Webroot SecureAnywhere İncelemesi – 2020 Güncellendi

Webroot SecureAnywhere İncelemesi

Webroot SecureAnywhere, gördüğümüz en etkili güvenlik önlemlerinden bazılarına sahip olan hızlı ve verimli bir virüsten koruma çözümüdür. Mükemmel olmasa da, arayüzü biri için bazı tweaking kullanabilir, çoğu insanın ilgisi için güçlü bir yarışmacıdır. Ayrıntılar için tam incelememizi okuyun.


Webroot'un-slider1

Webroot'un-slider2

Webroot'un-slider3

Webroot'un-slider4

Önceki

Sonraki

Webroot neredeyse 15 yıldır antivirüs oyununda. Deneyimi gösteriyor. Buradaki en hızlı antivirüslerden biri ve fiyatı rekabetçi. Özellikle sanal alan modu gibi bazı benzersiz özelliklerinin hayranlarıyız.

Ancak, özellikle müşteri destek seçenekleri söz konusu olduğunda, gezinmeyi kafa karıştırıcı bulduk. Antivirüsde, detaylara biraz dikkatin uzun bir yol kat edeceği birçok yer var. Bu sorunların ötesinde, güvenlik testi endişe verici derecede seyrek.

Bu Webroot antivirüs incelemesinde, bu programı ayrıntılı olarak seçmenin avantajlarını ve dezavantajlarını inceleyeceğiz. Programa uygulamalı bir test vereceğiz, tüm özelliklerine bakacağız ve hatta müşteri desteğini test edeceğiz. Son olarak, size kararımızı vereceğiz: satın almaya değer mi?

Geçmişte, Webroot en iyi antivirüs yazılımı listemizdeydi. Bununla birlikte, laboratuvar testlerinin olmaması ve müşteri destek kanallarının karıştırılması, listeye tekrar ulaşmasını engelleyebilir. Hızı ve uygun fiyatı size hitap ediyorsa, 14 günlük ücretsiz denemesi, bunu kendiniz denemek için mükemmel bir seçimdir.

Güçlü & Zayıf Yönler

Webroot SecureAnywhere için alternatifler

Özellikleri

Böyle küçük bir indirme için – sadece 5MB’da geliyor – Webroot’un antivirüsünde büyük miktarda var. Dahil olan güvenlik özellikleri, çoğu antivirüsün sunduklarının ötesine geçer ve rakiplerinin önüne geçer. Korumalı alan modu da bir antivirüs için mükemmel bir ektir.

Uygulamanın “PC güvenliği” bölümünde tüm temel antivirüs özellikleri bulunur. Bu, gerçek zamanlı koruma, bir web kalkanı ve hatta bir güvenlik duvarı içerir. Bir güvenlik duvarının dahil olduğunu görmek güzel, çünkü birçok antivirüste Avira gibi bir tane yok (Avira incelememizi okuyun).

En pahalı katmanı olan Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete, bulut depolama alanına da sahip olursunuz. Bu, Webroot’un kendi bulut sunucularındaki cihazlarınız için 25 GB’lık yedek depolama alanı içerir. Webroot’un disk temizleme işlevi yalnızca bu katmanda kullanılabilir.

Webroot, dosya parçalayıcı aracına benzersiz bir dokunuş katıyor. Programı açmak zorunda kalmak yerine, bir dosyayı sağ tıklayıp tamamen silmenizi sağlayan bir ayarı kolayca etkinleştirebilirsiniz..

Webroot'un-secureerase

Bir dosyayı bilgisayarınızdan sildiğinizde, belleğinizde kapladığı alan, yeniden gerek duyulana kadar tek başına bırakılır. Webroot’lar gibi dosya öğütücüler, bellekteki yerin üzerine yazar ve dosyayı bilgisayardan tamamen temizler.

Kimlik Kalkanı

Webroot’un kimlik kalkanı arka planda çalışır ve web ve kimlik avı korumasına bağlanır. Verilerinizi çalan web sitelerini engelleyecek ve sizi güvenliği ihlal edilmiş ve kötü amaçlı komut dosyaları çalıştıran web sitelerinden koruyacaktır..

Webroot'un kimlik

Bu, çevrimiçi güvende kalmak için harika bir nimettir, ancak kendinizi korumak için de her zaman iyi bir fikirdir. Verilerinizi güvende tutmanın daha fazla yolu için kimlik hırsızlığını önlemek için ipuçlarımıza göz atın.

