Bitdefender vs Avast: Ktoré by ste si mali vybrať v roku 2020?

Bitdefender je jedným z najlepších dostupných antivírusových produktov. Má vynikajúce skóre ochrany, širokú škálu funkcií a primeranú cenu pre zavedenie. Avast, hoci v niektorých z týchto oblastí chýba, má taký veľkorysý bezplatný plán, ktorý vás môže prinútiť dvakrát premýšľať o aktualizácii.


Pri tomto porovnávaní Bitdefenderu a Avastu vám pomôžeme rozhodnúť, či sa má aktualizácia oplatiť. Aj keď s Avastom môžete získať veľa najazdených kilometrov na ochranu, ďalšie funkcie a ochrana vás môžu posunúť smerom k predplateniu v službe Bitdefender..

Prehľad týchto produktov poskytneme v piatich kolách. Ak chcete získať viac podrobností o jednej z týchto služieb, prečítajte si našu recenziu Bitdefender Antivirus alebo našu recenziu Avast Pro..

Nastavenie boja: bitdefender verzus Avast

Bitdefender a Avast oslovujú rôzne trhy. Bitdefender má skromný rozsah plánov, ktoré, hoci sú spočiatku drahšie, dosahujú nižšiu rýchlosť. Na druhej strane Avast priťahuje používateľov veľkorysým plánom zadarmo, aby inzeroval funkciu, ale drahšiu, bezpečnostnú ponuku..

Rôzne obchodné modely však nevysvetľujú, čo je pre vás to pravé. Cena je protihodnota, ale iba jedna časť nášho porovnania. Budeme porovnávať Bitdefender a Avast pomocou rovnakých kritérií, aké sme použili v našej najlepšej príručke k antivírusovému softvéru.

Budú súťažiť vo funkciách, cenách, užívateľskej ústretovosti, ochrane a podpore. Prejdeme si nad tým, čo poskytovatelia ponúkajú v každej sekcii, a ukážeme, ako porovnajú a vyhlásia víťaza. Ktorýkoľvek poskytovateľ tvrdí, že aspoň tri z piatich kôl vyhrá porovnanie.

Na rozdiel od porovnávania Bitdefender verzus Kaspersky je tento polarizovaný. Aj keď v našom hodnotení existuje určitá flexibilita, medzi týmito dvoma poskytovateľmi je dosť výrazných rozdielov, aby bola táto výhra konkrétna.

Napriek tomu vám odporúčame prečítať si každú sekciu namiesto toho, aby ste len vyhladili víťazov. To, čo sa nám na konkrétnom poskytovateľovi páči alebo nepáči, nie je pre každého relevantné, takže malé rozdiely, ako napríklad nedostatok konkrétnej funkcie, pre vás nemusia byť obchodníkom s obchodmi..

1

Vlastnosti

Funkcie sú dôležité pre moderný antivírus. Dokonca aj bezplatná ponuka spoločnosti Avast prichádza s funkciami, ktoré presahujú detekciu a odstránenie škodlivého softvéru. Pozrime sa na bezpečnostné balíčky, ktoré Bitdefender a Avast postavili, a vyhodnotíme celkovú kvalitu zahrnutých doplnkov..

BitDefender

Bitdefender má vynikajúcu škálu funkcií, ktoré sa zvyšujú pri zvyšovaní cien plánov. Najdrahší plán, Total Security, je ukážkou týchto funkcií. Lacné plány, ako napríklad Antivirus Plus, majú tiež peknú škálu funkcií, ale nemajú základné bezpečnostné funkcie, ako je rodičovská kontrola a prevencia pred webovými útokmi..

Úplná bezpečnosť je pôsobivá. Máte prístup k správcovi hesiel ak obmedzenej VPN. Správca hesiel je základný. Má možnosť ukladať heslá, kreditné karty a identity a automaticky ich dopĺňať vo vašom prehliadači. Vyhradený správca hesiel, napríklad Dashlane, má lepšie funkcie (prečítajte si našu recenziu Dashlane)..

