TotalAV Antivirüs İncelemesi – Güncellendi 2020

TotalAV Antivirüs İncelemesi

TotalAV, çağrılması gereken pirzola sahip olmayan iyi tasarlanmış bir antivirüs çözümüdür. "iyi." Bunun için çok az sayıda üçüncü taraf test sonucu var ve fiyatlandırma yapısı diğer konuların yanı sıra oldukça garip. Ayrıntılar için TotalAV incelememizin tamamını okuyun.


totalav-slider1

totalav-slider2

totalav-slider3

totalav-slider4

totalav-slider5

Önceki

Sonraki

TotalAV, büyük bir antivirüs pazarında küçük bir oyuncudur. Bazı harika fikirleri ve özellikleri var, ancak korunması ve kullanılabilirliği düz. Aynı zamanda en pahalı antivirüslerden biri.

TotalAV bu incelemede dayağı ile nereye parlar ve nerede kısa düşer tam bir resim alabilirsiniz aldı. Her bir özelliği test ettik, müşteri desteğiyle inceledik ve hatta kötü amaçlı yazılım korumasını test ettik. Tüm bunlardan sonra, bu TotalAV antivirüs incelemesinde sizinle paylaşacağımıza dair bir karar oluşturduk.

Sonunda, TotalAV, birkaç kategorideki eksiklikleri nedeniyle en iyi antivirüs yazılımı listemize girmedi. Yine de, yedi günlük ücretsiz denemeyi kontrol etmenin hiçbir zararı yoktur, özellikle de 30 günlük para iade garantisi sunduğu için.

Güçlü & Zayıf Yönler

TotalAV Antivirus için alternatifler

Özellikleri

TotalAV’ın güzel bir gizlilik ve güvenlik özellikleri yelpazesi vardır, ancak Avira gibi diğer özelliklerle dolu antivirüslerden bazıları kadar sağlam değildir (Avira incelememize göz atın). Bir şifre yöneticisi ve VPN içermesi, bazı özellikleri büyük bir ödeme duvarının arkasında kilitli olmasına rağmen onu paketin önüne koydu.

TotalAV, gizlilik ve güvenlik özelliklerine büyük ölçüde odaklanıyor gibi görünüyor. Program, dahili bir veri ihlali denetleyicisi gibi gizlilik koruma araçlarıyla doludur. Bu, veri ihlallerinin en eksiksiz veritabanı olan haveibeenpwned.com’u kontrol eder.

totalav-databreach

Bu gizlilik araçlarına sanal bir özel ağ veya VPN dahildir. Bu, çevrimiçi gizlilik için önemli bir araçtır, bu nedenle TotalAV’ın bir tane içermesi hoştur. Bu, ağ verilerinizin anonim olmasını ve ne yaparsanız yapın size geri izlenememesini sağlar.

Bir başka gizlilik koruması da TotalAV’ın kimlik koruma özelliğidir. Bu, bir virüsten korumada gördüğümüz ve ZoneAlarm gibi rakipleri yenen en derin korumadır (daha fazla bilgi için ZoneAlarm incelememize bakın).

TotalAV’ın koruması, kişisel bilgileriniz için veri ihlaline işaret eden düzenli web aramaları içerir. Ayrıca, Sosyal Güvenlik numaranızı izler ve rapora bilgi eklenirse sizi bilgilendirir, hiç kimsenin SSN’nizi kötü amaçlarla kullanmamasını sağlar.

TotalAV’ın gerçek zamanlı korumasını varsayılan olarak devre dışı bıraktığına dikkat etmek önemlidir. Çoğu insan böyle bir şeyi kontrol etmek için antivirüs ayarlarına hemen girmez, bu nedenle varsayılan olarak etkinleştirilmişse ideal olur.