Bu kimlik kalkanı genel olarak harika olsa da, Webroot’un Bitdefender gibi bankacılık web sitelerine özgü bir şeyi olmaması talihsiz bir durumdur (Bitdefender incelememizi okuyun). Bu kimlik koruması, tamamen güvenli bir tarayıcıyla gerçekten geliştirilebilir.

Şifre Yöneticisi

Internet Security Plus katmanında ve yukarısında, Webroot antivirüs korumasının yanı sıra bir parola yöneticisinde toplanır. Bu şifre yöneticisi Webroot tarafından oluşturulmaz, ancak LastPass ile ortaklık yoluyla sunulur.

LastPass’in özelliklerinin tam bir özeti ve Webroot ile sunulan LastPass Premium aboneliğinin buna değip değmediği için LastPass incelememize bir göz atın. Ücretsiz planını seviyoruz ancak diğer şifre yöneticilerinin ücretli planlarını tercih ediyoruz.

LastPass Premium, en iyi şifre yöneticileri listemizin en üstünde yer almaz, ancak virüsten koruma ve şifre korumanızı bir araya getirmeyi tercih ediyorsanız Webroot ile işbirliği sağlam bir seçimdir..

SafeStart Korumalı Alanı

Webroot’un tanımlayıcı özelliklerinden biri korumalı alan aracıdır. Bu, birçok antivirüste sunulmaz (başka bir örnek için, bkz. ZoneAlarm Antivirus ’tehdit korumasına bakın) ve dürüstçe nedenini bilmiyoruz. Güvenli olmayabilecek bir uygulamayı araştırmak için inanılmaz derecede faydalı bir araçtır.

Webroot'un-kum

Test etmek istediğiniz yürütülebilir dosyayı seçtikten sonra, programı normal olarak veya belirli koşullar altında çalıştırabilirsiniz. Örneğin, temel kullanıcı hesabınız bir yöneticidir ve bir yönetici hesabına erişimi varsa programın nasıl davrandığını görmek istersiniz.

Webroot daha sonra programı tam olarak ne yapmaya çalıştığının kayıtlarını verir. Bu günlükleri ortalama bir kullanıcı için anlamak zordur, ancak korumalı alan programın bilgisayarınıza kötü amaçlı bir şey yapmasını engeller.

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

Webroot’un hesap güvenliği biraz rahatsız edici, ancak hesabınıza giriş yapmaya çalışan kötü amaçlı yazılımınız varsa harikadır. İlk engel, bir hesap oluştururken belirlemeniz gereken ikinci bir şifredir.

Oturum açma sayfası sizden bu şifreden birinci ve altıncı karakterler gibi iki karakter ister. Bu, birinin hesabını doğrulamanın alışılmadık bir yoludur, ancak takdir edilmektedir.

Webroot'un-2FA

Bu güvenlik teklifinin yanı sıra, Webroot geleneksel iki faktörlü kimlik doğrulamayı veya 2FA’yı destekler. 2FA, kullanıcının hem şifresini hem de bir defalık kodu kullanarak giriş yapmasını gerektiren bir sistemdir.

2FA kısa mesajlar, e-postalar veya telefon görüşmeleri kullanılarak uygulanabilse de, Webroot yazılım belirtecini seçti. 2FA’nızı ayarladığınızda, seçtiğiniz 2FA uygulamasına bir QR kodu tararsınız (hangisini kullanacağınızdan emin değilseniz, en iyi 2FA uygulamalarına bakın). Daha sonra düzenli olarak değişen bir kodunuz olur ve şifrenizle birlikte kodu girersiniz.

Bu güvenlik düzeyi bir antivirüste olağandışıdır, ancak harika bir ektir. Telefonunuz ellerinde değilse, herkesin hesabınıza giriş yapmasını engeller. Bu, bilgisayar korsanlarının veya kötü amaçlı yazılımların hesap ayarlarınızı uzaktan değiştirmesini önler.

