Trend Micro Antivirus + İncelemesi – Güncellendi 2020

Trend Micro Antivirus + İncelemesi

Trend Micro Antivirus + diğer antivirüs çözümlerine ucuz, zorlu bir alternatiftir. Testte zaman zaman topu düşürse de, normal kullanıcılar muhtemelen birçok gücü için takdir edecektir. Ayrıntılar için Trend Micro Antivirus incelememize göz atın.


trend mikro arayüz

trend mikro koruma ayarları

trend mikro arka plan ayarları

trend micro özel tarama ayarları

trend mikro sosyal ağ koruması

Önceki

Sonraki

Trend Micro, antivirüs oyununda genellikle bir güç oyuncusu olmamıştır. En iyi antivirüs yazılımı sıralamasında, bunu sadece müşteri destek kategorisinde bir lider olarak gösterdik, diğer programlar ise daha iyi özellikler, arayüzler, koruma ve fiyatlandırma ile yenildi.

Bununla birlikte, Trend Micro’nun ikinci bir görünümü hak etmesinin birkaç nedeni var. Eski favori bütçe seçeneklerimiz Avast ve AVG ile kullanıcı verilerini gizlice toplamak için ateş altında olan Trend Micro, gizliliğinizden ödün vermeden paradan tasarruf etmek için mükemmel bir alternatiftir. Son iki yılda koruma testlerinde de önemli ölçüde iyileşme sağladı.

Trend Micro’nun kişisel antivirüs ürünleri hafif, düşük etkili ve ucuz olmaya çalışıyor. Bu Trend Micro Antivirus incelemesinde özellik seti, fiyatlandırma, kullanıcı dostu olma, koruma ve müşteri desteğini ele alacağız. Sonunda, Trend Micro’nun güvenilir olup olmadığı ve Norton gibi popüler rakiplerini yenip geçmediği sorusunu cevaplamayı umuyoruz..

Güçlü & Zayıf Yönler

Trend Micro Antivirus için alternatifler+

Özellikleri

Diğer birçok antivirüs çözümünün aksine, Trend Micro’nun tek bir ücretsiz planı yoktur. Bunun yerine, ücretsiz olarak birkaç bireysel özellik sunar. Bunlardan bazıları eksiksiz hizmetler, diğerleri ise ücretli özelliklerin indirgenmiş sürümleridir.

Tamamen ücretsiz özellikler, fidye yazılımı önleyici araçlarla başlar. Trend Micro’nun, dosyalarınızı şifreleyen fidye yazılımının çalışan bir günlüğünü tutan Crypto Ransomware Decryptor, bildiği fidye yazılımının hedeflediği tüm dosyaların şifresini çözebilir. Tüm platformlarda çalışır.

Windows kullanıcıları, bilmediğiniz programların seçtiğiniz dosyalara erişmesini engelleyen bir klasör kalkanı olan Ransom Buster ile ekstra fidye yazılımı korumasına erişebilir.

Klasör kalkan

Ücretsiz Mobil Özellikler

Trend Micro’nun mobil güvenliği, Android kullanıcıları için olmasa da iOS kullanıcıları için tamamen ücretsizdir. İOS’ta, Trend Micro güvenli olmayan web sitelerini engeller, kaybolması durumunda cihazınızı kaydeder ve e-postalarınızı ve fotoğraflarınızı sahtekarlık belirtileri açısından analiz eder. Ayrıca ebeveyn denetimleri, sosyal bağlantı güvenliği denetleyicisi ve iki faktörlü kimlik doğrulamayı içerir.

Trend Micro mobil şifre yöneticisi, Android ve iOS’ta ücretsiz olarak beş şifreye ve aboneliğe sahip sınırsız şifreye sahip olabilir (alternatifler için en iyi şifre yöneticilerimize göz atın). Kimlik hırsızlığı koruma uygulaması Android ve iOS’ta ücretsiz olarak kullanılabilir.