TotalAV’ın bir başka benzersiz özelliği de ailesinin korunmasıdır. Hemen hemen her antivirüs birden fazla cihazda koruma sağlar, ancak TotalAV’lar biraz farklıdır. Aynı hesaba bir cihaz eklemek yerine, özelliklerinize erişimi olan bir alt hesap oluşturmanıza olanak tanır.

totalav-aile

Herkes kendi özelliklerine erişerek kendi hesabını alır. Bu, örneğin, faturalandırma bilgilerine veya eklenti satın alma yeteneğine erişmeden bir çocuğun bilgisayarını korumanıza izin verir.

Performans özellikleri

“Sistem ayarı” TotalAV’ın öne çıkan bir özelliğidir. Bu, bilgisayarınızı hızlandırmak için tasarlanmış bir disk temizleyici, başlangıç ​​yöneticisi ve yinelenen bir dosya bulucu dahil bir dizi aracı kapsar..

totalav-tuneup

Bu özellikler, performansı ve kullanılabilirliği optimize etmek için işletim sisteminizi çeşitli şekillerde tarar. Disk temizleyici özellikle yardımcı oldu, neredeyse 2GB önbellek sistemi güncellemelerini, geçici dosyaları ve hata raporlama dosyalarını serbest bıraktı.

Program kaldırıcıyla ilgili bir sorunla karşılaştık. Basit bir programı kaldırmak yaklaşık 20 dakika sürdü. Test amacıyla, yeniden yükledikten sonra sistem menüsünden kaldırdık; bu işlem yalnızca bir dakika sürdü. 

Bunun nedeni, TotalAV’ın bu zamanı sistemin derinliklerine inmek ve bu programla ilgili geçici veya gereksiz dosyaları silmek için kullanması olabilir, ancak belirsiz kalır. Yine de programı kaldırdı.

Şifre Kasası

TotalAV Total Security, en yüksek seviye program, şifre yöneticisi olarak da bilinen bir “şifre kasası” içerir. Parola yöneticisini kullanmak, parolaları güvenli bir şekilde bulutta depolamanın bir yoludur ve hatırlamanıza gerek kalmadan uzun, benzersiz parolalara sahip olmanıza olanak tanır.

totalav-passwordsetup

Bir şifre yöneticisine sahip olmak önemlidir ve bunun gibi bir antivirüse dahil güvenlik özelliklerini görmek harika. Yine de orada birçok ücretsiz şifre yöneticisi var ve bu programlar buna çok benzer. Önemli bir özellik olmasına rağmen, diğer ödeme katmanlarıyla birlikte sunulmalıdır.

Toplam AV Özelliklerine Genel Bakış

TotalAV Antivirüs Logosuwww.totalav.com

Aylık 825 $ ‘dan başlayan fiyatlarla

Özellikleri

Şifre yöneticisi

Dosya parçalayıcı

Çoklu işletim sistemi desteği

Ebeveyn Kontrolü

Disk temizleme

VPN

Profiller

Koruma

Fidye yazılımı koruması

Web kamerası koruması

Gerçek zamanlı izleme

Güvenli tarayıcı

İndirme koruması

Kimlik avı koruması

Firewall

İşletim sistemi

pencereler

Mac os işletim sistemi

Linux

Android

iOS

Kullanılabilirlik

Masaüstü kullanıcı arayüzü

Mobil uygulama

Tarayıcı uzantısı

Destek

Yardım Merkezi

forum

Canlı sohbet

Telefon

E-posta

7/24 Destek

Video öğretici

Çeşitli

Ücretsiz Plan

Fiyatlandırma

TotalAV, özellikle Kaspersky gibi popüler antivirüs programlarıyla karşılaştırıldığında kesinlikle pahalı tarafta (Kaspersky Anti-Virus incelememize göz atın). Bu, ücretsiz bir versiyonun olmaması ve denemedeki aşırı sınırlamalar nedeniyle daha da kötüleşiyor. Bununla birlikte, TotalAV’ın ilk yılda% 70 indirim ile derin indirimler içerdiğini belirtmek gerekir..