BitDefender-Wallet

Sieť VPN je skôr skúškou ako čokoľvek iné. Pred aktualizáciou môžete použiť až 200 MB denne. Je to podobné VPN ako Kaspersky zahrnutá v sieti VPN (prečítajte si našu recenziu aplikácie Kaspersky Anti-Virus), ktorú využíva technológia Hotspot Shield (prečítajte si našu recenziu pre službu Hotspot Shield)..

Toto malé množstvo údajov môže obísť nebezpečenstvo verejných WiFi a v prípade netechnológov si myslíme, že je to pekné začlenenie. Môžete však získať viac údajov a lepšiu bezpečnosť zadarmo. Napríklad Windscribe má jeden z najštedrejších bezplatných VPN plánov, aké sme videli (prečítajte si našu recenziu Windscribe).

Základné bezpečnostné balík je tiež pekné. Bitdefender obsahuje viacvrstvovú ochranu ransomware, ktorá zahŕňa vrstvu ochrany údajov a neustále monitorovanie vašich citlivých dokumentov. Nezabudnite si prečítať nášho sprievodcu, čo je ransomware, ak nie ste oboznámení s týmto nepríjemným škodlivým softvérom..

Našou obľúbenou zabezpečenou funkciou je Rescue Mode. Záchranný režim šetrí váš počítač aj od najnáročnejšieho škodlivého softvéru, ako sú rootkity. Táto forma škodlivého softvéru získava hlboké používateľské oprávnenie, takže je takmer nemožné ho odstrániť. Záchranný režim vám umožňuje bezpečne naštartovať počítač a odstrániť ho.

Existuje aj mnoho ďalších funkcií vrátane ochrany sociálnych sietí, poradca v oblasti zabezpečenia Wi-Fi a ochrany webovej kamery (naše prvé odporúčanie v našom sprievodcovi o tom, ako zabezpečiť webovú kameru). Bitdefender má robustnú sadu funkcií a aj keď je distribúcia divná, stále sa tu veľa páči.

avast

Avast má dlhší a drahší zoznam plánov. Funkcie, ktoré Bitdefender ponúka ako skúšobnú verziu, napríklad VPN, sú však zahrnuté v úplných službách v pláne najvyššej úrovne spoločnosti Avast. Čo nás najviac zaujalo, je bezplatná ponuka spoločnosti Avast.

Bezplatná verzia Avast poskytuje základnú ochranu pred škodlivým softvérom v reálnom čase, spolu s bezpečnostným poradcom WiFi a správcom hesiel. Tieto funkcie získali miesto v našom sprievodcovi najlepším antivírusovým softvérom zadarmo. Chýbajú však pokročilé ochranné opatrenia, ktoré vás chránia pred vecami, ako sú pokusy o phishing.

Správca hesiel Avast Pro

Keď začnete platiť, funkcie sa stávajú robustnejšími. Internet Security obsahuje ďalšiu vrstvu ochrany ransomware, phishingu, pokročilého firewallu, ochrany pred škodlivými webovými stránkami a našej obľúbenej funkcie Sandbox Mode.

Avast Wifi Inspector

Aplikácia Avast Sandbox vám umožňuje spúšťať podozrivé aplikácie v bezpečnom prostredí a sledovať, ako sa správajú. Ak sťahujete napríklad pochybný torrent (prečítajte si našu najlepšiu VPN na torrenting), môžete súbor otvoriť v karanténe bez rizika, že by to ovplyvnilo váš lokálny počítač..

Na vrchole linky je Avast Ultimate, ktorý obsahuje 130 dolárov navyše. Môžete použiť Avast SecureLine VPN, Avast Cleanup Premium a Avast Passwords Premium. Sieť VPN nie je sama o sebe skvelá, ale je slušná ako bezplatné začlenenie. Môžete si to prečítať v našej recenzii VPN Avast SecureLine VPN.

Služba Passwords Premium neponúka veľa v porovnaní s najlepšími správcami hesiel. Jeho hlavnými funkciami sú jednodotykové prihlásenie na mobilných zariadeniach a Password Guardian, monitorovacia služba, ktorá vás upozorní v prípade porušenia účtu. Ako súčasť Ultimate je to v poriadku, ale nestojí to 19,99 dolárov za rok a la carte požadovanú cenu.