Ayrıca Windows veya Mac işletim sistemleri çalıştıran bilgisayarlarda çalışan bir ürün paketi de vardır. HouseCall, Trend Micro’nun Mac veya PC’nizdeki kötü amaçlı yazılımları tespit etmek için birden fazla tarama seçeneği sunan (Android telefonlarda da çalışır) alakart virüs tarayıcıdır. Başka bir sürüm akıllı ev ağlarını interlopers için tarar.

Trend Micro’nun ücretsiz hizmetlerini tamamlayan bilgisayar korsanlarının cihazlara uzaktan erişim elde etmek için kullandığı rootkit’leri kazıyan RootkitBuster var. Dr. Cleaner – Mac’ler için kullanılabilir – bilgisayarınızı disk alanında yer açma fırsatları için tarar. Son olarak, herkes bir e-posta metnini aldatmaca olup olmadığını görmek için yapıştırmanızı sağlayan tarayıcı tabanlı bir araç olan Fraud Buster’ı kullanabilir.

Ücretli Özellikler

Trend Micro kapsamının ilk ücretli abonelik düzeyi Antivirus + ‘dır. Windows’ta, Trend Micro’nun yapay zeka destekli ağı üzerinden bir fidye yazılımı koruması kalkanı, kimlik avı e-posta uyarıları ve virüs algılaması içerir. Ücretsiz olarak gelmeyen ana avantaj, finansal işlemlerin etrafındaki güvenliği sıkılaştıran bir tarayıcı uzantısı olan Pay Guard’dır..

Mac için Trend Micro Antivirus aynı özellikleri içerir, Pay Guard eksi ancak ebeveyn denetimleri ve sosyal ağ dolandırıcılığı algılama dahil (Mac için en iyi antivirüs programımızda bir yer kazanır). Hem Windows hem de Mac aboneliklerinin her birinde bir cihaz lisansı bulunur.

Web koruma paneli

Bir sonraki seviye, Trend Micro Internet Security, sadece Windows içindir. Antivirus + Security’nin Windows sürümünden her şeyi sunmanın yanı sıra, iki ek lisans (toplam üç) ile birlikte ebeveyn denetimlerini, sosyal medya güvenlik derecelendirmesini ve bir sistem optimize edici ekler..

Trend Micro Maximum Security en yüksek düzeydir ve Windows, Mac, Android ve iOS cihazlarında aynı özelliklerle birlikte gelir. Maksimum Güvenlik, 10 cihaz için bir lisansın yanı sıra şifre yöneticisi (sınırsız şifreyle) ve mobil güvenlik paketlerini içerir, ancak bunlar toplam cihaz sayınız için geçerlidir.

Özellikleri Bir Araya Getirme

Bu özelliklerden bazıları harika performans gösterir. Trend Micro’nun bilinen dolandırıcılık e-postalarının listesi kapsamlıdır ve hiçbir şey indirmeye bile gerek kalmadan akılda kalıcı bir mesajı inceleyebilmek harika bir şeydir. HouseCall taraması da kullanmak için bir esinti ve agresif bir şekilde ayrıntılı, ancak derin tarama çok zaman alıyor.

Ransomware paketi de en kaliteli. Şifre çözücü, büyük bir gönül rahatlığı için buna değer ve Trend Micro, bilgisayar korsanlarının önünde kalmak için düzenli olarak düzenli güncellemelerin üstünde. Güvenlik açığı bulunan dosyaları ekstra güvenlikle koruyan klasör kalkanı harika bir dokunuş.

Diğer özellikler kesinlikle orta kategoride. Şifre yöneticisi tamamen web tabanlıdır ve Chrome’un vermediğinden çok fazla bir şey yapmaz – aslında, bunun için ödeme yapmazsanız. 

O zaman gerçekten var olması gereken ama olmaması gereken özellikler var. Hiçbir dosya parçalayıcı, serbestçe kullanılabilir VPN ve web kamerası koruması yoktur. Trend Micro bir bütçe programı olmasına rağmen, bunlardan bazıları pratikte evrensel standartlardır ve bunların gittiğini görmek zordur.