Ayrıca, özelliklerin büyük bir kısmını en ucuz katmanına yükleyerek, VPN gibi lüks seçeneklerle ilgilenmeyen biri için iyi bir seçimdir..

İlk katman TotalAV Antivirus Pro’dur. Bu, temel antivirüs tarama yeteneklerinin yanı sıra mobil uygulamalar, optimizasyon araçları, kimlik avı ve fidye yazılımı koruması ve internet koruması sağlar. Yılda 99 $, biraz çıplak kemikler ama makul fiyatlı değil.

Bir sonraki seviye, iki cihaz ve VPN dahil olmak üzere TotalAV Internet Security’dir. Bu daha da pahalı, yılda 119 dolar. Yükseltmeler ekstra 20 $ karşılığında oldukça az, ancak VPN hizmetiyle ilgileniyorsanız veya büyük bir aileniz varsa iyi bir seçim olabilir..

Son katman olan TotalAV Total Security, reklam engelleme hizmetini ve şifre kasasını içerir ve size yılda 149 $ ‘lık bir acı verir. Bu katman, lüks özellikleri seçiminde kafa karıştırıcı. Tamamen ücretsiz olan hem reklam engelleyicileri hem de şifre yöneticilerini bulabilirsiniz ve TotalAV parasal değerlerini biraz abartıyor.

TotalAV Eklenti Sistemi

Olumlu tarafı, TotalAV’ın güvenlik özellikleri için ilgi çekici bir eklenti sistemi var, bu da belirli bir şey arıyorsanız faydalıdır. En düşük koruma katmanını satın alabilir ve ardından bir VPN veya hatta öncelikli destek ekleyebilirsiniz. 

TotalAV ücretsiz bir deneme sunar, ancak diğer antivirüs programlarının aksine antivirüs özelliklerinin tümünü içermez. Bir ay boyunca en iyi ürünlerinin tam ve ücretsiz bir demosunu sunmak yerine, sadece yedi gün boyunca temel tarama özellikleri sunar.

Bununla birlikte, 30 günlük para iade garantisi vardır, bu da denemek istediğiniz sürümü satın almanıza ve ardından beğenmiyorsanız daha sonra iade etmenize olanak tanır. İlk yıl yüzde 70 indirimi bunu daha da kolaylaştırıyor.

TotalAV ile VPN ve şifre yöneticisi için gitmemenizi öneririz. Bunun yerine, TotalAV Antivirus Pro katmanıyla birlikte kullanılacak en iyi şifre yöneticisi ve en iyi VPN için önerilerimize göz atın.

Kullanıcı dostu

TotalAV, çalışmak için çok sezgisel bir program değildir. Programı yüklemeden önce sorunla karşılaştık ve ayarlar zaman zaman kafa karıştırıcı. Seçeneklerde listelenen özelliklerin çoğu yalnızca eklenti olarak kullanılabilir, ancak daha fazla harcama yapmanızı teşvik etmek için belirgin bir şekilde öne çıkarılırlar..

totalav-pano

Fark ettiğimiz ilk şey TotalAV’ın ücretsiz deneme sürümünü bulmanın ne kadar zor olduğuydu. Var, ancak web sitesinde hiçbir yerde belirtilmiyor veya herhangi bir yere bağlı değil. Sonunda bir Google aramasıyla bulduk, yalnızca en ucuz katmanı olan Antivirus Pro’nun neredeyse hiçbir özelliğini sunmadığını bulmak için.

Bunun üzerine, programı yükledikten sonra, başlamasını önlemek için otomatik olarak taramaya başlar. Başladıktan sonra, iptal etmenin de bir yolu yoktur. Ancak bu sadece birkaç dakika süren bir “akıllı tarama”.