Samotná aktualizácia Cleanup Premium sa oplatí. Táto funkcia prehľadá v počítači akékoľvek cudzie súbory a odstráni ich, vrátane nefunkčných alebo redundantných položiek registra, starých súborov vyrovnávacej pamäte a ďalších. Analyzuje tiež aplikácie a služby na pozadí, aby ste mohli stroj urýchliť.

Avast má dlhší zoznam funkcií s vyššou cenou, aby sa zhodovali. Doplnkové služby zahrnuté v Ultimate ho odlišujú od Bitdefenderu. Pri ignorovaní tohto plánu najvyššej úrovne sú však funkcie podobné, len distribuované odlišne.

Okolo jednej myšlienky

O Avaste je veľa, najmä na vrchole. Sandbox, Cleanup a SecureLine sú atraktívne funkcie. Chýbajú však jednoduché doplnky, ako napríklad Bitdefender Photon, ktorý analyzuje konfiguráciu hardvéru a softvéru na optimalizáciu skenovania..

Dokonca aj keď sú inklúzie, VPN a správca hesiel od spoločnosti Avast sú v najlepšom prípade subparty a zdá sa, že tieto vlastnosti boli tlačené do popredia v obete jednoduchých, ale výkonných funkcií. Bitdefender má lepšiu škálu ochranných funkcií za lacnejšiu cenu a môžete nakupovať upratovacie služby, správcu hesiel a VPN a la carte..

Kolo: Funkcie poukazujú na antivírus Bitdefender

Logo antivírusového softvéru Bitdefender
Logo Avast Pro

2

stanovenie ceny

S mnohými bezplatnými a lacnými antivírusmi, ktoré sú v prevádzke, je ťažké zdôvodniť vysokú cenu. Pozrime sa na zostavu plánov, ktoré ponúkajú Avast a Bitdefender, a porovnáme vlastnosti v súvislosti s nákladmi.

BitDefender

Bitdefender má jednoduchú zostavu s tromi plánmi, ktorá obsahuje ďalšie funkcie pri zvyšovaní cien. Zatiaľ čo dva lacné plány, Antivirus Plus a Internet Security, sú iba Windows, špičková funkcia Total Security môže chrániť až 10 zariadení v systémoch Windows, MacOS, iOS a Android (čím získava víťazné miesto v našom najlepšom antivírusovom programe pre výber systému Android ; Avast strelil piate miesto).

Antivirus Plus, ktorý môže pokryť jeden až 10 počítačov, je v počiatočnom období lacný. Je zvláštne, že Bitdefender ponúka propagačné ceny iba pri plánoch s tromi počítačmi. Ak si ju chcete kúpiť pre jeden, päť alebo desať strojov, musíte zaplatiť plnú cenu.

To je kompenzované dlhodobými plánmi. Môžete zakúpiť až tri roky vopred pri propagačnej cene. Aj keď je cena ročne rovnaká, dáva vám viac času, než sa obnoví miera obnovenia.

Internet Security funguje rovnako. Ochranu môžete zakúpiť od jedného do 10 počítačov so systémom Windows až tri roky. Podobne ako v prípade antivírusového programu Plus sa propagačná sadzba uplatňuje iba pri nákupe ochrany troch zariadení.

Je to však iba ďalších 5 dolárov a ten chlieb ľahko zarába. Internet Security pridáva funkcie, ako je rodičovská kontrola, ochrana webovej kamery a bezpečnostný poradca siete WiFi. Zahŕňa tiež bezpečné súbory, ktoré pridávajú ďalšiu vrstvu ochrany ransomware.

Najatraktívnejším plánom je Total Security, a to nielen kvôli jeho schopnosti chrániť viac operačných systémov, ale aj za vynikajúcu propagačnú cenu. Môže chrániť päť alebo 10 zariadení naraz až tri roky. Bez ohľadu na to, koľko zariadení používate alebo na koľko rokov, dostanete zľavnenú počiatočnú cenu.

