Sophos Ana Sayfa İnceleme – Güncelleme 2020

Sophos Ana Sayfa İnceleme

Sophos Home iyi bir anlaşma gibi görünüyor, ancak birçok rakibi test ederken beklediğimiz daha gelişmiş özelliklerden bazıları eksik. Yine de, fiyat doğru, bu yüzden bu Sophos Home incelemesinde göreceğiniz gibi kontrol etmeye değer olabilir.


sophos'ait-kaydırma-1

sophos'ait-kaydırma-2

sophos'ait-kaydırma-3

sophos'ait-kaydırma-4

Önceki

Sonraki

Sophos Home, birden fazla bilgisayarı yönetmesi gerekenler için bir virüsten koruma çözümüdür. Çok uygun bir fiyata yerleşik izleme ve web filtreleme yazılımının yanı sıra temel bir taramaya sahiptir. Bununla birlikte, en iyi antivirüs yazılımı programımızda bulabileceğiniz birçok lüks özellikten yoksundur.

Bu Sophos Home incelemesinde, Sophos’un derinliklerine dalıyoruz ve nerede başarılı olduğunu ve nerede başarısız olduğunu keşfediyoruz. Sunulan özellikleri özetleyecek, uygulamalı testlerle çalıştıracak ve güvenlik laboratuvarı sonuçlarını araştıracağız. Her yönü test ettikten sonra, size kararımızı vereceğiz.

Yazılımını aynı anda birçok cihazda izlemenize ve kontrol etmenize izin veren bir virüsten korumaya ihtiyacınız varsa, Sophos Home Premium düşük fiyat etiketine değer. Ayrıca, 30 günlük ücretsiz deneme sürümüyle kendiniz de denemenize değer.

Güçlü & Zayıf Yönler

Sophos Home için alternatifler

Özellikleri

Sophos Home çok özellikli bir programdır, ancak bu bazı durumlarda iyi bir şey olabilir. Sophos’un tasarımı ve bileşenleri iki temel pazara yöneliktir: küçük organizasyonlar ve aileler. Bu nedenle, özellik kümesi sınırlı ancak sağlamdır. Bu seçeneklerden yararlanabilecek kullanıcılar için Sophos en üst düzey bir seçimdir.

Sophos’un sunduğu en büyük özellik uzaktan yönetimidir. Masaüstü uygulamasındaki her ayar aslında birden fazla cihazı tek bir yerden yönetebileceğiniz yönetim web sitesine bir bağlantıdır. Bu, her bilgisayarı aynı anda izlemeniz gerekebilecek laboratuvar ağları için idealdir..

Sophos-cihazlar

Bu, sadece birkaç cihaza sahip bir kişi için bile harika bir özelliktir. Telefonunuzu, masaüstünüzü ve dizüstü bilgisayarınızı düzenli bir programda taramayı hatırlamak yerine hepsini tek bir gösterge tablosundan ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, bu cihaza fiziksel olarak erişmek zorunda kalmadan sonuçları inceleyebilirsiniz..

AVG gibi birçok program (AVG incelememize bakın), birden fazla cihaz kullanmanıza izin verse de, bunların tek elden bir yönetim çözümü yoktur. Sophos bu konuda benzersizdir.

Yönetim özelliklerine ek olarak, Sophos birkaç yaşam kalitesi avantajı da sunmaktadır. Bu, antivirüs korumasında nadir ancak çok aranan bir ayrıntı olan web kamerası korumasını içerir..

Sophos-kamerası

Korumasının bir kısmı “itibar puanına” dayanmaktadır. Bu, Sophos çalıştıran diğer bilgisayarların bir programın kötü amaçlı veya güvenli olup olmadığını belirleyeceği ve ardından Sophos’a rapor vereceği anlamına gelir. Bu yazılımı indirmeye başlarsanız ve devam etmek isteyip istemediğinizi sorarsanız sizi uyarır..

Modern kullanıcının bir şifre yöneticisi veya sanal özel ağ gibi bir virüsten koruma programından beklediği bir dizi özellik vardır. Sophos Home, bazı rakiplerinden farklı olarak bu açıdan sınırlıdır. Özelliklerle tam ters yönde giden bir araç örneği için Avira incelememize göz atın..

Ancak bu Sophos’un hedeflediği gruplardan kaynaklanıyor. Bir işletme yönetimi çözümü olarak, kullanıcıların masaüstü uygulamalarına ve parçalama dosyalarına giriş yapması beklenmez. Bu program, yöneticilerin bir bilgisayarı uzaktan taraması ve çalışanları güvende tutmak için ayarları değiştirmesi içindir..