Bununla birlikte, TotalAV’ı kullanmanın en kafa karıştırıcı kısmı, hangi özelliklerin gerçekten kullanılabilir olduğunu deşifre etmektir. Bazılarının VPN özelliği gibi büyük, parlak renkli kilitleri vardı.

totalav kilitli

Şifre yöneticisi gibi diğer özellikler, siz kullanmaya çalışana kadar aboneliğinize dahil edilmiş gibi görünür. Daha sonra, aboneliğinizi yükseltmeniz veya bu özel özelliği bir eklenti olarak satın almanız gerektiğini bildirir.. 

TotalAV kredisine göre masaüstü programındaki kategorileri çok sezgisel bir şekilde böler. Kategoriler, internet güvenliği, kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma, sistem hızlandırma araçları, şifre yöneticisi ve aile ayarlarıyla sınırlıdır.

TotalAV Tarama Seçenekleri

Tarama seçenekleri çeşitlilik ve basitlik arasında iyi bir denge kurar. Çoğu antivirüs programına benzer şekilde tam bir tarama, akıllı bir tarama ve hızlı bir tarama vardır. Ayrıca, belirli dosyaları ve klasörleri hariç tutma gibi bir dizi seçenek içeren özel bir tarama da vardır.

Hızını ve CPU kullanımını test etmek için taramalarını yaptık. Hızlı tarama yaklaşık üç dakika sürdü, bu da antivirüsler için standarttır. Tam tarama bir saatten biraz daha az sürdü, bu da olağandışı hızlı.

Ne yazık ki, TotalAV bir kaynak domuzudur. Çoğu program bir bilgisayarın CPU’sunun yüzde beş ila 10’unu alabilir, ancak her iki taraması da yaklaşık yüzde 40 aldı. Tarama sırasında bilgisayarınızı kullanmayı planlıyorsanız, bu çok dikkat çekicidir ve büyük bir sorundur..

ESET NOD32 gibi çoğu antivirüs (ESET NOD32 incelememize bakın), CPU kullanımının yaklaşık yüzde 10’unda zirve yapacaktır. Bu yavaşlama TotalAV’ın kullanıcı deneyimine büyük bir darbe vurdu.

TotalAV, göze çarpan zorlamadan aboneliğinizi yükseltmek için birkaç yaşam kalitesi özelliğine kadar çeşitli kullanılabilirlik sorunlarından muzdariptir. Örneğin, taramanız tamamlandığında sizi bilgilendiren tost mesajını tıklatmak hiçbir şey yapmaz. Bu büyük bir sorun değil, ancak TotalAV’ın kullanıcı deneyimine gösterdiği bakımın iyi bir göstergesi.

Tarayıcı Uzantıları

TotalAV, web’de gezinirken gizliliğinizi korumak için tasarlanmış güvenli bir tarama uzantısı da sunar. Reklam engelleme özelliği, bu tarayıcı uzantısına ek olarak geçmişinizi ve çerezlerinizi hızlı bir şekilde temizlemenin bir yoludur.

totalav-Safesite

Çoğunlukla, bu güvenli tarama seçenekleri zaten modern tarayıcılarda yerleşiktir, ancak bir antivirüs bunları birlikte kullanımı kolay düğmelere paketlediğinde her zaman iyidir. Ancak, reklam engelleme için ödeme yapmanız gerekmeyebilir; en iyi reklam engelleyiciler için önerilerimize göz atın.

Yalnızca en pahalı sürüm olan TotalAV Total Security’nin reklam engelleme özelliklerini içerdiğini belirtmek önemlidir. Uzantının geri kalanı onsuz iyi çalışır ve bu eklentiyi satın alırsanız veya uzantıyı yükseltirseniz, işlev otomatik olarak buna göre yükseltilir.

Bununla birlikte, bu işi TotalAV’ın reklam engelleyicisinden daha iyi olmasa da, iyi yapan çok sayıda ücretsiz reklam engelleyici var. Bu özelliği en yüksek ödeme seviyesinin arkasına koymak kafa karıştırıcı bir seçimdir.

