Bitdefender vs Avast: 2020’de Hangisini Seçmelisiniz?

Bitdefender mevcut en iyi antivirüs ürünlerinden biridir. Mükemmel koruma puanlarına, çok çeşitli özelliklere ve önyükleme için makul bir fiyat etiketine sahiptir. Avast, bu alanların bazılarında eksik olsa da, yükseltme konusunda iki kez düşünmenizi sağlayacak cömert bir serbest plana sahiptir..


Bitdefender ve Avast’ın bu karşılaştırmasında, bir yükseltmenin buna değip değmeyeceğine karar vermenize yardımcı olacağız. Avast ile çok fazla ücretsiz koruma kilometresi elde edebilirsiniz, ancak ekstra özellikler ve koruma sizi Bitdefender ile bir aboneliğe doğru itebilir.

Beş turda bu ürünlere genel bir bakış sunacağız. Her iki hizmet hakkında daha fazla ayrıntı istiyorsanız, Bitdefender Antivirus incelememizi veya Avast Pro incelememizi okuyun..

Kavga Kurmak: Bitdefender ve Avast

Bitdefender ve Avast farklı pazarlara hitap ediyor. Bitdefender, başlangıçta daha pahalı olsa da, daha düşük bir oranda ortaya çıkan mütevazı bir plan yelpazesine sahiptir. Öte yandan Avast, paketlenmiş, ancak daha pahalı bir güvenlik paketinin reklamını yapmak için kullanıcıları cömert bir ücretsiz planla çekiyor.

Ancak, farklı iş modelleri hangisinin sizin için doğru olduğunu açıklamaz. Fiyat dikkate alınır ancak karşılaştırmamızın yalnızca tek bir kısmıdır. En iyi antivirüs yazılımı kılavuzumuzda kullandığımız kriterleri kullanarak Bitdefender ve Avast’ı karşılaştıracağız.

Özellikler, fiyatlandırma, kullanıcı dostu olma, koruma ve destek konularında rekabet edeceklerdir. Her bölümde sağlayıcıların neler sunduğunu ele alacağız, bir kazananı nasıl karşılaştırdıklarını ve beyan ettiklerini düşüneceğiz. Hangi sağlayıcı beş turdan en az üçünün karşılaştırma yapacağını iddia ederse.

Bitdefender ile Kaspersky karşılaştırmasının aksine, bu kutuplaşıyor. Değerlendirmemizde bir miktar esneklik olsa da, bu iki sağlayıcı arasında kazanımı somut hale getirmek için yeterli önemli farklılıklar var..

Yine de, kazananları gözden kaçırmak yerine her bölümü okumanızı öneririz. Belirli bir sağlayıcı hakkında sevdiğimiz veya sevmediğimiz şeyler herkesle alakalı değildir, bu nedenle belirli bir özelliğin olmaması gibi küçük farklılıklar sizin için bir anlaşma kırıcı olmayabilir.

1

Özellikleri

Özellikler modern bir antivirüs için önemlidir. Avast’ın ücretsiz sunumu bile kötü amaçlı yazılım algılama ve kaldırmanın ötesine geçen özelliklerle birlikte gelir. Bitdefender ve Avast’ın oluşturduğu güvenlik paketlerine bakacağız ve dahil olan ekstraların genel kalitesini değerlendireceğiz.

bitdefender

Bitdefender, planların fiyatı arttıkça oluşan mükemmel bir özellik yelpazesine sahiptir. En pahalı plan olan Total Security, bu özellikler için bir vitrin. Antivirus Plus gibi ucuz planların da çok güzel özellikleri vardır, ancak ebeveyn kontrolü ve web saldırısını önleme gibi temel güvenlik özelliklerinden yoksundur.

Toplam Güvenlik etkileyicidir. Bir şifre yöneticisine ve sınırlı VPN’ye erişiminiz var. Şifre yöneticisi basit. Şifreleri, kredi kartlarını ve kimlikleri saklama ve tarayıcınızda otomatik doldurma özelliğine sahiptir. Yine de Dashlane gibi özel bir şifre yöneticisi daha iyi özelliklere sahiptir (Dashlane incelememizi okuyun).