Webroot SecureAnywhere Özelliklerine Genel Bakış

Webroot SecureAnywhere Logosuwww.webroot.com

Aylık $ 417’dan başlayan fiyatlarla

Özellikleri

Şifre yöneticisi

Dosya parçalayıcı

Çoklu işletim sistemi desteği

Ebeveyn Kontrolü

Disk temizleme

VPN

Profiller

Koruma

Fidye yazılımı koruması

Web kamerası koruması

Gerçek zamanlı izleme

Güvenli tarayıcı

İndirme koruması

Kimlik avı koruması

Firewall

İşletim sistemi

pencereler

Mac os işletim sistemi

Linux

Android

iOS

Kullanılabilirlik

Masaüstü kullanıcı arayüzü

Mobil uygulama

Tarayıcı uzantısı

Destek

Yardım Merkezi

forum

Canlı sohbet

Telefon

E-posta

7/24 Destek

Video öğretici

Çeşitli

Ücretsiz Plan

Fiyatlandırma

Norton gibi rakipler kadar ucuz olmasa da, Webroot’un fiyatlandırması oldukça uygun maliyetlidir (Norton Security genel bakışımıza bakın). En üst katmanda birkaç harika özellik eklese de, Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete, aşağıya gitmenizi ve üçüncü taraf uygulamalarla desteklemenizi öneririz..

En iyi bulut depolama sağlayıcılarımızdan birinden aynı miktarda depolama alanı elde etmek biraz daha pahalı olsa da, elde ettiğiniz kalite muhtemelen daha yüksek olacak ve en düşük katmanlarda bile tüm sabitinizi depolayabileceksiniz. bulutta sür.

Ekstra cihaz eksikliği nedeniyle temel Webroot SecureAnywhere AntiVirus ürününü önermiyoruz. Bugünlerde herkesin bir akıllı telefonu var ve sadece masaüstünüzde değil tüm cihazlarınızda güvenlik almanız gerekiyor.

Bir sonraki seviye olan Webroot SecureAnywhere Internet Security Plus, mobil uygulamalar ve üç cihaz sınırı sunuyor. Satın alınabilirliği onu tatlı nokta yapar. En sevdiğiniz ücretsiz seçimimiz pCloud gibi bulut depolama sağlayıcılarını kontrol etmek için bütçenizde bolca kıpır kıpır odanız olacak (daha fazla bilgi için pCloud genel bakışımıza göz atın).

Webroot’un ücretsiz bir planı olmamasına rağmen – AVG gibi antivirüslerin aksine (AVG AntiVirus genel bakışımızı okuyun) – programın sizin için çalışıp çalışmadığını görmek için kullanabileceğiniz 14 günlük ücretsiz deneme sürümü var.

Kullanıcı dostu

Genel olarak, Webroot kullanıcı dostudur. Yolda bazı çarpmalar var, ancak her özelliği ve ayarı bulmak için çok uğraşmadık. Bununla birlikte, dağınık kullanıcı arayüzü bazı sorunlara neden oldu ve ayrıntılara dikkat etmemesinden etkilenmedik.

Webroot’un web sitesinde gezinmek ve yüklemek kolaydır. Antivirüs programının indirilir indirilmez, iptal etme seçeneği olmadan taranmasını rahatsız edici bulduk. Bunu daha önce Sophos Home gibi antivirüslerle gördük, ancak asla daha az can sıkıcı olmuyor.

Her hizmet Webroot’un ana sayfasında listelenir ve tıklarsanız daha ayrıntılı ayarlar bulunur. Bu çok kompakt bir görünümdür, ancak biraz dağınık görünebilir. Örneğin, Trend Micro Antivirus + benzer bir düzene sahiptir, ancak basit görünmesini sağlar.

Webroot'un-seçenekleri

Ancak, PC Güvenliği sekmesinde ayarlar menüsü altında zamanlama veya tarama seçenekleri yoktur. Webroot, her sayfayı tek bir sayfaya sığdırmaya çalışmak yerine her sayfayı özelliğe göre gruplandırırsa, bu çok daha az kafa karıştırıcı olurdu.

Görünüşe göre Webroot, uygulamayı uygun şekilde güncellemeden web portalını güncelledi. Her bölümün “daha fazla bilgi edinin” düğmesi vardır, ancak hepsi ilgili özellik sayfasından ziyade aynı ana sayfaya bağlanır.

Ana sayfa her özelliğe bağlantılar içerdiğinden, bu çok büyük bir sorun değil, bu yüzden gerçekten sadece bir tıklama daha uzaktasınız. Ancak, virüsten koruma programlarında ayrıntılara dikkat edilmemesi, ilgili bir işaret olabilir.

İnsan Müdahalesi

Webroot’un “web sitesi engellendi” sayfası diğer çoğu antivirüsün ötesine geçer. Bir web sitesini güvenli olarak işaretleme olanağına sahip olursunuz, bu da bir insanın engellenmesi gerekip gerekmediğini iki kez kontrol edeceği ve bir tehdit değilse, bu kişinin Webroot kullanan herkes için varsayılan olarak engellemesini kaldıracağı anlamına gelir..