Trend Micro Özelliklerine Genel Bakış

Trend Micro Antivirus + Logosuwww.trendmicro.com

Aylık $ 250’dan başlayan fiyatlarla

Özellikleri

Şifre yöneticisi

Dosya parçalayıcı

Çoklu işletim sistemi desteği

Ebeveyn Kontrolü

Disk temizleme

VPN

Profiller

Koruma

Fidye yazılımı koruması

Web kamerası koruması

Gerçek zamanlı izleme

Güvenli tarayıcı

İndirme koruması

Kimlik avı koruması

Firewall

İşletim sistemi

pencereler

Mac os işletim sistemi

Linux

Android

iOS

Kullanılabilirlik

Masaüstü kullanıcı arayüzü

Mobil uygulama

Tarayıcı uzantısı

Destek

Yardım Merkezi

forum

Canlı sohbet

Telefon

E-posta

7/24 Destek

Video öğretici

Çeşitli

Ücretsiz Plan

Fiyatlandırma

Aşağıdaki özellikler ücretsiz olarak kullanılabilir: HouseCall virüs taraması, RootkitBuster (yalnızca Windows), Dr. Cleaner optimizer (yalnızca Mac), iOS’taki tüm mobil güvenlik, Android’de mobil kimlik hırsızlığı koruması, Dolandırıcılık Önleyici ve şifrenin sınırlı kullanımı yönetici.

Antivirüs + Güvenlik, tek bir cihazı korumak için yıllık 29,95 ABD dolarıdır. Bu ayda 2,50 $ ‘a kadar çalışır, bu da bir güvenli PC için ödemek için mükemmel bir fiyattır; referans olması açısından, Norton’un temel aboneliği ile aynıdır (Norton Security incelememize bakın).

Mac için Trend Micro Antivirus’ün maliyeti Antivirus + Security ile aynıdır. Windows sürümü ile birkaç bonus özellik değiştirir, ancak çekirdek işlevselliğini aynı tutar. Bu seviyedeki Windows’a özel özellik olan Pay Guard’ın Trend Micro’nun daha cansız özelliklerinden biri olduğu düşünüldüğünde, Mac kullanıcıları temel abonelik düzeyinde daha iyi çıkıyor.

Trend Micro Internet Security, üç cihazı kapsayacak şekilde yıllık 39,95 ABD doları tutarındadır. Şu anda, bu seviyede satın almaya değmez. Bunun nedeni, Trend Micro Maximum Security’nin artık yıllık 39,95 ABD dolarına mal olması ve önemli ölçüde daha fazla cihaz ve birkaç ekstra özellik elde etmenizdir.

Aslında, artan abonelik sayısı – 10 masaüstü, dizüstü bilgisayar veya mobil cihaz – Trend Micro Maksimum Güvenlik seviyesinin ana çekicisidir. Şifre yöneticisi ve ekstra mobil korumalar iyi, ancak kendileri buna değmezler.

Trend Micro ayrıca Maksimum Güvenliğin ötesine geçen ve tüm işletmeler için uç noktaları korumak üzere tasarlanmış kurumsal planlara sahiptir. Bu paketi test etmek için iyi bir yolumuz yok, bu nedenle bu incelemenin kapsamı dışında.

Kullanıcı dostu

Trend Micro’nun arayüzünü Windows için Trend Micro Antivirus + Security kullanarak test ettik. Kurulum uzun sürdüğü için ilk işaretleri olumlu değildi, ancak yarım saat içinde çalışmaya başladık.

Trend-Micro-Antivirüs-Montaj

İçeri girdiğinizde ve Trend Micro temel taramasını çalıştırmayı bitirdikten sonra, dört özellik grubuyla çevrili büyük bir yeşil tarama düğmesi sunulur. Tara düğmesinin yanındaki ok, hızlı bir tarama, tam tarama veya özelleştirilmiş bir dosya listesinin taranması arasında seçim yapmanızı sağlar. Büyük tarama düğmesine tıklamak hızlı bir tarama başlatır.

Main-UI

Tarama düğmesinin yanındaki dişli, anlaşılması kolay onay kutularını kullanarak her taramanın nasıl çalıştığını özelleştirir. Vitesin sağındaki küçük düğme, Trend Micro’nun sizin belirlediğiniz bir sürede yakaladığı güvenlik sorunlarını belgeleyen bir güvenlik raporu açar. Bu panelden aralıklı taramalar da zamanlayabilirsiniz.