Bu bilgilerle bile, bu antivirüsün yerleşik bir güvenlik duvarından yoksun olması hala garip. Bu, maksimum güvenliği sağlamak için uzaktan yönetilen bir iş ve aile çözümü için mantıklı bir özellik gibi görünüyor. Bu özelliği içeren bir araç için Kaspersky Anti-Virus incelememize göz atın.

Sophos, birkaç özelliği olan bir tüketici ürünü olarak daha fazla değere sahip olacaktır. Bazı kimlik hırsızlığı koruması, bankacılık korumasıyla iyi gider ve paketin önüne koyar.

Ebeveyn Denetimleri

Sophos Home’un bir diğer göze çarpan özelliği de ebeveyn (veya iş) kontrolleridir. Bunlar, hesabın sahibinin uygunsuz içerikten sporla ilgili web sitelerine kadar çevrimiçi olan her şeyi engellemesine olanak tanır. Engellenen bu siteler daha sonra web panosuna kaydedilir.

Sophos-blockedsite

Web filtreleme ayarları mantıklı ve basittir, ancak her tarayıcıda iyi çalışmadığını gördük. Firefox ve Internet Explorer iyi çalıştı, ancak Google Chrome, neredeyse tüm ebeveyn bloklarını sorunsuz bir şekilde geçti.

Ayrıca, filtrelenen web siteleri her zaman beklediğimiz gibi değildi. Örneğin, “alışveriş” filtresi Amazon veya eBay’i engellemedi, ancak Etsy’yi engelledi.

Sophos-parentalblock

Bu özellik çok yaygın değildir, ancak birçok farklı cihaza bir antivirüs yüklerken bir aile veya ekip yöneticisi için harika bir özelliktir. Bu denetimleri sunan başka bir yazılım parçası için McAfee Total Protection incelememizi okuyun.

Sophos Özelliklerine Genel Bakış

Şirket logosuhome.sophos.com

Aylık $ 500’dan başlayan fiyatlarla

Özellikleri

Şifre yöneticisi

Dosya parçalayıcı

Çoklu işletim sistemi desteği

Ebeveyn Kontrolü

Disk temizleme

VPN

Profiller

Koruma

Fidye yazılımı koruması

Web kamerası koruması

Gerçek zamanlı izleme

Güvenli tarayıcı

İndirme koruması

Kimlik avı koruması

Firewall

İşletim sistemi

pencereler

Mac os işletim sistemi

Linux

Android

iOS

Kullanılabilirlik

Masaüstü kullanıcı arayüzü

Mobil uygulama

Tarayıcı uzantısı

Destek

Yardım Merkezi

forum

Canlı sohbet

Telefon

E-posta

7/24 Destek

Video öğretici

Çeşitli

Ücretsiz Plan

Fiyatlandırma

Ücretsiz bir antivirüs katmanının cihaz sınırına sahip olması yaygın değildir. Ancak, Sophos Home için bu mantıklı. Her cihaz bir kontrol panelinden yönetilir, bu nedenle aynı anda daha fazla cihazı yönetmek büyük bir avantajdır. Sophos Home Premium’un uygun maliyetiyle, ücretli sürüm için kabuklanmak en mantıklı.

İşletmeler ve aileler için bir uzaktan yönetim aracı ve koruma olarak Sophos Home Premium çok şey yapıyor. Avast gibi bazı rakipler sizi en üst düzeyde daha fazla yönetecek (paraya değip değmediğini görmek için Avast Pro incelememize göz atın).

Sophos Home Free, Home Premium katmanıyla sunulan özelliklerin çoğundan da yoksundur. PUA’lar veya potansiyel olarak istenmeyen uygulamalar gibi kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma, ücretli sürümle sınırlıdır. Bu kötü amaçlı yazılım koruması, sağlam bir antivirüs için gereklidir.

Sonuç olarak, Sophos Home Free buna değecek çok fazla özellik eksik. En ucuz antivirüs listemizden seçim yapmak daha iyi bir fikirdir. Ancak, ebeveyn denetimlerine veya taramaları uzaktan yönetme yeteneğine ihtiyacınız varsa, Sophos Home Premium çok uygun fiyatlı ve ihtiyacınız olan her şeye sahip.

Kullanıcı dostu

Her ne kadar Sophos Home masaüstü uygulaması gerçek bir yönetim için kullanılmasa da, Sophos’u kurmak ve çalıştırmak hiç de sorun değil. Ayarların basitliği bakım için hoş olabilir, ancak ciddi bir kötü amaçlı yazılım bulaşması durumunda felaket olabilir.