Webroot'un-blockedpage

Bununla birlikte, ayrıntılara gösterilen dikkat de bu sayfada bulunmamaktadır. Webroot, 2020’de programın iki versiyonunu yayınlamış olmasına rağmen, telif hakkı 2019’a aittir..

Uygulama Güvenliği

Uygulamanın şifresi ve captcha koruması, Webroot’un sahip olduğu daha az kullanıcı dostu ancak daha güvenli seçeneklerden biridir. Bunlar her zaman harika bir fikirdir, çünkü bir virüsün genellikle yaptığı ilk şey yüklediğiniz herhangi bir virüsten koruma yazılımını devre dışı bırakmak veya devralmaktır.

Varsayılan olarak, şifre koruması devre dışıdır ancak captcha koruması etkindir. Bu, tarama programı gibi kritik ayarları değiştirirseniz, değişiklikleri onaylamak için bir captcha doldurmanızın isteneceği anlamına gelir..

Webroot'un-Captcha

Bu ayarların her ikisi de biraz rahatsız edici, ancak ekstra koruma için rahatsızlık değer. Bir virüs antivirüsünüzü hemen devre dışı bırakabilirse, programın sizi ne kadar iyi koruduğu önemli değil.

Tarama

Webroot, varsayılan olarak PC’nizi her gün sabah 10 civarında tarar. Bu, özellikle de çoğu insanın bilgisayarı kullanacağı günün bir saatinde can sıkıcı bir durum. Bununla birlikte, Webroot, taramalarının bir cihaz üzerinde ne kadar az etkisi olduğundan bununla kurtulabilir.

Kullanıcı deneyimi açısından, Webroot burada parlıyor. Bulut tabanlı koruması, taramalarının bulunduğu bilgisayar tarafından değil, sunucuları tarafından gerçekleştirildiği anlamına gelir. Bu, tarama devam ederken bilgisayarınızı sorunsuz bir şekilde kullanmanızı sağlar.

Antivirüs tarama seçenekleri basittir ancak gerçekçi olarak ihtiyacınız olan her seçeneği içerir: hızlı tarama, tam tarama, özel tarama ve kök setleri ve truva atları için tarama içeren “derin tarama”.

Performansını test etmek için özel tarama dışında her bir taramayı gerçekleştirdik. Hızlı tarama, zirvede yaklaşık yüzde 30 daha yüksek bir fark yarattı. Bununla birlikte, 15 saniye içinde bitti, bu da bu artışı gerçekten önemli değil.

Webroot'un-completedscan

Tam tarama seçeneği bizi ortalama bir kullanıcının buna hiç ihtiyaç duymayacağı konusunda uyardı. CPU daha da yükseldi, yaklaşık yüzde 50 oranında çıktı, ancak ortalama olarak CPU kullanımında yüzde 20’lik bir artış oldu. Bu işlemin tamamlanması en az 8 saat sürdü.

Derin tarama

“Derin tarama” Webroot için varsayılan tarama modudur. Webroot, tam bir dosyayı taramak yerine, bulut hizmetlerine dosyanın imzasını gönderir ve yalnızca sunucularında bulunmuyorsa daha derin görünür. Bu, bu tarama yönteminin kaynakları düşük ve hızlı olmasını sağlar.

Derin tarama yalnızca şu anda hangi programların çalıştığına ve yakın gelecekte nelerin çalıştırılabileceğine odaklanır. Bu işlem geçici olarak bilgisayarınızda eylemsiz bir virüs bırakabilir, ancak gerçek zamanlı koruması virüsün aslında herhangi bir şey yapmasını engeller.

Tarama işlemi sadece 50 saniye sürdü. Ani artış sırasında CPU’muzun iyi bir yığınını kullandı – maksimum yüzde 40’a kadar – ama bu bir dakikadan az süren bir tarama ile ilgili değil.

Koruma

Webroot’un koruma yeteneklerini test etmek için bunu cihazlarımızdaki kendi testlerimizden geçirdik. Sonuçları laboratuvar testlerinden de topladık. Genel olarak laboratuvar testleri, kişisel kullanımdan daha iyi bir korunma değerlendirmesi yapmaktır, bu yüzden son sıralamamıza daha fazla önem veriyoruz.