Bitdefender-Cüzdan

VPN, her şeyden çok bir deneme sürümü. Yeni sürüme geçmeniz gerekmeden önce günde 200 MB’a kadar kullanabilirsiniz. Hotspot Shield tarafından desteklenen Kaspersky’nin içerdiği VPN’ye (Kaspersky Anti-Virus incelememizi okuyun) benzer (Hotspot Shield incelememizi okuyun).

Bu az miktarda veri, herkese açık WiFi’nin tehlikelerini atlayabilir ve teknik olmayanlar için bunun güzel bir dahil olduğunu düşünüyoruz. Ancak, ücretsiz olarak daha fazla veri ve daha iyi güvenlik elde edebilirsiniz. Örneğin Windscribe, gördüğümüz en cömert ücretsiz VPN planlarından birine sahiptir (Windscribe incelememizi okuyun).

Çekirdek güvenlik paketi de güzel. Bitdefender, veri koruma katmanı ve hassas belgelerinizin sürekli izlenmesini içeren çok katmanlı fidye yazılımı koruması içerir. Bu kötü amaçlı kötü amaçlı yazılım parçasına aşina değilseniz, fidye yazılımı nedir, kılavuzumuzu okuduğunuzdan emin olun..

Bizim favori güvenli özelliğimiz Kurtarma Modu. Kurtarma Modu, makinenizi rootkit’ler gibi en karmaşık kötü amaçlı yazılımlardan bile kurtarır. Bu kötü amaçlı yazılım biçimi, derin kullanıcı izinleri alarak neredeyse kaldırılmasını imkansız hale getirir. Kurtarma Modu, makinenize güvenli bir şekilde önyükleme yapmanızı ve makinenizi çıkarmanızı sağlar.

Sosyal ağ koruması, WiFi güvenlik danışmanı ve web kamerası koruması (web kameranızın güvenliğini sağlama konusunda kılavuzumuzdaki ilk önerimiz) dahil olmak üzere birçok başka özellik de vardır. Bitdefender’ın sağlam bir özellik seti var ve dağıtım garip olsa da, hala sevilecek çok şey var.

dur

Avast’ın daha uzun ve daha pahalı bir plan listesi var. Bitdefender’ın deneme gibi sunduğu özellikler, VPN gibi, Avast’ın en üst düzey planında tam hizmet olarak dahil edilmiştir. Bizi en çok etkileyen şey Avast’ın ücretsiz teklifidir.

Avast’ın ücretsiz sürümü, bir WiFi güvenlik danışmanı ve şifre yöneticisi ile birlikte kötü amaçlı yazılımlara karşı gerçek zamanlı olarak temel koruma sağlar. Özellikler, en iyi ücretsiz antivirüs yazılımı kılavuzumuzda bir yer kazandı. Ancak, kimlik avı girişimleri gibi şeylerden korunmanızı sağlayan gelişmiş koruma önlemleri eksik.

Avast Pro şifre yöneticisi

Ödemeye başladığınızda, özellikler daha sağlam hale gelir. Internet Security, ekstra bir fidye yazılımı koruması, kimlik avı üretimi, gelişmiş bir güvenlik duvarı, kötü amaçlı web sitesi koruması ve en sevdiğimiz özellik Korumalı Alan Modu içerir.

Avast Wifi Denetçisi

Avast Sandbox, şüpheli uygulamaları güvenli bir ortamda çalıştırmanıza ve nasıl davrandıklarını görmenize olanak tanır. Örneğin, şüpheli bir torrent indiriyorsanız (torrent için en iyi VPN’imizi okuyun), yerel makinenizi etkileme riski olmadan dosyayı Sandbox’ta açabilirsiniz.

Çizginin en üstünde 130 $ ekstralar içeren Avast Ultimate var. Avast SecureLine VPN, Avast Cleanup Premium ve Avast Passwords Premium’u kullanabilirsiniz. VPN tek başına iyi değil, ancak ücretsiz bir dahil olarak iyi. Bu konuda Avast SecureLine VPN incelememizde okuyabilirsiniz.

Passwords Premium, en iyi şifre yöneticilerine kıyasla fazla bir teklif sunmaz. Başlıca özellikleri, mobil cihazlarda tek dokunuşla giriş ve bir hesap ihlal edildiğinde sizi uyaran bir izleme hizmeti olan Password Guardian’dır. Ultimate’a dahil olmak iyi, ancak yıllık 19.99 dolar değerinde alakart fiyat sormaya değmez.