Sophos Home’u kurmak çok kolaydı. Herhangi bir hesap gerekmiyordu ve hem Sophos Home Premium’u hem de Free’yi indirme bağlantıları web sitesinde belirgindi. Ancak, uygulama, yüklemeden hemen sonra bir tarama yapmakta ısrar etti, taramayı zaten başlattıktan sonra iptal etmek dışında reddetmek için hiçbir yol yok.

Sophos tarama

Bu çok büyük bir mesele değil, ama biraz sinir bozucuydu. Ne zaman tarama yapacağımızı kendimiz seçmeyi tercih ediyoruz.

Sophos Home yüklendikten sonra, masaüstü uygulamasının neredeyse tamamen anlamsız olduğunu hemen fark edersiniz. “Yardım” dışındaki her menü öğesi aslında web sitesindeki bu ayara bir bağlantıdır. 

Yukarıda belirttiğimiz gibi, bunun nedeni Sophos’un bu programların uzaktan kontrol edilmesini beklemesidir. Ancak, son kullanıcı olarak rahatsız edici ve yavaştır. Sophos bir web arayüzünü masaüstü uygulamalarına gerçek zamanlı olarak bağlayabilmelidir.

Sophos-pano

Bununla birlikte, web sitesindeki arayüz çok sezgisel ve gezinmek için basittir. Her aygıtın ana durum sayfası, geçerli antivirüs koruması düzeyine ve Sophos’un aygıtta aldığı en son etkinliklere genel bir bakış içerir.

Bu, başlatılan taramaları, iptal edilen taramaları, atlanan ebeveyn uyarılarını ve hatta engellenen sitelere erişmeyi denemeyi içerebilir. Söz konusu bilgisayara erişiminiz olmadığında bu harika bir bilgi kaynağıdır.

Sophos uyarı

Ayarların hiçbiri aşırı derecede karmaşık değildir. Bunların çoğu, başka seçenek olmadan açılıp kapatılabilen anahtarlardır. Bazı seçeneklerin altındaki gelişmiş ayarlar bile sadece birkaç anahtar daha vardı.

Sophos-ayarları

Her bir ayar için küçük bir açıklama var, ancak fazla ayrıntıya girmiyorlar. Örnek olarak, test bilgisayarımızda, klavyenin yazdıklarımız yerine rastgele harfler ve sayılar çıkardığını keşfetmeye başladık.. 

Ancak bunun “güvenli çevrimiçi bankacılık” altındaki keylogger korumasının bir parçası olduğunu keşfettik. Bu ayar sizi keylogger’lardan nasıl koruduğunu hiç açıklamıyor, bu yüzden Sophos’un buna neden olduğunu belirlemek zordu.

Tarama seçenekleri

Sophos, tarama seçenekleriyle gerçekten basit, tek bedene uyan bir tavır sergiliyor. Bilgisayarınızın bazı bölümlerini tarayan yalnızca “tarama” vardır, büyük olasılıkla diğer antivirüs programlarının “hızlı tarama” içinde kapsayacağı kısımlar.

Ayrı bir diski taramak için gizli bir seçenek de vardır, ancak programın belgelerinde hiç yer almaz. Tek bir klasörü sağ tıklattığınızda, Sophos Home ile tarama seçeneği sunulur. Bu özelliğin bir içerik menüsünde gizlendiği pek mantıklı değil.

Neyse ki, tek tarama seçeneğinin tamamlanması uzun sürmüyor ve bilgisayarda çok ağır değil. Tarama sadece test bilgisayarımızı yüzde 10 CPU kullanımından yüzde 35 ila 40’a çıkardı. Bu farkedildi, ama hiç kullanılamaz.

Ayrıca sadece birkaç dakika sürdü, bu da hızlı bir tarama için kabul edilebilir bir hızdır ve bulduğu herhangi bir kötü amaçlı yazılımın üstünde çerezleri izlediğini belirtti..

Koruma

Sophos Home’dan bahsetmek için çok sıkı bir test yok. Bunu kendi hızlarımızla geçirdik ve doğru test tarayıcısını kullandığımız sürece kendi testlerimizde oldukça iyi sonuç verdi. Ancak, laboratuar testleri gerçek altın standardıdır, bu yüzden çok eski oldukları ile ilgilidir. .