Koruma

TotalAV’ın korumasını test etmek için, onu kendi test paketimizden geçirdik. Bununla birlikte, laboratuvar testleri gerçek altın standardıdır, bu yüzden bu sonuçlara kendi sonuçlarımızdan daha fazla ağırlık veriyoruz. Labs antivirüs yazılımını birden fazla makinede test eder ve en son keşfedilen kötü amaçlı yazılımlara yerleştirerek sonuçları daha sağlam hale getirir.

Ne yazık ki, TotalAV test için aradığımız üç laboratuvardan sadece birine katılıyor. Bu sonuçlar – özellikle birkaç aydan fazla bakıldığında – en iyi ihtimalle titrektir. Uygulamalı testlerimiz bu sonuçları da doğruladı.

AV-Test, TotalAV’ı Aralık 2019’da değerlendirdi. Sıfır gün istismarlarının yüzde 97,4’ünü ve yaygın kötü amaçlı yazılımların yüzde 99,8’ini engelledi. Bu rakamlar sağlam olmasına rağmen, aylar boyunca tutarsızlığı bize biraz duraklama verdi.

Test geçmişine baktığımızda, Ekim 2019’da TotalAV sıfır gün istismarlarının sadece yüzde 57,4’ünü engelledi. Ekim ve Aralık ayları arasındaki tutarsızlık, özellikle TotalAV’ın 2019 yılı sonuçları göz önüne alındığında TotalAV’ın yüzde 95 civarında seyretmesi ile ilgilidir..

Bu, TotalAV’ın zamanla sıfır günlük korumaya sahip olduğu anlamına geliyor, ancak yeni istismarlar serbest bırakıldığında, devam etmek için mücadele ediyor. Bitdefender (Bitdefender incelememizi okuyun) gibi sıfır günlük istismarların yüzde 100’üne kadarı engelleyen antivirüs seçenekleriyle, topu buraya düşürmeyi haklı çıkarmak zor.

Ne yazık ki, ne AV-Karşılaştırmaları ne de MRG Effitas TotalAV’ı hiç test etmiyor. Aylar boyunca kendi testlerimize ve AV-Test’in çılgınca farklı raporlarına güvenmeliyiz.

Uygulamalı Test

TotalAV’ın güvenliğini kendimiz analiz etmek için iki araç kullandık. Birincisi AMTSO ya da Kötü Amaçlı Yazılımdan Koruma Test Standartları Organizasyonu idi. Bu, bir antivirüs tarafından yakalanmak üzere tasarlanmış bir dizi yaygın istismardır.

TotalAV, AMTSO’nun testlerinin çoğunu geçti. Ancak, bulut tabanlı testin yanı sıra, TotalAV’ın varsayılan olarak taramadığı sıkıştırılmış bir dosyaya virüs gizleyen bir testte başarısız oldu. Ancak, bu ayarı etkinleştirdikten sonra neredeyse tüm sıkıştırma biçimlerini yakaladı. 

Kimlik avı koruması olduğunu iddia etmesine rağmen kimlik avı sayfasını da engellemedi. Bu, virüsten koruma programları için – kimlik avı koruması olanlar için bile – yaygın bir sonuçtur, bu nedenle kimlik avının ne olduğunu ve kendinizi nasıl koruyacağınızı anlamak önemlidir.

İkinci test turumuz, yaygın tarayıcı açıkları için bir dizi test olan WICAR ile yapıldı. TotalAV web korumasını içerir, bu nedenle bu hizmetlerin ne kadar sağlam olduğunun mükemmel bir testidir. Ne yazık ki, TotalAV burada birikmedi. 13 istismardan sadece ikisini engelledi.

totalav-blockedsite

Antivirüs koruması söz konusu olduğunda, TotalAV not almaz. En üst düzey korumadan neler bekleyebileceğiniz hakkında fikir edinmek için en güvenli antivirüs yazılımı incelememize göz atın..