Cleanup Premium, tek başına, yükseltmeye değer. Bu özellik, makinenizi herhangi bir yabancı dosya için tarar ve bozuk veya yedekli kayıt defteri girdileri, eski önbellek dosyaları ve daha fazlası dahil olmak üzere bunları kaldırır. Makinenizi hızlandırabilmeniz için arka plan uygulamalarını ve hizmetlerini de analiz eder.

Avast, eşleşecek fiyat etiketi daha yüksek olan daha uzun bir özellik listesine sahiptir. Ultimate’da bulunan ekstra hizmetler onu Bitdefender’dan ayırıyor. Ancak, bu üst düzey planı göz ardı ederek özellikler benzerdir, sadece farklı şekilde dağıtılır.

Birinci Tur Düşünceler

Avast hakkında, özellikle üst uçta beğenilecek çok şey var. Sandbox, Cleanup ve SecureLine çekici özelliklerdir. Ancak, taramaları optimize etmek için donanım ve yazılım yapılandırmanızı analiz eden Bitdefender Photon gibi basit eklemeler eksik.

Kapsama olarak bile, Avast’ın VPN ve şifre yöneticisi en iyi ihtimalle subpar ve bu özelliklerin basit ama güçlü özelliklerin fedakarlığında ön plana çıktığı görülüyor. Bitdefender daha ucuz bir fiyata daha iyi koruma özelliklerine sahiptir ve temizleme hizmetleri, şifre yöneticisi ve alakart VPN satın alabilirsiniz.

Round: Bitdefender Antivirus için Özellikler Noktası

Bitdefender Antivirüs Logosu
Avast Pro Logosu

2

Fiyatlandırma

Birçok ücretsiz ve ucuz antivirüsün koştuğu için, yüksek bir fiyat etiketini haklı çıkarmak zordur. Avast ve Bitdefender’ın sunduğu planlar dizisine bakacağız ve özellikleri bağlamdaki maliyetle karşılaştıracağız.

bitdefender

Bitdefender, fiyat arttıkça ekstra özellikler içeren basit, üç planlı bir diziye sahiptir. İki ucuz plan olan Antivirus Plus ve Internet Security, yalnızca Windows olsa da, Total Security, Windows, macOS, iOS ve Android’de en fazla 10 cihazı koruyabilir (Android seçimi için en iyi antivirüsümüzün kazanan noktasını kazanır) ; Avast beşinci oldu).

Bir ila 10 bilgisayarı kapsayabilen Antivirus Plus, ilk dönemde ucuzdur. Garip bir şekilde, Bitdefender sadece üç bilgisayarlı planlarda promosyon fiyatlandırması sunuyor. Bir, beş veya 10 makine için satın almak istiyorsanız, tam ücreti ödemeniz gerekir.

Bu, uzun vadeli planlarla dengeleniyor. Promosyon oranında önceden üç yıla kadar satın alabilirsiniz. Her yıl fiyat aynı olsa da, yenileme oranının başlaması için size daha fazla zaman verir.

Internet Security aynı şekilde çalışır. Üç yıla kadar bir ila 10 Windows bilgisayardan koruma satın alabilirsiniz. Antivirus Plus gibi, promosyon oranı yalnızca üç cihaz için koruma satın alırken geçerlidir.

Yine de sadece 5 $ daha fazla ve bu ekmeği kolayca kazanıyor. Internet Security, ebeveyn kontrolü, web kamerası koruması ve WiFi güvenlik danışmanı gibi özellikler ekler. Ayrıca başka bir fidye yazılımı koruması katmanı ekleyen Güvenli Dosyalar içerir.

En cazip plan, sadece birden fazla işletim sistemini koruma yeteneği için değil, aynı zamanda mükemmel promosyon fiyatlandırması için Total Security’dir. Bir seferde üç yıla kadar beş veya 10 cihazı koruyabilir. Ne kadar cihaz kullanıyor olursanız olun veya kaç yıldır kullanıyorsunuz, indirimli bir başlangıç ​​fiyatı alırsınız.