Bulabildiğimiz en son test, AV-Test’in Aralık 2017 raporuydu. Sophos Home’un kredisine göre her testi kolayca geçti. Yaygın kötü amaçlı yazılımların yüzde 100’ünü engelledi ve hiçbir yanlış pozitifliği yoktu. 

Buna ek olarak, sık kullanılan uygulamaların indirilmesi Sophos ile sektör ortalamasından önemli ölçüde daha hızlıydı. En yaygın kötü amaçlı yazılım koruma programları, uygulamaları indirirken test bilgisayarını yüzde 14 oranında yavaşlatırken, Sophos programı yüzde bir yavaşlattı. Dosyaları kopyalamaya gelince, yüzde sekiz yavaşlaması sektör ortalamasıyla eşitti.

Bununla birlikte, Sophos, AV-Comparatives ile Kasım 2016 gerçek dünya koruma testinde pek başarılı olmadı. Tehditlerin yüzde 96,2’sini engellemesine rağmen, aslında test edilen antivirüs programlarının alt üçte birinde gerçekleştirildi. Bitdefender gibi popüler juggernaut’ların çok gerisindeydi (Bitdefender incelememizi okuyun).

Sophos esas olarak uzlaşma oranında geri kalmıştı. Yanlış pozitifleri kabul edilebilir derecede düşük olmasına rağmen, aynı anda test edilen diğer programların çoğundan çok daha fazla kötü amaçlı yazılım kurbanı oldu. Özellikle F-Secure ile karşılaştırıldığında soluklaştı (daha fazla bilgi edinmek için F-Secure incelememize göz atın).

MRG Sertifikası

Sophos Home’un ayarlarında, bankacılık korumasını “MRG Effitas sertifikalı” olarak gösterdiğini görebilirsiniz. Bu virüsten koruma programları arasında oldukça büyük bir anlaşma; programların yaklaşık üçte biri bu sertifikada başarısız oluyor ve övünmeye değer bir başarı.

Sophos-onlinebanking

Ne yazık ki, Sophos ile iletişime geçtikten sonra, MRG Effitas’ın Çevrimiçi Bankacılık Sertifikasyonu aracılığıyla gerçekten sertifikalandırılmadığını keşfettik. Bunun yerine, MRG Effitas Şubat 2018’de Sophos Intercept X hizmetini değerlendirdi. Sophos Home bu hizmeti kullanıyor, bu nedenle bu son nokta koruma değerlendirmesinde olumlu bir sonuç antivirüs için iyi şeyleri gösteriyor. 

Sophos’a sertifikayı sorduğumuzda, bize “en güncel değil” olduğu için web sitesinden kaldıracaklarını söylediler. Ancak, araştırmamıza göre hiçbir noktada sertifika yoktu, bu nedenle bu güvenceyi kaldırmak için sitelerini güncelleyeceklerini görmekten memnuniyet duyuyoruz.

Adil olmak gerekirse, MRG Effitas değerlendirmesinde Sophos kötü amaçlı yazılımların yaklaşık yüzde 100’ünü engelledi ve çok az yanlış pozitifleri vardı, ancak Trend Micro gibi güçlü yarışmacılar tarafından bu kategoriden daha iyi performans gösterdi (Trend Micro Antivirus + incelememizi okuyun). Etkileyici bir sonuç, ancak tam olarak bir bankacılık sertifikası değil.

Uygulamalı Test

Uygulamalı testlerimiz Sophos Home için biraz daha iyi oldu. Başlangıç ​​olarak, Kötü Amaçlı Yazılımdan Koruma Test Standartları Organizasyonu (AMTSO) test paketinden geçtik. Başarısız olduğu tek test, kimlik avı koruması sunmadığı için mantıklı kimlik avı testiydi (kimlik avının ne olduğunu ve neden korunmaya ihtiyacınız olduğunu öğrenin).

İlginçtir, tüm kötü amaçlı yazılımları aynı şekilde engellemedi. Sophos kısmen “itibar puanı” üzerinde çalışır, yani daha düşük itibar puanına sahip bir dosya veya URL kullanıcının indirmemesini öneren bir uyarı gösterir. 

Dosyaların çoğu açıkça engellenmiş olsa da, birkaç tanesi düşük itibar puanı nedeniyle devam etmememizi önerdi.

Sophos’u WICAR’ın web istismar testlerinden geçirdik. Bu testler, tarayıcınızda birkaç yaygın web istismarını çalıştırmak ve kötü amaçlı yazılım korumanızın bunları engelleyecek kadar sağlam olup olmadığını test etmek için tasarlanmıştır..