Funkcie, ako je rodičovská kontrola, vyzerajú atraktívnejšie v kontexte plánu viacerých zariadení. Ak chránite 10 zariadení, je pravdepodobné, že tieto zariadenia pokrývajú najmenej dva rôzne operačné systémy a funkcia Total Security vám dáva silu na ochranu a sledovanie všetkého.

Propagačné kurzy sú vo všetkých prípadoch vynikajúce. Sadzby za obnovenie nie sú zlé rovnako ako iné antivírusy na trhu. Podpora bitdefenderu pre rôzne zariadenia a dlhý zoznam funkcií z neho robia vynikajúcu hodnotu, a to aj pri obnove.

avast

Avast môže chrániť rovnaké OS ako Bitdefender, ale nie na jednom pláne. Medzi funkciami a podporovanými operačnými systémami existuje oddelenie, čo znamená, že budete utrácať viac za funkcie, ktoré Bitdefender obsahuje zadarmo..

Všetky plány Avast, s výnimkou programu Ultimate, môžu chrániť jeden až 10 počítačov, ale nie je k dispozícii žiadny plán viacerých zariadení. Ak chcete chrániť svoje mobilné zariadenie, musíte si kúpiť Android osobitne. Aj keď môžete nainštalovať správcu VPN a hesiel na zariadenia so systémom iOS, neexistuje antivírusový systém pre systém iOS (čo je dôvod, prečo nevytvoril náš zoznam pre najlepší antivírusový systém pre počítače Mac).

Avast ponúka bezplatné plány pre MacOS a Android, ktoré môžu simulovať plán viacerých zariadení. Rovnako ako v prípade systému Avast Free v systéme Windows je však potrebné neustále aktualizovať. Je tiež ťažké odôvodniť simuláciu, keď Bitdefender ponúka skutočnú ochranu viacerých zariadení.

Náš obľúbený plán, Ultimate, dokáže zaistiť iba jedno zariadenie. Zatiaľ čo všetky ostatné plány môžu podporovať jeden, tri, päť alebo 10 strojov, Ultimate môže podporovať iba jeden. Ultimate je iba doplnkom Avast Premier, takže jeho neschopnosť chrániť viac počítačov nedáva zmysel.

Všetky ceny platia pre jedno zariadenie. Napríklad internetová bezpečnosť vyžaduje na ochranu 10 zariadení okrem základnej ceny viac ako 100 dolárov. Na rozdiel od iných plánov viacerých zariadení sa cena za zariadenie v skutočnosti zvyšuje, keď k plánu pridáte viac.

Ak ste používateľom systému Windows, sadzby nie sú hrozné. Cena je skromná pre jedno zariadenie a obsahuje impozantný zoznam funkcií. Akýkoľvek iný scenár spôsobuje, že obchodný model spoločnosti Avast vyzerá hlúpo v porovnaní s bitdefenderom.

Druhé myšlienky

Obmedzený rozsah spoločnosti Avast a obchodný model a la carte môžu pre vás fungovať. Nemožno však ignorovať potrebu ochrany na mobilných zariadeniach v rámci jedného plánu. Bitdefender má logickejšiu antivírusovú zostavu, ktorá osloví širšiu škálu používateľov.

Kolo: Cenový bod pre Bitdefender Antivirus

Logo antivírusového softvéru Bitdefender
Logo Avast Pro

3

Užívateľská prívetivosť

Antivírusy sú komplexnejšie ako predtým, takže je dôležité pochopiť všetky funkcie. Preskúmame rozhrania, ktoré ponúkajú Bitdefender a Avast, ako aj nastavenia zabezpečenia, ako sú režimy skenovania.

BitDefender

Bitdefender sa veľmi ľahko používa, a to najmä vďaka svojim vlastnostiam a profilom výkonu „rýchlych akcií“. Má tiež dobrú moc, ktorá sa našťastie nestane prekážkou použiteľnosti.

Inštalácia však chvíľu trvá. Spustiteľný súbor Bitdefender má veľkosť pol gigabajtu a jeho inštalácia nám počas testovania trvala viac ako 10 minút. Je to protiklad efektívnej inštalácie systému Webroot (prečítajte si našu recenziu systému Webroot SecureAnywhere).