Ebeveyn kontrolü gibi özellikler çok cihazlı bir plan bağlamında daha çekici görünür. 10 cihazı koruyorsanız, muhtemelen bu cihazlar en az iki farklı işletim sistemine yayılmıştır ve Total Security size her şeyi koruma ve izleme gücü verir.

Promosyon oranları yönetim kurulu genelinde mükemmel. Yenileme oranları da piyasadaki diğer antivirüslerle aynı seviyede değil. Bitdefender’ın birden fazla cihaz desteği ve uzun özellik listesi, yenilemede bile mükemmel bir değer.

dur

Avast, Bitdefender ile aynı işletim sistemlerini koruyabilir, ancak tek bir planda koruyamaz. Özellikler ve desteklenen işletim sistemleri arasında, Bitdefender’ın ücretsiz olarak içerdiği özellikler için daha fazla harcama yapacağınız anlamına gelir.

Ultimate hariç tüm Avast planları bir ila 10 PC’yi koruyabilir, ancak çoklu cihaz planı yoktur. Mobil cihazınızı korumak istiyorsanız Android için ayrı olarak koruma satın almanız gerekir. VPN ve şifre yöneticisini iOS cihazlara yükleyebilirsiniz, ancak iOS antivirüs yoktur (bu nedenle Mac için en iyi antivirüs için listemizi yapmamıştır).

Avast, çok cihazlı bir planı simüle edebilen macOS ve Android için ücretsiz planlar sunuyor. Bununla birlikte, Windows’taki Avast Free gibi, sürekli yükseltme talepleri vardır. Bitdefender gerçek çoklu cihaz koruması sunduğunda bir simülasyonu haklı çıkarmak da zordur.

Favori planımız Ultimate, sadece tek bir cihazı da güvence altına alabilir. Diğer tüm planlar bir, üç, beş veya 10 makineyi destekleyebilirken, Ultimate yalnızca bir tanesini destekleyebilir. Ultimate sadece ekstralar ile Avast Premier, bu yüzden birden fazla makineyi koruyamaması mantıklı değil.

Tüm fiyatlar da tek bir cihaz içindir. Örneğin Internet Security, 10 cihazı korumak için taban fiyatın yanı sıra 100 dolardan fazla para gerektiriyor. Diğer çok cihazlı planlardan farklı olarak, planınıza daha fazlasını ekledikçe cihaz başına fiyat artar.

Yalnızca Windows kullanıcısıysanız, oranlar korkunç değildir. Fiyatlandırma, tek bir cihaz için mütevazı ve etkileyici bir özellik listesi var. Diğer tüm senaryolar Avast’ın iş modelini Bitdefender’e kıyasla aptalca gösteriyor.

Yuvarlak İki Düşünce

Avast’ın sınırlı menzili ve alakart iş modeli sizin için işe yarayabilir. Bununla birlikte, tek bir plan altında mobil cihazlarda koruma ihtiyacı göz ardı edilemez. Bitdefender, daha geniş bir kullanıcı kitlesine hitap edecek daha mantıklı bir antivirüs dizisine sahiptir.

Round: Bitdefender Antivirus için Fiyatlandırma Noktası

Bitdefender Antivirüs Logosu
Avast Pro Logosu

3

Kullanıcı dostu

Antivirüsler eskiden olduğundan daha karmaşıktır, bu nedenle tüm özellikleri anlamak önemlidir. Bitdefender ve Avast’ın sunduğu arayüzlere ve tarama modları gibi güvenlik ayarlarına bakacağız.

bitdefender

Bitdefender’ın kullanımı, büyük ölçüde “hızlı eylemler” özelliği ve performans profilleri nedeniyle çok kolaydır. Neyse ki, kullanılabilirliğin önüne geçmeyen iyi bir güce sahiptir..

Kurulum biraz zaman alıyor. Bitdefender’ın çalıştırılabilir boyutu yarım gigabayttır ve test sırasında yüklenmesi 10 dakikadan fazla sürdü. Webroot’un etkin kurulumunun antitezidir (Webroot SecureAnywhere incelememizi okuyun).

Yükleme tamamlandığında işler artar. Bitdefender’ın en iyi özelliği “hızlı işlemler” dir. Kullanıcı arayüzünün ana ekranında, kolay erişim için farklı özelliklerle özelleştirdiğiniz beş kutucuk vardır. Ücretsiz deneme sürümünü kullanıyorsanız, bir reklamın yeni sürüme geçirilmesi için kutucuklardan biri ayrılır.