Tarama yapılandırma

Özellikler kullanıcı arayüzü

Dört özellik kategorisinin her biri oldukça basittir. “Cihaz” dan, gerçek zamanlı olarak gerçekleşen taramaları özelleştirebilir ve kritik olmayan güvenlik bildirimlerini kesen “sessiz modu” etkinleştirebilirsiniz. Aboneliğiniz size izin veriyorsa, diğer cihazlara karşı korumayı genişletebileceğiniz yer de burasıdır..

Cihaz ayarları

“Gizlilik”, sosyal ağ korumasını yapılandırmanıza olanak tanır, ancak her tarayıcınız için açıp kapatmanın ötesinde herhangi bir ayar yoktur. Bu paneli Pay Guard etkin bir tarayıcı sekmesi açmak için de kullanabilirsiniz (veya isterseniz masaüstünüzdeki bir kısayol aracılığıyla etkinleştirebilirsiniz).

“Veri” fidye yazılımı koruması sekmesidir. Klasör kalkanını yapılandırmak, bilinmeyen programlardan korumak istediğiniz klasörleri adlandırmak kadar basittir. Son olarak, Trend Micro’nun tüm ebeveyn kontrollerini barındıran “aile” sekmesi var. Antivirus + Güvenlik düzeyinde, yükseltme teklifinden başka bir şey yoktur.

Performans Etkisi

Trend Micro’nun cihaz performansı üzerindeki etkisini kontrol etmek için, CPU hızları üzerindeki etkilerini izlerken taramalar gerçekleştirdik. Hem hızlı tarama hem de tam tarama, AV-Comparatives’in Ekim 2019 performans testindeki genel olarak olumlu performansıyla uyumlu olan ihmal edilebilir bir etkiye sahipti (burada kullanıcılar diğer uygulamaları başlattıklarında sorun yarattığı tespit edildi).

Performans testi

Genel olarak, Trend Micro Antivirus + Security’nin şık ve bağışlayıcı bir arayüze sahip olduğunu görmekten mutluluk duyuyoruz. Her özelliğe iki tıklama ile erişilebilir ve kullanıcı doğal olarak birinden diğerine yönlendirilir. Sadece üç çeşit tarama olmasına rağmen, kullanıcı dostu özelleştirme paneli, bu üçünün ihtiyacınız olabilecek her şeyi kapsadığından emin olur.

Trend Micro’yu mükemmel bir puandan koruyan tek şey yerleşik satış. Kullanıcılara henüz hangi özelliklere sahip olmadıklarını söylemek için kullanıcı arayüzünüze fazladan sekme eklemenize gerek yoktur.

Koruma

Trend Micro Antivirus + ‘nın kendi cihazımızdaki etkinliğine dair bir fikir edinmek için Kötü Amaçlı Yazılım Önleme Testleri Standartları Kuruluşu’ndan (AMTSO) test dosyaları kullandık. AMTSO testlerinin sadece bir ilk izlenim edinmemize yardımcı olduğunu ve profesyonel test laboratuarlarının sonuçlarına daha fazla güventiğimizi unutmayın..

Trend Micro, manuel olarak indirilen bir kötü amaçlı yazılım dosyasını, arabayla indirilen bir kötü amaçlı yazılım dosyasını, ZIP ile sıkıştırılmış bir kötü amaçlı yazılım dosyasını, potansiyel olarak istenmeyen bir uygulamayı ve bulut tabanlı bir arama sistemine bağlanmasını gerektiren bir dosyayı başarıyla engelledi..

İnternet güvenlik seviyesi yüksek olarak ayarlanmış olsa bile normal tarama sırasında bir kimlik avı sayfası yakalayamadı. Ancak, tarayıcı Pay Guard kullanılarak açıldığında kimlik avı web sitesini engelledi. İyi performans gösterdi ancak mükemmel bir puanın altında kaldı çünkü web güvenliği, tarayıcılarını belirli bir şekilde açmayı hatırlayan kullanıcılara bağlı olmamalı.