Destek

TotalAV’ın müşteri hizmetleri sistemi tuhaf. Bir abonelik satın alana kadar tamamen erişilemez ve o zaman bile sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Araştırmamızda destek sitesinin tamamen ayrı iki sürümünü bulduk ve hangisinin doğru olduğundan hala emin değiliz. Ancak, çok sayıda video eğitimi antivirüslerde oldukça benzersizdir.

Desteğini birbirinden ayıran bir kısmı 7/24 müşteri hizmetleri. Birçok virüsten koruma programının bunun bir sürümü vardır, burada bir bilet her zaman gönderilebilir ve acil olanlar bir gecede ele alınabilir. Bununla birlikte, TotalAV herhangi bir sorun için 7/24 gerçek bir 365 gün telefon destek sistemine sahiptir.

Yine de canlı bir sohbet seçeneği yok. Sophos Home (Sophos Home incelememize bakın) gibi bir dizi rakip, telefon desteğini canlı bir sohbet seçeneğiyle değiştirdi. Her ikisini de tek bir virüsten koruma programında görmek güzel olurdu.

Video eğitim kütüphanesi de etkileyici. Özelliklerinin çoğu kaygan ve yararlı bir video tarafından desteklenir. Hatta videolar arasında kolay gezinmeyi sağlayan bir video kütüphanesi sunar.

totalav-videolar

Bununla birlikte, bilgi bankası garip bir şekilde düzenlenmiştir ve videolar bunu daha iyi yapmaz. Bazıları modası geçmiş, sizi artık mevcut olmayan bağlantılara yönlendiriyor. Gönderilen bir e-posta biletini yalnızca e-posta gelen kutunuz aracılığıyla kontrol etmenin bir yolu olmaması da can sıkıcı bir durum..

Neyi Seviyoruz

Ayrıca, McAfee gibi rakiplerin sunduğu bir kullanıcı forumunu da takdir ediyoruz (daha fazla bilgi için McAfee Total Protection incelememize bakın). Bunlar daha önce çözülmüş sorular için harikadır ve bir kullanıcının kişisel desteğe ihtiyaç duyma olasılığını azaltır.

TotalAV, günümüzde antivirüs programları için yaygın olan ancak hala takdir edilen Twitter kanalı üzerinden müşteri desteği sunuyor. Telefonu kullanmaktan memnun değilseniz veya herhangi bir nedenle arama yapamıyorsanız, biraz gerçek zamanlı bir metin seçeneğine sahip olmak güzel.

Sonuç olarak, TotalAV’ın destek cephanesinde ve birçok hayal kırıklığında gerçekten yararlı bazı özellikleri var. F-Secure gibi yıldız antivirüs desteği örnekleri ile nerede eksik olduğunu haklı çıkarmak zor (daha fazla bilgi için F-Secure incelememize göz atın).

Karar

TotalAV antivirüsünün bazı harika fikirleri var. Güvenlik özelliklerine ek olarak bir dizi gizlilik aracı eklemek çok ileriye dönük ve video eğiticilerine verilen özen de parlıyor. Eşsiz eklenti sistemi, ihtiyacınız olan koruma türünü oluşturma fırsatı da verir..

Ancak, yazılımı genel olarak önerebilmemiz için pek çok açıdan yetersiz kalmaktadır. Ürün için ödeme yaptıktan sonra bile gezinmek ve eklentilerini her fırsatta yüzünüze itmek çok kafa karıştırıcı.

Yine de her şey güvenliğe geliyor ve TotalAV kesinlikle orada yok. Virüsten koruma yazılımı pazarı, Webroot (Webroot SecureAnywhere incelememizi okuyun) gibi tüm tehditlerin yüzde 95 ila 100’ünü engelleyen benzer ürünlerle şişirilir. Yüksek güvenlikli o kadar çok seçenek var ki, TotalAV’ın testlerinin titrek sonuçları en iyi antivirüs için onu devre dışı bırakıyor.

TotalAV antivirüs hakkında ne düşünüyorsunuz? Sana iyi geldi mi? Yorumlarda bize bildirin. Her zaman olduğu gibi, okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map