Bitdefender-Arayüz

Konfigürasyonumuz hızlı tarama için diğer dört kutucuğu, VPN, tam sistem taraması ve güvenli bir bankacılık modu olan SafePay’i kullandı..

Hızlı eylemler o kadar iyi çalışır çünkü arayüzün ana ekranından eylemler gerçekleştirmenize izin verir. Örneğin, bir tarama yapmak için ayarlara gitmenize gerek yoktur. Uygulamayı açtığınızda istediğiniz her şey orada.

İşlemlerinizin üstünde Bitdefender Otopilot’u bulacaksınız. Otopilot, potansiyel güvenlik açıklarını tanımak için makinenizde bulunanları kullanacak bir güvenlik öneri sistemidir. Ayrıca, bu güvenlik açıklarını düzeltmek için doğru önlemi alacaktır.

Bitdefender, antivirüs kullanmanın sistem etkisini optimize edebilen performans profilleri içerir. Profiller, yaptığınız işe bağlı olarak kaynakları bazı alanlara odaklarken diğerlerinde bastırır. Örneğin, “iş” profili e-posta korumasını artırır ve “film” profili bildirimleri bastırır.

Bitdefender-Profil-Ayarları

Planınız birden fazla cihazı destekliyorsa, Bitdefender Central yararlı olacaktır. Herhangi bir makinede erişebileceğiniz tüm cihazları izlemek için web tabanlı bir arayüzdür. Central, cihazlarınızın her biri için genel korumayı ve tüm bildirimleri gösterecektir.

Bitdefender-Orta-Arayüz

Bitdefender’ın arayüzünü kutudan çıkarmak kolaydır, ancak hızlı eylemler ve profillerle deneyim daha iyi hale getirilir. Paketten çıkarmak için de çok fazla güç var. Antivirüs kullanmanın daha iyi bir yolunu düşünemedik.

dur

Önceki turlardan farklı olarak, Avast burada iyi bir mücadele veriyor. Hızlı eylemleri ve profilleri eksik olsa da, hala mevcut en iyi antivirüs arayüzlerinden birine sahip. Bununla birlikte, ucuz veya ücretsiz bir plan kullanıyorsanız, müşterinin çok fazla yükseltme talebi var.

Avast, kullanıcı arayüzündeki bazı özellikleri grileştirecek ve yanlarında bir kilit gösterecektir. Bunlar, planınıza dahil edilmeyen kilitli özelliklerdir. Bitdefender’ın yükseltme talebine benzer şekilde, kullanıcı arayüzünde yükseltme için ince bir dürtme olarak görünen kilitli özelliklerin de sakıncası yoktur..

Avast Pro navigasyonu

Tüm özellikler böyle değil. VPN gibi bazıları, diğer herhangi bir özellik gibi görünür. Bununla birlikte, tıkladıktan sonra, satın almak için bir ödeme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu backhanded reklam Avast’ın arayüzünü kapatıyor.

Bir özellik sadece münferit değil aynı zamanda kafa karıştırıcı değilken dahil edilmiş gibi davranma.

Neyin dahil olup neyin dahil olmadığını öğrendiğiniz sürece arayüz kötü değildir. Avast dört tarama modu içerir. En sevdiğimiz Smart Scans’ın yanı sıra hedefli, tam ve önyükleme taramaları yaptınız. Akıllı Taramalar normal bir antivirüs taraması yapar, ancak ağ tehditlerini, şüpheli tarayıcı uzantılarını, savunmasız yazılımları ve performans sorunlarını kontrol eder.

Avast Pro tarama modları

Avast Ultimate’iniz varsa, tüm bu sorunları çözebilirsiniz. Değilse, yeni sürüme geçmek için daha fazla talep var. Bazılarını çözebilirsiniz, ancak performans sorunları gibi şeyler size ulaşmaya devam edecek.

Bununla birlikte, tüm planlar Avast Secure Browser ile birlikte gelir, bu da ayrıca ücretsiz olarak mevcuttur. Güvenli Tarayıcı, yerleşik reklam engelleme ve gerçek zamanlı izleme gibi uzantılara sahip Chromium tabanlı bir tarayıcıdır. Bu tanıdık bir düzen, ancak Chrome’un Google entegrasyonundan yoksun.