AV-Comparatives

Kendi testlerimizin bulgularını desteklemek için AV-Comparatives ve MRG Effitas’a gittik. Eylül 2019’da gerçekleştirilen en son kötü amaçlı yazılım koruma testinde AV-Comparatives, Trend Micro Internet Security’ye karışık bir puan verdi.

Önce pozitif olanlar: Trend Micro yüzde 100 koruma oranına ulaşarak hiçbir kötü amaçlı yazılımın korunan sistemde değişiklik yapmasına izin vermez. Buluta bağlıyken, kötü amaçlı yazılım test paketlerinin yüzde 97,9’unu tespit etti ve incelenen 16 ürünün en üst üçte birine koydu.

Ne yazık ki, çevrimiçi olmadığında, Trend Micro’nun algılama oranı yüzde 20,9’a düştü. Bu, Trend Micro Internet Security’nin büyük ölçüde bulut hizmetlerine bağlı olduğunu ve her iki uçta kullanılabilirlik eksikliğinin felakete yol açabileceğini gösteriyor.

Sorunu birleştirmek, ortalamadan daha yüksek yanlış pozitif oranıdır. AV-Comparatives, Temmuz-Ekim 2019 arasında gerçek dünya koruma testi gerçekleştirdi; bu sırada Trend Micro Internet Security, 19 kötü amaçlı olmayan URL’yi şüpheli olarak işaretledi; bu, sekiz ortalamanın çok üzerinde.

MRG Effitas

MRG Effitas biraz farklı bir hikaye anlattı. Testinde, Trend Micro sadece AV-Comparatives sayılarını geçmedi, ancak birkaç yıl önce en son incelediğimizden çok daha iyi oldu. 2018’in ilk çeyreğinde, Trend Micro doğrudan, antivirüs programının 24 saat içinde tehditlerin en az yüzde 98’ini tespit etmesini veya engellemesini gerektiren MRG Effitas’tan sertifika alamadı.

2019’un dördüncü çeyreğinde, Trend Micro daha iyisini yaptı. MRG Effitas, Trend Micro’nun Worry-Free Business Security programına en yüksek Seviye 1 sertifikasını verdi.. 

Virüsten koruma testi şirketleri neredeyse her zaman birbirleriyle aynı fikirde olurlar. İki test arasındaki tek tutarsızlık, çevrimdışı oran (MRG Effitas’ın test etmediği) ve yanlış pozitiflerdeki büyük farktır. Bu, MRG Effitas’ın Trend Micro’nun kurumsal bir sürümünü test ederken, AV-Comparatives son tüketici bir sürümünü test ettiği gerçeğiyle açıklanabilir, ancak kesin değil.

Bu konuda AV-Comparatives’e inanmaya biraz daha meyilliyiz. 12 programdan sadece bir tanesi MRG Effitas’ın 1.499 test örneğinden herhangi birini yanlış bir şekilde engelledi, bu da testinin olabildiğince katı olmadığını düşündürüyor. Neyse ki Trend Micro için, koruma gücünün geri kalanıyla ilgili fikir birliği oldukça iyi.

Destek

Trend Micro’nun desteğinin ücretsiz antivirüs özellikleriyle çok ortak noktası var. İhtiyacınız olan her şey orada, ancak bazen onu daha az görünmesini sağlayan sinir bozucu bir patchwork’te sunuluyor.

Trend Micro Bilgi Bankası

Trend Micro bilgi bankası üç genel konu ile bağlantı kurar: ürünleri indirme ve yükleme, ürün ve abonelik satın alma ve farklı ürünlerin özelliklerini karşılaştırma. Bunun altında, her belirli ürün için, kullanım ömrünün sonuna yaklaşan veya kullanım ömrünü geçen eski ürünler de dahil olmak üzere, destek sayfalarına bağlantılar göreceksiniz..

Herhangi bir ürüne ait bağlantıyı tıkladığınızda, söz konusu ürünü kullanmanıza yardımcı olmaya adanmış bir sayfaya yönlendirilirsiniz. Ancak, Trend Micro Antivirus + Security gibi abonelik ürünlerinin sayfalarında, içeriğin çoğu bunun yerine ürünü satmaya adanmıştır. Video turları, kurulum talimatları ve isteyebileceğiniz diğer özelliklere bağlantılar bulacaksınız.