Webroot’un test kapsamı oldukça sivilceli. Güven duyduğumuz laboratuvarlardan biri olan AV-Comparatives, yazılımı 2012’den beri incelemedi, bu yüzden sonuçlarını kullanamadık. AV-Test son zamanlarda Webroot’u inceledi, ancak bundan önceki son inceleme 2013’te yapıldı.

Webroot, Haziran 2019’dan itibaren AV-Test’in raporunda iyi performans göstermedi. Virüsten koruma, sıfır gün istismarlarını engellemede sektör ortalamasının oldukça altındaydı ve çok sayıda yanlış pozitifliği vardı. Bununla birlikte, antivirüs laboratuvar bilgisayarlarını çok yavaşlatmadı ve yaygın kötü amaçlı yazılımlardan korunması endüstri ortalamasıyla eşitti.

MRG Effitas

Danıştığımız son laboratuvar, Webroot’u üçüncü çeyrek 2018 360 Derece Değerlendirmesinde test eden MRG Effitas & Sertifika. Bu şimdi bir buçuk yaşında olmasına rağmen, yama numarası bu rapordan bu yana büyük bir yama olmadığını gösterir.

MRG Effitas, Webroot’a sunduğu en yüksek seviye olan 2. seviye bir sertifika verdi. Tüm kötü amaçlı yazılımların sadece yüzde 0,3’ünü kaçırdı ve fidye yazılımı ve finansal kötü amaçlı yazılımların her örneğini engelledi. Ancak, reklam yazılımlarını engellemede işe yaramadı ve Avast gibi rakipler tarafından dövüldü (daha fazla bilgi için Avast incelememize bakın).

Ancak, Webroot performans testinde en üst sırada yer aldı. Hızlı ve etkili bir antivirüs olarak yerini pekiştirerek her rakibi geniş bir farkla yendi.

MRG Effitas, Webroot’u 2018’in ikinci çeyreğinde sert bankacılık simülasyonuyla da koydu. Bankacılıkta kullanılmak üzere güvenli olduğu, tüm finansal kötü amaçlı yazılımları engellediği ve botnet testini geçtiği belgelendi. Test edilen antivirüslerin yarısından azı sertifikalıdır.

Kötü amaçlı kod bir bankacılık sayfasına enjekte edildiğinde simülatör testinde başarısız oldu, ancak testteki antivirüslerin çok azı bunu geçti. Geçirilen her antivirüsün güvenli bir tarayıcı özelliği vardı, ancak sadece bir tanesine sahip olmak yeterli değildi. Örneğin, Kaspersky, güvenli bir tarayıcıya sahip olmasına rağmen bu testte de başarısız oldu (Kaspersky Anti-Virus incelememize bakın).

Uygulamalı Test

Webroot’un testlerinin sivilceli geçmişi ile, ellerimizi antivirüs uygulamasına aldık ve emin olmak istedik. Bu testleri tamamlamak için Zararlı Yazılım Önleme Testleri Standartları Kuruluşu – veya AMTSO – ve bir web sömürü testi web sitesi olan WICAR’ı kullandık.

Webroot bu testlerde etkileyici bir performans sergiledi. İlk olarak, WICAR web sitesinin tamamını daha önce görmediğimiz kötü amaçlı yazılım içerdiğinden engelledi. Bu adil, web sitesinin tüm amacı web istismarlarını güvenli bir şekilde simüle etmektir..

Ayrıca 13 web istismarının tümünü engellemeyi başardı ve 12 tanesi sayfanın neden engellendiğini bize bildiren zarif hata mesajları ile geldi. Bu güzel bir ekstra adımdır, çünkü birçok antivirüs kullanıcıya neden sayfanın yüklenmediğini söylemeden sessizce bu istismarları engelleyecektir..

Webroot’un AMTSO testlerindeki performansı da aynı şekilde etkileyiciydi. Kimlik avı koruması iddia eden antivirüsler arasında bile nadir olan kimlik avı sayfasını engelledi. Sıkıştırılmış dosyaları test ettiğimizde, hem ZIP hem de RAR dosyalarını indirmemize izin verdi.

Ancak, bu Webroot tarafından kasıtlı bir tercihti, bir gözetim değil. Kötü amaçlı yazılım test cihazına gerçekten zarar vermeye çalışsaydı, gerçek zamanlı koruması tarafından engellenmiş olurdu. Bu dosyaların her ikisi de beklendiği gibi çalıştırdığımız bir sonraki taramada kaldırıldı.

