AV-Comparatives tiež udelila Bitdefenderu dokonalý výkon troch hviezd a zdokonalené hodnotenie + najvyššiu možnú úroveň. Najnovšie údaje pochádzajú z apríla 2018, ale Bitdefender je od mája 2015 v pokročilom štádiu.

Spoločnosť MRG Effitas vo svojej analýze plného spektra Q2 2018 udelila spoločnosti Bitdefender certifikát úrovne 2. To znamená, že bolo odhalených a neutralizovaných najmenej 98 percent hrozieb. Bitdefender všetko blokoval, ale zápasil s potenciálne nechcenými aplikáciami. Chýbalo päť z 20 vzoriek.

Počas analýzy celého spektra Q1 2018 získal bitdefender certifikát úrovne 1, čo znamená, že zablokoval všetky hrozby testované pomocou MRG Effitas..

Kaspersky

Spoločnosť Kaspersky má tiež vysoké skóre výkonu ochrany od spoločností AV-Test, AV-Comparatives a MRG Effitas. Pokiaľ ide o bezpečnosť, ste krytí. To znamená, že nedávne obvinenia zo špionáže spoločnosti Kaspersky na používateľov môžu ohroziť vaše súkromie.

Spoločnosť AV-Test udelila spoločnosti Kaspersky počas testovania v auguste 2018 dokonalé známky ochrany výkonu. Priemyselný priemer ochrany v tom čase bol opäť 100 percent, takže to nie je prekvapujúce. Podobne ako v prípade Bitdefenderu bol však Kaspersky v apríli 100% účinný, keď bol priemer v priemysle 99,5%.

Kaspersky blokoval webovú stránku

Aj vo výkone dostal perfektné známky, ale pri spúšťaní populárnych webových stránok mal rovnaký problém ako Bitdefender. Kaspersky spomalil štandardný počítač o 22 percent, čo je viac ako 15 percentný priemer v priemysle.

Spoločnosť AV-Comparatives zistila, že je rovnako účinná aj pri hodnotení z augusta 2018. Trend Micro bol v týchto testoch tiež 100-percentný účinný, mal však osem falošne pozitívnych výsledkov (prečítajte si našu analýzu Trend Micro Antivirus +). Kaspersky nemal.

Podobne ako Bitdefender, aj Kaspersky dostal v apríli 2018 vylepšené hodnotenie výkonu. Od októbra 2014 má rovnaké hodnotenie výkonnosti..

Spoločnosť Kaspersky získala pri analýze plného spektra Q1 a Q2 2018 certifikát MRG Effitas úrovne 1. Antivírus blokoval v obidvoch testoch 100 percent hrozieb a bitku Bitdefender porazil v Q2.

Existujú však obavy týkajúce sa ochrany osobných údajov používateľa spoločnosti Kaspersky. Jedna správa tvrdí, že federálne systémy USA využívajúce Kaspersky boli monitorované a spoločnosť odovzdala údaje ruskej vláde.

Kaspersky odpovedal, že „nikdy nepomohol ani nepomôže žiadnej vláde na svete s jej snahou o kybernetickú špionáž.“ Existuje len málo dôkazov potvrdzujúcich tvrdenie, takže nemôžeme urobiť definitívne posúdenie, či je Kaspersky nebezpečný pri použití alebo nie..

Kolo štyri myšlienky

Kaspersky a Bitdefender dostali vynikajúce skóre vo všetkých troch laboratóriách vo výkone a ochrane. S tým sa nemôžete pokaziť. V okolí Kaspersky sú obavy o ochranu súkromia, o ktorých by ste mali vedieť.

Interným vyšetrovaním v spoločnosti Kaspersky, ktoré sa skončilo v novembri 2017, sa dospelo k záveru, že predmetný počítač bol „infikovaný najmenej 121 rôznymi kmeňmi škodlivého softvéru a adwaru, pričom sa do zariadenia nezapočítaval škodlivý softvér NSA“.

Celú správu si môžete prečítať tu.

Pre naše porovnanie nemôžeme toto kolo udeliť Bitdefenderu jednoducho preto, že spoločnosť Kaspersky má proti nemu obvinenia. Záleží na tom, čo vám vyhovuje. Pokiaľ ide o ochranu, obidve patria medzi najlepšie.

Kolo: Ochrana Žiadny jasný víťaz, body za oba

Logo antivírusového softvéru Bitdefender
Logo spoločnosti Kaspersky Anti-Virus

5

podpora

Podpora je dôležitá pre antivírusové programy, najmä preto, že ponuky bezpečnostných balíkov, ktoré ponúkajú spoločnosti, sú stále zložitejšie. Preskúmame formy priamej a kutilskej podpory, ktorú ponúkajú spoločnosti Kaspersky a Bitdefender.