Avast Pro Güvenli Tarayıcı

Avast’ın kullanıcıları reklamlarla bombalaması utanç verici. Arayüz mükemmel, mantıklı bir düzen ve bol güç. Bununla birlikte, backhanded reklam uygulamalarının sürekli kullanımı, parlaklığını kaybetmesine neden olur.

Yuvarlak Üç Düşünce

Avast’ın harika bir arayüzü var ve reklamlarla başa çıkabiliyorsanız, Bitdefender için layık bir yarışmacı. Bununla birlikte, Bitdefender’in sadece daha az reklamı değil, aynı zamanda onu daha çekici bir seçenek haline getiren hızlı eylemler ve performans profilleri gibi özellikleri de vardır..

Round: Bitdefender Antivirus için Kullanıcı Dostu Nokta

Bitdefender Antivirüs Logosu
Avast Pro Logosu

4

Koruma

Bir antivirüsün en önemli yanı sizi ne kadar güvenli tutmasıdır. Bitdefender veya Avast’ın daha güvenli olup olmadığını görmek için AV-Test, AV-Comparatives ve MRG-Effitas’tan en son sonuçları karşılaştıracağız. Sistemin her ikisinin de ne kadar acıktığını ölçmek için performans rakamlarına da bakacağız.

bitdefender

Bitdefender, herhangi bir virüsten koruma yazılımında gördüğümüz en etkileyici sonuçlardan bazılarına sahiptir. En güvenli antivirüs için ilk tercihimizdi. Diğer bazı sağlayıcılardan daha ağır olmasına rağmen, sistem kaynaklarına da hafif bir dokunuş vardır. Yine de, performans profilleri ve donanım optimizasyonu eklenmesi bu sorunu atlatıyor.

AV-Test, Ağustos 2018 testinde mükemmel bir puan verdi. Bitdefender, yaygın ve sıfır günlük kötü amaçlı yazılımlara karşı yüzde 100 etkiliydi. AV-Test toplamda sadece 20.000 örnek utangaç kullanmıştır. Bu zaman aralığı için sektör ortalaması yüzde 100’dü, bu yüzden Bitdefender daha az etkileyici görünüyor.

Bitdefender-Engellenen-Web sitesi

Bitdefender’ın kusursuz koruma sonuçları, istisna değil, kuraldır. Nisan ayında sektör ortalaması yüzde 99,5 iken AV-Test, yaygın ve sıfır günlük kötü amaçlı yazılımlara karşı hala yüzde 100 etkili buldu.

Performans sonuçları iyi değil. AV-Test, Bitdefender’a performansta mükemmel bir puan verirken, ortalama antivirüs programından daha fazla sistem kaynağı tüketir. Endüstri ortalamalarının sadece yüzde 15 olduğu popüler bir test olan Bitdefender, makineyi yüzde 25 yavaşlattı..

Bitdefender, diğer tüm performans kategorilerinde eşit veya daha iyi.

AV-Comparatives benzer sonuçlar buldu. Ağustos 2018 testi sırasında Bitdefender, yanlış pozitif olmayan tehditlerin yüzde 100’ünü engelledi. Test edilen diğer 17 sağlayıcıdan Kaspersky, bu sonuçları alan tek antivirüs yazılımı oldu.

AV-Comparatives’den en son performans verileri Nisan 2018’den alınmıştır. Bitdefender’a performans için mümkün olan en yüksek seviye olan gelişmiş bir + derecesi verilmiştir. Bu notu, ileri derece aldığı Ekim 2012’den bu yana muhafaza etmiştir..

MRG-Effitas, Q2 2018 tam spektrum analizinde 2. Seviye bir sertifika aldı. Bu sertifika, tüm testlerde kötü amaçlı yazılımların yüzde 98’ini engellediği anlamına gelir. Sonuçlara bakıldığında, Bitdefender’ın mükemmel puanları vardı, kullanılan 20 örnekten beşini kaçırdığı reklam yazılımlarının engellenmesi hariç tüm kategoriler..