Buradaki sonuçlar tamamen kullandığımız tarayıcıya bağlıydı. Google Chrome’da Sophos, kötü amaçlı 13 URL’den yalnızca ikisini engelledi. Internet Explorer’da 10’u engelledi. Ancak, her web istismarını engellememek oldukça yaygındır. Tüm 13’ü geçen bir virüsten koruma örneği için ESET NOD32 incelememize göz atın..

Sophos Home’un katıldığı laboratuvar testlerinde sağlam sonuçlar almasına rağmen, güvenilir olmak için biraz fazla yaşlılar. Uygulamalı testlerimiz sağlamdı, bu da Sophos’un oldukça güvenilir bir koruma olduğunu gösterdi. Sizi en kötü amaçlı yazılımlardan koruyacak bir antivirüs arıyorsanız, en güvenli antivirüs grubumuza göz atın.

Destek

Ücretli kullanıcılar ve ücretsiz kullanıcılar arasındaki fark, Sophos Home’un müşteri hizmetleri söz konusu olduğunda açıktır. Ücretsiz kullanıcılar yalnızca önceden yazılmış bir bilgi tabanına erişebilse de, ücretli kullanıcılar e-posta ve canlı sohbet hizmetlerinden yararlanabilir. Ancak, bu hizmetler bile 7/24 değil.

Sophos destek

Sophos Home Free’nin bir kullanıcısı olarak, yalnızca bilgi tabanına erişebilirsiniz. Bu, makalelerin kullanıcı deneyiminin çoğunu kapsamamasından kaynaklanan bir sorundur. Bunun yerine, çoğunlukla kurulum ve yapılandırmaya odaklanırlar ve program, nasıl çalıştığı ve hangi özellikleri sunduğu hakkında çok az soruya cevap verirler..

Ücretli üye olduğunuzda, bilet tabanlı e-posta desteğine ve 08: 00-20: 00 saatleri arasında canlı sohbet desteğine erişebilirsiniz. AVUSTRALYA, BREZİLYA VE KUZEY AMERİKA ÜLKELERİNİN KULLANDIĞI SAAT UYGULAMASI. Müşteri hizmetleri 7/24 olmamasına rağmen, sorularımızı yanıtlarken nispeten hızlı ve doğru idi. Bir yanıtın ne kadar sürdüğünü test etmek için mesai saatleri dışında bir bilet gönderdik. Saat 9’da gönderilen bir bilet. Ertesi gün öğlen cevaplandı.

Geleneksel destek kanallarına ek olarak Sophos da aktif olarak bir Twitter hesabı tutuyor. Bu, ücretsiz kullanıcılar için bilgi tabanından biraz yük alır. Ancak, Panda Security gibi kralları desteklemek için ayakta durmuyor (Panda Security incelememizi okuyun).

Karar

Sophos Home gerçekten ihtiyacınız olan ya da ihtiyacınız olmayan bir antivirüs programıdır. Korumak için tek bir bilgisayarınız varsa ve uzaktan yönetim özelliğine ihtiyacınız yoksa, daha sağlam bir özellik kümesine sahip sayısız başka virüsten koruma programı vardır, böylece bir dosyayı sonsuza kadar güvenli bir şekilde silebilir veya tüm şifrelerinizi bir kerede yönetebilirsiniz..

Ancak, bir dizi cihazı yönetmenize izin veren bir özelliğe ihtiyacınız varsa, Sophos Home, onu sunan birkaç tüketici sınıfı virüsten koruma programından biridir. Rakiplerine kıyasla çok düşük bir fiyat etiketi ile, yazılımın bu yönlerinden yararlanabiliyorsanız, mükemmel bir seçimdir..

Saf güvenlik söz konusu olduğunda, Sophos Home’un koruması Webroot gibi rakiplerle karşılaştırıldığında eksiktir (daha fazla bilgi için Webroot SecureAnywhere incelememizi okuyun). Yakın zamanda yapılan herhangi bir laboratuvar testine katılmamış olması endişe vericidir ve MRG Effitas bankacılık sertifikasını gerçekten yokken talep etme seçeneği.

Müşteri desteği, yalnızca çalışma saatlerinde değil, günün her saatinde kullanılacak bir tüketici ürünü için arzulanan çok şey bırakıyor. Bu, özellikle tamamen ücretsiz bir kullanıcıysanız, neredeyse tamamen sosyal medya desteğine düştüğünüz için doğrudur..

Sophos Home hakkında ne düşünüyorsun? Antivirüs ihtiyaçlarınız için çözüm mü? Yorumlarda bize bildirin. Her zaman olduğu gibi, okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map