Genel olarak, Webroot’un uygulamalı testlerimizdeki performansı o kadar güçlüydü ki, laboratuvar testlerinin çok eski olduğu kafa karıştırıcı. Özellikle bulut tabanlı koruma zaman içinde gelişebildiğinden, programda güncellenmiş testler görmek isteriz.

Destek

Webroot’un desteği oldukça sağlamdır, ancak gezinmeyi zorlaştıran birkaç tuhaflığı vardır. Şirket acı noktalarını üteleyebilirse, bu sistem rakiplerinin çoğunu yenebilir.

Diğer birçok antivirüs gibi Webroot da programındaki bağlantıların güncellenen web sitesi yollarıyla eşleştiğinden emin olmak için iyi bir iş çıkarmamıştır. Uygulamada müşteri desteğine erişmek için bir bağlantı var, ancak sizi açıkça modası geçmiş bir sayfaya gönderiyor.

Bununla birlikte, müşteri desteğine web sitesi üzerinden erişirseniz, doğru, kaygan görünümlü bir sayfa elde edersiniz. Bir sorun olduğunda programın sizi buraya yönlendirmesi veya programın kendisinden bir bilet göndermenize izin vermesi harika olurdu..

Webroot'un destek

Bu antivirüs incelemesi sırasında Webroot’un birkaç kez ayrıntılara dikkat etmesinden bahsettik ve bu sadece başka bir örnek. Şirket, destek sayfasını güncellemek için zaman ayırdı, ancak destek portalına bağlantı veren tüm yerlerin de güncellenmesi gerektiğini düşünmedi.

Bilgi bankası da gezinmek için kafa karıştırıcı. Size bir seçenekler listesi sunmak ve menülerde gezinmenize ve neye ihtiyacınız olduğunu belirlemenize izin vermek yerine, bir sohbet botuyla konuşmanız gerekir..

Sorunun ne olduğunu söylediğinizde, sohbet botu size ilgili bilgi tabanı makalelerini sağlayacaktır. Bu acı vericidir çünkü bir konuda kaç makale olduğu hakkında hiçbir fikriniz yoktur çünkü hepsini göremezsiniz. Sadece botun ne isteyeceğini düşündüğünü görebilirsiniz.

Bu, McAfee gibi bazı antivirüsler tarafından sunulan sohbet desteğine benziyor (McAfee Total Protection incelememize bakın). Ancak, asla bir insana bağlı olmadığınız için, sonsuz bir şekilde daire içinde dolaşabilirsiniz.

Webroot’un garip bir şekilde kendi bilgi bankası sürümüne sahip bir topluluk forumu da vardır. Forum aktiftir, çalışanlar bunu izler ve her gün yanıt verir. Şirket ayrıca Twitter ve Facebook desteğinin yanı sıra bir dizi video eğiticisinin reklamını yapıyor.

Webroot'un-video

Yukarıdaki seçeneklerin tümü çalışmazsa, Webroot ayrıca çalışma saatleri içinde 7/24 bilet sistemi ve telefon hattı sunar. Bakımı daha pahalı olmasına rağmen, telefon desteğinden vazgeçmeyen antivirüsleri her zaman takdir ediyoruz.

Webroot’un yanıt verme süresinde yetersizlik olduğunu gördük. Bir hafta içi sabahı bir bilet gönderdikten sonra, bütün gün cevap alamadık. Bu alışılmadık ve rahatsız edici.

Karar

Webroot, bir bütçeniz varsa ancak en iyi ücretsiz antivirüslerden birine ihtiyacınız varsa antivirüs için sağlam bir seçimdir. Bilgisayarınızda neredeyse hiç yer kaplamayan, uygun fiyatlı ve hızlıdır. Özellikle iki faktörlü kimlik doğrulama seçeneklerinden ve korumalı alan özelliğinden çok etkilendik.

Yine de kötü laboratuvar test sonuçları hakkında endişeliyiz. Şu anda bulunduğumuz antivirüs ikliminde, hemen hemen her antivirüs laboratuvar testlerinde takdire şayan bir performans sergiliyor ve gerçek fark özelliklere bağlı. Bu bilgi göz önüne alındığında, laboratuarda gerçekten yetersiz kalan birkaç antivirüsten birini önermek zor.

Webroot ile kendi deneyimleriniz var mı? Antivirüs hakkında ne düşünüyorsun? Yorumlarda bize bildirin. Her zaman olduğu gibi, okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map