2018’in ilk çeyrek testinde MRG-Effitas ona 1. Seviye bir sertifika verdi, yani tüm tehditleri hemen veya davranış izleme yoluyla engelledi.

dur

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, AV-Test, Avast’ı Ağustos 2018’de sıfır gün ve yaygın kötü amaçlı yazılımlara karşı yüzde 100 etkili buldu, çünkü bu dönemde endüstri ortalaması yüzde 100 oldu. Bir ay Temmuz ayına kadar geri dönerken, AV-Test, sıfır günlük kötü amaçlı yazılımlara karşı yalnızca yüzde 99,2 ve yaygın kötü amaçlı yazılımlara karşı yüzde 99,9 etkili olduğunu buldu..

Nisan ayı sonuçları daha kötü. Avast, bilinen kötü amaçlı yazılımlara karşı yüzde 99,9 koruma sağladı ancak sıfır gün saldırılarına karşı yüzde 98,9’a düştü.

Avast Pro tehdidi tespit edildi

İdeal performans sonuçlarından da daha azdır. Bitdefender popüler web sitelerini başlatırken de mücadele ederken, AV-Test aynı görevi yerine getirirken Avast’ı yüzde 4 daha yavaş buldu. Dosyaları kopyalarken daha yavaştı, ancak daha küçük bir kenar boşluğu ile.

AV-Comparatives iyi sonuçlar buldu, ancak Bitdefender düzeyinde değil. Ağustos 2018’de 193 adet canlı kötü amaçlı yazılımın test edilmesi sırasında Avast yüzde 99,5 etkili oldu. AVG ile aynı olan üç yanlış pozitif vardı (AVG incelememizde okuyabileceğinizle aynı güvenlik altyapısını kullanır).

Ancak AV-Comparatives’in performans sonuçları mükemmel. Nisan 2018’deki en son test, üç yıldızdan üçünü ve gelişmiş + derecelendirmesini verdi. AV-Comparatives’in ürünü test etmesinden bu yana bu notu korudu, eksi Ekim 2014’te küçük bir artışla gelişmiş bir reytinge düştü.

MRG-Effitas, Q2 2018 tam spektrum analizinde Seviye 1 sertifikası verdi, yani Avast tüm tehditleri hemen veya davranış koruması yoluyla engelledi. Aynı test sırasında, ESET Internet Security de 1. Seviye bir sertifika aldı (ESET NOD32 incelememizi okuyun).

Bitdefender ve Avast Q1 testinde pozisyon değiştirir, ancak Bitdefender Seviye 2’den Seviye 1’e atlar ve Avast ters yönde düşer. İkinci aşamada Panda Internet Security’ye katıldı (Panda Security incelememizi okuyun).

Yuvarlak Dört Düşünce

Referans verdiğiniz laboratuvara bağlı olarak, Bitdefender ve Avast koruma sonuçlarına yakındır. AV-Test’ten alınan puanlar, Avast’ın sonunda sıfır günlük kötü amaçlı yazılımlara karşı yumuşaklık gösteriyor ki bu da dikkate alınması gereken önemli bir faktör.

AV-Test’in, Avast Free’yi Bitdefender’ın ücretli bir sürümünü test ederken değerlendirdiğine dikkat edilmelidir. Teorik olarak, Avast’ın ücretsiz sürümü, en azından kötü amaçlı yazılımlara karşı size aynı korumayı sağlamalıdır. Bunun meşruluğu hakkında çekincelerimiz olsa da, bu tur için bu mantığa uymalı ve Bitdefender’a vermeliyiz.

Round: Bitdefender Antivirus için Koruma Noktası

Bitdefender Antivirüs Logosu
Avast Pro Logosu

5

Destek

Bir antivirüs makinenizde sessiz bir savunmacı olarak yaşamak istediği için destek koruma kadar büyük bir endişe değildir. Yine de, güvenlik paketleri daha karmaşık hale geldikçe, sağlam destek sistemine ihtiyaç vardır.

bitdefender

Bitdefender, bir virüsten koruma yazılımında gördüğümüz en iyi desteklerden bazılarına sahiptir. Canlı sohbet, e-posta ve telefon üzerinden iletişim seçenekleri, derin bir bilgi tabanı, nasıl yapılır videoları ve topluluk forumu var.