Po dokončení inštalácie sa všetko vyhľadá. Najlepšou funkciou bitdefenderu sú „rýchle akcie“. Hlavná obrazovka používateľského rozhrania má päť dlaždíc, ktoré si môžete prispôsobiť rôznymi funkciami pre ľahký prístup. Ak používate bezplatnú skúšobnú verziu, je jednej z dlaždíc pridelená reklama na inováciu.

BitDefender-Interface

V našej konfigurácii sa použili ďalšie štyri dlaždice na rýchle skenovanie, VPN, úplné skenovanie systému a SafePay, bezpečný bankový režim.

Rýchle akcie fungujú tak dobre, pretože vám umožňujú vykonávať akcie z hlavnej obrazovky používateľského rozhrania. Nemusíte napríklad ísť do nastavení, aby ste mohli napríklad skenovať. Všetko, čo chcete, je pri otvorení aplikácie.

Nad svojimi akciami nájdete autopilota Bitdefender. Autopilot je systém odporúčaní zabezpečenia, ktorý použije na rozpoznanie potenciálnych zraniteľností to, čo je na vašom počítači. Poskytne vám tiež správne kroky na nápravu týchto zraniteľností.

Bitdefender obsahuje profily výkonu, ktoré môžu optimalizovať dopad systému pomocou antivírusu. Profily zameriavajú zdroje v niektorých oblastiach a potlačujú ich v iných, v závislosti od toho, čo robíte. Napríklad profil „práca“ zvýši ochranu e-mailov a profil „film“ potlačí upozornenia.

BitDefender-profilu Nastavenie

Ak váš plán podporuje viac ako jedno zariadenie, bude užitočné Bitdefender Central. Je to webové rozhranie na monitorovanie všetkých zariadení, ku ktorým máte prístup na ľubovoľnom počítači. Central vám ukáže celkovú ochranu a všetky oznámenia pre každé vaše zariadenie.

BitDefender-Central-Interface

Rozhranie bitdefenderu sa ľahko používa hneď po vybalení z krabice, ale skúsenosti sú vylepšené rýchlymi akciami a profilmi. Je tu tiež veľa energie na rozbalenie. Nedokázali sme vymyslieť lepší spôsob použitia antivírusu.

avast

Na rozdiel od predchádzajúcich kôl tu Avast bojuje dobre. Aj keď chýbajú rýchle akcie a profily, stále má jedno z najlepších dostupných antivírusových rozhraní. Ak však používate lacný alebo bezplatný plán, klient má príliš veľa žiadostí o inováciu.

Aplikácia Avast bude v používateľskom rozhraní sivé a zobrazí vedľa nich zámok. Toto sú uzamknuté funkcie, ktoré nie sú súčasťou vášho plánu. Podobne ako pri výzve Bitdefenderu na inováciu, nevadí nám uzamknuté funkcie, ktoré sa zobrazujú v používateľskom rozhraní ako jemná škvrna na inováciu.

Navigácia Avast Pro

Nie všetky funkcie sú podobné. Niektoré z nich, napríklad VPN, sa zobrazujú ako každá iná funkcia. Po kliknutí na ňu sa však dostanete na stránku nákupu, kde si ju môžete kúpiť. Táto spätná reklama nás vypne z rozhrania Avast.

Konať, ako keby bola zahrnutá funkcia, ktorá nie je iba nenápadná, ale aj mätúca.

Pokiaľ sa dozviete, čo je a nie je zahrnuté, rozhranie nie je zlé. Program Avast obsahuje štyri režimy skenovania. Máte cielené, úplné a bootovacie skenovanie, ako aj inteligentné skenovanie, ktoré sú našimi obľúbenými. Inteligentné kontroly bežia normálne antivírusovo, ale kontrolujú aj sieťové hrozby, podozrivé rozšírenia prehľadávača, zraniteľný softvér a problémy s výkonom.

Režimy skenovania Avast Pro

Ak máte Avast Ultimate, môžete vyriešiť všetky tieto problémy. Ak nie, je tu ešte viac žiadostí o upgrade. Niektoré môžete vyriešiť, ale veci ako problémy s výkonom sa na vás budú naďalej trápiť.