BitDefender

Bitdefender má všetky formy podpory, o ktoré by sme mohli požiadať. Máte priame možnosti kontaktovania prostredníctvom rozhovoru, e-mailu a telefónu, ako aj databázy znalostí, videí s postupmi a fóra komunity. Možnosti podpory pre domácich majstrov sú rozdelené medzi domáce a obchodné produkty, takže si nemusíte robiť starosti s dvoma kombináciami.

Znalostná základňa je rozdelená podľa produktov a niektoré články obsahujú videonávod. Články obsahujú množstvo snímok obrazovky a podrobné pokyny a nástroj Bitdefender ich udržuje už v roku 2015, čo znamená, že nájdete podporu aj pre zastarané produkty..

BitDefender-Knowledgebase

Existujú tri fóra: ochrana domu, ochrana podniku a odosielanie škodlivého softvéru. Fóra sú k dispozícii v piatich jazykoch vrátane angličtiny, nemčiny a francúzštiny. Nie je prekvapením, že väčšina diskusie sa odohráva na fóre o domácej ochrane.

Živý chat a telefonická podpora sú vynikajúce. Telefonická podpora je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v 16 krajinách. Ak nežijete v niektorej z týchto krajín, Bitdefender má celosvetovú linku podpory v angličtine, ktorá funguje nepretržite..

Živý rozhovor sa pokúša vyriešiť váš problém v databáze znalostí. Je to agent AI, ktorý vás nasmeruje na články na základe vašej otázky. Kedykoľvek počas živého chatu môžete požiadať živého agenta.

Kaspersky

Spoločnosť Kaspersky má vynikajúcu podporu pre domácich majstrov, ale možnosti kontaktu chýbajú. Väčšinou ste prilepené na informačnú základňu a komunitné fórum. Platiaci používatelia môžu požiadať o podporu, ale mimo nej neexistuje jasný spôsob kontaktu.

Znalostná základňa je rozdelená podľa produktu, potom podľa operačného systému. Musíte nájsť dlhý zoznam článkov, aby ste našli, čo potrebujete. Uprednostňujeme, aby Kaspersky kondenzoval články tak, aby pokrývali viac operačných systémov namiesto ich rozdelenia tak, ako to robí.

Znalostná základňa spoločnosti Kaspersky

Články sú však dobré. Príručky na riešenie problémov sú usporiadané čisto s príčinou problému a možným riešením. Výukové programy obsahujú podrobné pokyny, ale neobsahujú snímky obrazovky.

Fórum sa nám páči najviac. Témy sú rozdelené medzi domáce a obchodné produkty. Ak chcete byť medzi prvými, ktorí vyskúšajú najnovšiu verziu aplikácie Kaspersky, je tu časť testovania verzie beta. Keď sme skontrolovali, na fóre pre domácu ochranu bolo viac ako 400 000 tém.

Priama podpora má však problémy. Spoločnosť Kaspersky môžete kontaktovať iba e-mailom a na prvom mieste musíte požiadať o podporu. Kaspersky nemá potrebné živé rozhovory a možnosti telefónu.

Kolo päť myšlienok

Bitdefender má vynikajúci systém podpory, či už chcete ísť sám, alebo získať pomoc od niekoho. Systém spoločnosti Kaskpersky je slušný, ale kvôli nedostatočným možnostiam priamej podpory je porovnanie porovnateľné.

Kolo: Podporný bod pre Bitdefender Antivirus

Logo antivírusového softvéru Bitdefender
Logo spoločnosti Kaspersky Anti-Virus

6

Záverečné myšlienky

Kaspersky a Bitdefender sú podobné, ich vlastnosti, ceny a ochrana sú približne na par. Bitdefender napriek tomu ponúka dosť malých výhod, aby sa stal vynikajúcou voľbou.

Nemôžete však pokaziť ani jednu. Skóre ochrany sú podobné, cena je takmer rovnaká a získate rovnaké základné vlastnosti. Bitdefender svieti jasnejšie, pokiaľ ide o použiteľnosť, ale nie o veľa.

Váš výber bude závisieť od toho, či potrebujete funkcie ako správca hesiel pre lacné plány Bitdefenderu alebo podporu viacerých zariadení v aplikácii Kaspersky Internet Security..

Pre vynikajúce hodnotenie vo všetkých kritériách je však naším výberom Bitdefender. 

Víťaz: Bitdefender

Myslíte si, že Bitdefender alebo Kaspersky je lepší? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me