Yardım almak için “bir konu seçin” başlığında listelenen konulardan birini tıklayın. Bunların hepsi sizi web sitesinde farklı yerlere götürecektir. Örneğin, “popüler konular”, her abonelik seviyesinin kullanıcı el kitabı için indirmelere bağlanır. Bundan aşağı kaydırırsanız, sonunda SSS’yi bulacaksınız.

Müşteri desteği

Trend Micro’nun bilgi tabanına adil olmak için, birçok özellik sayfası doğrudan bilgiye gider. Bilgileri bulduktan sonra, oldukça eksiksiz. Aralarında, iyi yazılmış kullanım kılavuzları, net bir şekilde resimlenmiş videolar ve kapsamlı SSS, çok çeşitli potansiyel sorunları kapsar.

Canlı destek

Canlı destek için ilk seçeneğiniz, Trend Micro’nun sohbet botu Vanessa’dır ve yardım ana sayfasının (ve diğer birkaç sayfanın) altındaki bir bağlantı aracılığıyla Facebook Messenger aracılığıyla iletişim kurabilir. İnsan olmamasına rağmen Vanessa, kullanıcı sorularıyla başa çıkmak konusunda şaşırtıcı derecede iyi.

Vanessa size yardımcı olamazsa, etkileyici bir dizi diğer destek seçeneği olabilir. Trend Micro’nun kullanıcı forumlarına e-posta gönderebilir, bir insanla sohbet edebilir veya dalış yapabilirsiniz. Forumlar temiz bir şekilde düzenlenmiş, konular birkaç sekmeye ayrılmıştır (“övgü” bölümü olmadan da yapabilirdik). En aktif sahne değil, ancak Trend Micro personeli her gönderiyi yanıtlıyor.

Trend-Micro-Antivirüs-Forum

Ayrıca ücretsiz olarak arama yapabilirsiniz. Trend Micro, yalnızca destek telefon numarasını web sitesinde yayınlayarak değil, göze çarpan bir şekilde göstererek antivirüs dünyasındaki en az favori trendlerimizden birini satın alıyor. Hafta içi 12 saat ücretsiz ve premium destek için ayrılırsanız 7/24 ücretsizdir..

Bir saniye boyunca premium destek hakkında konuşalım. Yılda 59,95 $ karşılığında, 7/24 telefon desteği, bir virüs temizleme, bir yıllık bilgisayar sağlık kontrolü ve bir yıllık Trend Micro Maximum Security atılır. uzaktan erişim kurulumu.

Genel olarak, Trend Micro’nun bilgi tabanı çok daha iyi organize edilebilir (ve satışta daha az ağır olabilir), ancak canlı desteğe ulaşmak için birçok seçenek, sinir bozucu SSS’nin kaybetmesinden çok daha fazla iyi niyet oluşturur. Kolayca en uygun güvenlik yazılımı şirketlerinden biridir, hiçbir şey için ödeme yapmamış kişiler için bile.

Karar

Trend Micro ile ilgili geçmiş deneyimlerimiz göz önüne alındığında, çok fazla şey beklemiyorduk, ancak Trend Micro Antivirus + Security bizi en hoş şekilde şaşırttı. Dost bir kullanıcı arayüzü ile desteklenmiş ve desteği mümkün olduğunca erişilebilir hale getirmeye adanmış en kaliteli korumayı kullanır.

Birkaç siyah leke güvenilirliğine zarar verir: yanlış pozitifleri endişe kaynağıdır ve Trend Micro’nun koruması ile tarayıcınızı başlatmayı unuttuktan sonra bir kimlik avı sitesine rastlama tehlikesi de vardır. Yine de Trend Micro eskisinden çok daha güvenilir ve her üç ayda bir iyileşiyor.

Herhangi bir Trend Micro ürünü kullandıysanız ve iyi, kötü veya benzersiz bir deneyime sahipseniz, aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map