Všetky programy sa však dodávajú s bezpečným prehliadačom Avast, ktorý je k dispozícii aj samostatne. Secure Browser je prehliadač založený na prehliadači Chrome, ktorý obsahuje rozšírenia, ako je napríklad blokovanie adblock a monitorovanie v reálnom čase. Je to známe rozloženie, ale chýba mu integrácia prehliadača Chrome do Google.

Zabezpečený prehliadač Avast Pro

Je škoda, že Avast bombarduje používateľov reklamami. Rozhranie je vynikajúce, s logickým usporiadaním a veľkým výkonom. Neustále používanie reklamných postupov v pozadí však spôsobuje, že stráca lesk.

Okrúhle tri myšlienky

Avast má vynikajúce rozhranie, a ak sa dokážete zaoberať reklamami, je to dôstojný uchádzač o bitdefender. Bitdefender má však nielen menej reklám, ale aj funkcie ako rýchle akcie a profily výkonnosti, vďaka ktorým je celkovo atraktívnejšia možnosť..

Kruh: Používateľské miesto pre Bitdefender Antivirus

Logo antivírusového softvéru Bitdefender
Logo Avast Pro

4

ochrana

Najdôležitejším aspektom antivírusu je to, ako vás chráni. Budeme porovnávať najnovšie výsledky z AV-testu, AV-Comparatives a MRG-Effitas, aby sme zistili, či sú Bitdefender alebo Avast bezpečnejšie. Taktiež sa pozrieme na čísla výkonnosti, aby sme zistili, ako sú obaja hladní.

BitDefender

Bitdefender má niektoré z najpôsobivejších výsledkov, aké sme videli z akéhokoľvek antivírusu. Bola to naša prvá voľba pre najbezpečnejší antivírus. Týka sa to aj systémových zdrojov, hoci je ťažšia ako niektorí iní poskytovatelia. Tento problém však obchádza aj pridanie profilov výkonu a optimalizácia hardvéru.

Spoločnosť AV-Test získala dokonalé skóre pri testovaní v auguste 2018. Bitdefender bol stopercentne účinný proti rozšírenému a nulovému malvéru. AV-Test použil celkom len 20 000 vzoriek. Priemyselný priemer za tento časový rámec bol 100 percent, takže vzhľadom na to, že bitdefender vyzerá menej pôsobivo.

BitDefender-blokovaných-webové stránky

Bezchybné výsledky ochrany bitdefenderu sú pravidlom, nie výnimkou. V apríli, keď bol priemer v priemysle 99,5%, spoločnosť AV-Test stále zistila, že je 100% účinná proti rozšírenému a nultému malvéru..

Výsledky výkonnosti nie sú skvelé. Aj keď spoločnosť AV-Test udelila Bitdefenderu dokonalé skóre výkonu, vyžaduje viac systémových prostriedkov ako priemerný antivírus. Bitdefender spomalil stroj o 25 percent pri spúšťaní populárnych webových stránok, čo je test, kde priemer v priemysle bol iba 15 percent.

Bitdefender je však vo všetkých ostatných výkonnostných kategóriách rovnaký alebo lepší.

AV-Comparatives našli podobné výsledky. Počas testovania v auguste 2018 Bitdefender zablokoval 100 percent hrozieb bez falošných pozitív. Z 17 testovaných ďalších poskytovateľov bol Kaspersky jediným ďalším antivírusom, ktorý sa mohol pochváliť týmito výsledkami.

Najnovšie údaje o výkone od spoločnosti AV-Comparatives sú z apríla 2018. Bitdefender získal za výkon vylepšené hodnotenie + najvyššia úroveň. Toto hodnotenie si udržiava od októbra 2012, keď dostal pokročilé hodnotenie.

MRG-Effitas mu udelila certifikáciu úrovne 2 v analýze Q2 2018 s plným spektrom. Táto certifikácia znamená, že vo všetkých testoch blokovala 98 percent škodlivého softvéru. Ak sa pozrieme na výsledky, Bitdefender mal dokonalé skóre, všetky kategórie okrem blokovania adwaru, kde vynechalo päť z 20 použitých vzoriek.