Bilgi bankası, ev ve iş ürünleri arasında ve daha sonra bu aralıklardaki bireysel ürünler tarafından ayrılmıştır. Bitdefender makaleleri 2015’e kadar korur, böylece tarihli yazılım parçaları hakkında destek bulabilirsiniz.

Bitdefender-Bilgi

Çoğu makalede ayrıntılı talimatlar ve ekran görüntüleri vardır, ancak bazıları eşlik eden bir video eğitimi ile birlikte gelir. Konular Bitdefender’ı yüklemek veya Central’ı dolaşmak gibi basit, ancak yine de güzel bir ek.

Doğrudan destek de mükemmel. Bitdefender e-posta sorgusumuza altı saatten kısa bir sürede yanıt verdi. Daha fazla desteğe ihtiyacınız varsa, Bitdefender’ı 24 saat arayabilirsiniz. 16 ülkede 7/24 telefon desteği sunulmaktadır ve bu konumların dışında kalırsanız dünya çapında İngilizce destek hattını kullanabilirsiniz.

Canlı sohbet yapay zeka kontrollüdür, yani bilgi tabanındaki makalelere işaret ederek sorunuzu cevaplamaya çalışacaktır. Yine de isteğe bağlıdır. Sohbet sırasında istediğiniz zaman canlı bir ajana aktarılma talebinde bulunabilirsiniz.

dur

Avast’ın vasat desteği var. Odak, kafa karıştırıcı ve kısıtlayıcı bir temas sistemi ile DIY seçeneklerine odaklanmaktadır. Bununla birlikte, bilgi tabanı güçlüdür ve forumlar tarihli olsa da aktiftir.

Bilgi bankası, her biri yaklaşık 20 giriş sunan ürüne göre ayrılmıştır. Çok az şey var, çünkü Avast her makalede çok fazla yer kaplıyor. Tek bir konu, farklı işletim sistemlerindeki ayrıntılara girecektir, örneğin, adım adım talimatlar ve ekran görüntüleri dahil olmak üzere her bölüm.

Avast bilgi bankası

Forumlar aktif, ancak tarihli. Tasarım tanıdık ve Avast’ın sunduğu her ürünü kapsıyor. Bir milyondan fazla aktif kullanıcı var, bu da bunu çirkin ama paha biçilemez bir destek kaynağı yapıyor.

İletişim seçenekleri ciddi düzeyde eksik. Telefon desteği satış öncesi sorularınız için mevcuttur, ancak faturalandırma ve teknik destek e-posta için ayrılmıştır. Avast Free kullanıcılarının her iki iletişim biçimine erişimi yoktur.

İrtibat kısıtlamaları, yılda 199 $ çalıştıracak bir destek hizmeti olan Avast Total Care için para yakalama gibi görünüyor. Bir Avast aracısı makinenize uzaktan erişecek, sorunları giderecek ve herhangi bir çözüm uygulamaya çalışacaktır. Temel bir planın maliyetinin neredeyse dört katında, buna değmez gibi görünüyor.

Beşinci Tur Düşünceler

Avast’ın en iyi ihtimalle Bitdefender’ın destek sistemi mükemmel. Avast’ın en büyük cazibesi mükemmel bilgi bankasıdır, ancak Bitdefender bu departmandan yoksundur. Bunun üzerine çok sayıda iletişim seçeneği ve modern bir forum yığını, bu turun galibi açık.

Round: Bitdefender Antivirus için Destek Noktası

Bitdefender Antivirüs Logosu
Avast Pro Logosu

6

Son düşünceler

Bitdefender, her turda bir zafer olduğunu iddia ederek Avast’ın işini kolaylaştırdı. Antivirüs yazılımında ilk tercihimiz, sadece Avast’a değil, antivirüs alanının geri kalanına da karşı. Makul bir fiyat noktasını korurken antivirüsün yapması gereken tüm temelleri kapsar.

Kazanan: Bitdefender

Bu Avast’ın haktan yoksun olduğu anlamına gelmez. Ürünlerin dağıtımı paraya aç gibi görünse de, serbest plan çok cömerttir. Ücretsiz bir antivirüs arıyorsanız, Avast mevcut en iyi seçeneklerden biridir.

Avast or Bitdefender hoşunuza gitti mi? Yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map