Pri testovaní Q1 2018 mu MRG-Effitas udelil certifikát úrovne 1, čo znamená, že okamžite alebo prostredníctvom monitorovania správania zablokoval všetky hrozby..

avast

Nie je prekvapením, že spoločnosť AV-Test tiež zistila, že Avast je v auguste 2018 účinný na 100% proti malému a rozšírenému malvéru, pretože priemerný priemer za tento čas bol 100%. Po návrate z mesiaca do júla zistila spoločnosť AV-Test, že je účinná iba proti 99,2 percentuálnemu dňu proti malwaru s nulovým dňom a 99,9% proti rozšírenému malvéru.

Aprílové výsledky sú horšie. Avast si zachoval 99,9-percentnú ochranu pred známym škodlivým softvérom, ale oproti útokom v nultý deň klesol na 98,9%.

Bola zistená hrozba Avast Pro

Má tiež menej ako ideálne výsledky. Aj keď Bitdefender bojoval aj pri spúšťaní populárnych webových stránok, AV-Test zistil, že Avast je pri vykonávaní tejto úlohy o štyri percentá pomalší. Bolo to tiež pomalšie pri kopírovaní súborov, ale s menšou rezervou.

Spoločnosť AV-Comparatives zistila dobré výsledky, ale nie na úrovni Bitdefenderu. Počas testovania 193 kusov živého škodlivého softvéru v auguste 2018 bol Avast účinný na 99,5%. Mal tri nesprávne falošné poplachy – rovnaké ako AVG (ktoré používa rovnakú bezpečnostnú infraštruktúru, akú si môžete prečítať v našej kontrole AVG).

Výsledky z AV-Comparatives sú však vynikajúce. Posledná skúška v apríli 2018 jej udelila tri z troch hviezd a pokročilé hodnotenie +. Toto hodnotenie si udržalo, pretože produkt AV-Comparatives testoval produkt, od ktorého sa v októbri 2014 znížil malý pokles, keď klesol na pokročilé hodnotenie.

Spoločnosť MRG-Effitas získala vo svojej úplnej analýze spektra Q2 2018 úroveň 1, čo znamená, že spoločnosť Avast okamžite alebo prostredníctvom ochrany správania zablokovala všetky hrozby. Počas toho istého testu získala spoločnosť ESET Internet Security aj certifikát úrovne 1 (prečítajte si našu recenziu ESET NOD32)..

Pozície Bitdefender a Avast prepínajú pri testovaní Q1, avšak bitdefender preskočí z úrovne 2 na úroveň 1 a Avast klesá opačným smerom. V druhej vrstve sa pripojil k Panda Internet Security (prečítajte si našu recenziu Panda Security).

Kolo štyri myšlienky

V závislosti od referenčného laboratória sú výsledky ochrany Bitdefender a Avast veľmi blízko. Skóre z AV-testu ukazujú, že na konci Avastu je mäkkosť voči malwaru s nulovým dňom, čo je dôležitý faktor, ktorý treba zvážiť.

Malo by sa poznamenať, že AV-Test vyhodnotil Avast Free, zatiaľ čo testoval platenú verziu Bitdefenderu. Teoreticky by vám bezplatná verzia Avastu mala poskytovať rovnakú ochranu, aspoň pred škodlivým softvérom. Aj keď máme výhrady voči legitimite, musíme sa riadiť touto logikou tohto kola a udeliť ju Bitdefenderu..

Kolo: Ochranný bod pre Bitdefender Antivirus

Logo antivírusového softvéru Bitdefender
Logo Avast Pro

5

podpora

Podpora nie je taká dôležitá ako ochrana, pretože antivírusový program má na svojom počítači žiť ako tichý obranca. Aj napriek tomu, že sa bezpečnostné balíčky stávajú komplexnejšími, je potrebný solídny systém podpory.

BitDefender

Bitdefender má najlepšiu podporu, akú sme videli od antivírusu. K dispozícii sú možnosti kontaktov cez live chat, e-mail a telefón, ako aj rozsiahla informačná základňa, videá s návodmi a fórum komunity..

Znalostná základňa sa rozdelila medzi domáce a obchodné produkty a potom ďalej podľa jednotlivých produktov v týchto rozsahoch. Bitdefender udržuje články až do roku 2015, takže tu nájdete podporu pre datované časti softvéru.

BitDefender-Knowledgebase

Väčšina článkov obsahuje podrobné pokyny a snímky obrazovky, ale niektoré sú vybavené sprievodným videonávodom. Témy sú základné, napríklad inštalácia Bitdefenderu alebo obchádzanie Central, stále sú však príjemné.

Priama podpora je tiež vynikajúca. Bitdefender odpovedal na náš e-mailový dopyt za menej ako šesť hodín. Ak potrebujete okamžitú podporu, môžete volať Bitdefender 24 hodín denne. Telefonická podpora 24 hodín denne, 7 dní v týždni je k dispozícii v 16 krajinách. Ak sa mimo týchto miest ocitnete mimo, môžete použiť celosvetovú linku podpory v angličtine.

Živý chat je riadený AI, čo znamená, že sa pokúsi odpovedať na vašu otázku odkazom na články v databáze znalostí. Je to však voliteľné. Kedykoľvek počas rozhovoru môžete požiadať o presun do živého agenta.

avast

Avast má priemernú podporu. Dôraz je kladený na možnosti pre domácich majstrov s mätúcim a reštriktívnym kontaktným systémom. Znalostná základňa je však silná a fóra sú aktívne, aj keď sú datované.

Znalostná základňa je rozdelená podľa produktov, z ktorých každá ponúka okolo 20 záznamov. Je ich tak málo, pretože Avast pokrýva v každom článku veľa priestoru. Jedna téma sa dostane do špecifík rôznych operačných systémov, napríklad do každej sekcie vrátane podrobných pokynov a snímok obrazovky..

Avastová informačná báza

Fóra sú aktívne, ale sú datované. Dizajn je známy a pokrýva všetky produkty, ktoré spoločnosť Avast ponúka. Existuje viac ako milión aktívnych používateľov, čo z neho robí škaredý, ale neoceniteľný zdroj podpory.

Možnosti kontaktu vážne chýbajú. Telefonická podpora je k dispozícii pre všetky predpredajné otázky, ale fakturácia a technická podpora sú vyhradené pre e-mail. Používatelia služby Avast Free nemajú prístup k žiadnej forme kontaktu.

Obmedzenia kontaktov vyzerajú ako peňažná dražba pre podpornú službu Avast Total Care, ktorá vám ročne pobeží 199 dolárov. Agent Avast bude vzdialene pristupovať k vášmu zariadeniu, zametať ho kvôli problémom a pokúsiť sa implementovať akékoľvek riešenia. Zdá sa, že za takmer štvornásobok nákladov na základný plán sa to nestane.

Kolo päť myšlienok

Systém podpory bitdefenderu je vynikajúci, zatiaľ čo Avast je v najlepšom prípade slušný. Najväčším lákadlom pre Avast je jeho vynikajúca informačná základňa, ale Bitdefenderu toto oddelenie nechýba. Hromadu toho, že je veľa možností kontaktu a moderné fórum, je víťaz tohto kola jasný.

Kolo: Podporný bod pre Bitdefender Antivirus

Logo antivírusového softvéru Bitdefender
Logo Avast Pro

6

Záverečné myšlienky

Bitdefender urobil z Avastu ľahkú prácu a v každom kole vyhlásil víťazstvo. Je to naša prvá voľba v antivírusovom softvéri, a to nielen proti Avastu, ale aj proti zvyšku antivírusového poľa. Zahŕňa všetky bázy, ktoré by mal antivírusový program udržiavať pri zachovaní primeranej ceny.

Víťaz: Bitdefender

To neznamená, že Avastu chýba zásluha. Aj keď sa zdá, že distribúcia výrobkov má hlad, peniaze sú zadarmo veľmi veľkorysé. Ak hľadáte bezplatný antivírus, Avast je jednou z najlepších dostupných možností.

Páči sa vám viac Avast alebo Bitdefender? Dajte nám vedieť v komentároch a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map