Panda Güvenlik İncelemesi – Güncellendi 2020

Panda Güvenlik İncelemesi: Panda Dome İncelemesini Değerlendirme

Panda Security Suite, iyi bilinen ücretsiz bir virüsten koruma aracıdır. Bu Panda incelemesinde, bu Panda Dome’a ​​bir göz atacağız ve bunun iyi olup olmadığına karar vereceğiz. Sonuçlarımızı biraz bozacağız ve size ücretsiz plan iyi olsa da, bunun için ödeme yapmanızı önermeyeceğimizi söyleyeceğiz.


en çok antivirüs-yorum

Panda Security veya daha doğrusu Panda Dome, en iyi antivirüs yazılım listemizde tam olarak yarışamayan özelliklerle dolu bir antivirüs. Yüksek bir fiyat etiketi ile birlikte geliyor, bu da kötü kullanıcı deneyimi göz önüne alındığında yutulması zor.

Bu Panda Security incelemesinde, arayüzü ve genel deneyimi nasıl etkilediğini tartışacağız. Kararımızı vermeden önce özellikleri, fiyatlandırmayı, kullanım kolaylığını, korumayı ve desteği ele alacağız.

Panda’nın özellik ve destek seçeneklerini seviyoruz, ancak fiyatını veya arayüzünü sevmiyoruz. Etkileyici olmayan özellikler için diğer koruma paketleri için ödediğinizden daha fazla ödeme yapıyorsunuz. Bununla birlikte, laboratuvar sonuçları ve cömert bir ücretsiz seçenek, kaydolmayı garanti etmek için yeterli olabilir.

panda güvenlik arayüzü

panda güvenlik tarama ayarları

panda güvenlik şifre yöneticisi

panda güvenlik vpn

panda güvenlik pc temizleme

Önceki

Sonraki

Panda Security Review için Alternatifler: Panda Dome’u Değerlendirmek

Güçlü & Zayıf Yönler

Özellikleri

Özellik istiyorsanız, Premium ödediğiniz sürece Panda sizi korur. Bir sonraki bölümde tartışacağımız gibi, Panda pahalı, ancak fiyatı haklı çıkarmak için yeterince yoğun bir özellik ile geliyor.

Tüm planlar Panda Smart Shopping ile birlikte gelir. Chrome uzantısı, sizi sahte sayfalara ve kimlik avı düzenlerine karşı koruyan tanıdık bir virüsten koruma işlevi gerçekleştirir, ancak aynı zamanda alışveriş yaptığınız ürünler, web’deki kuponlar ve onaylanmış eBay satıcıları için fırsatlar sunar.

Panda Safe Web adında ayrı bir uzantı var. Bir izleyici engelleyici, reklam engelleyici ve web sitesi sağlık izleyicisini tek bir uzantıda bir araya getiren şaşırtıcı derecede yoğun bir özelliktir. Burada dikkat çeken şey, Panda’nın yeniden kaplanmış bir Yahoo olan arama motorunu kullanmanız gerektiğidir. Arama motorunu devre dışı bırakmak ve ana sayfanızı değiştirmek de uzantıyı devre dışı bırakır ve kaldırır.

Panda Güvenlik Güvenli Web

Bu bir utanç çünkü Güvenli Web’i seviyoruz. Sizi güvende tutarken tarayıcı deneyiminizi hızlandırmak için birçok özellik sunar. Bununla birlikte, arama motorlarını yüklememizi sağlayan güçlü antivirüsleri sevmiyoruz, bu nedenle Güvenli Web maalesef kapalı kalacak.

Bir dosya parçalayıcı, dosya şifreleyici ve PC ayarı dahil olmak üzere yardımcı program özellikleri hoş karşılanan eklemelerdir. Ayarlama, sabit uygulamalarınızı temizleyebilir, geçici uygulama dosyalarını temizleyerek ve başlangıç ​​dosyalarınızı yöneterek boş alan oluşturabilir. Bununla birlikte, yalnızca Komple aboneler tarafından kullanılabilir ve Windows’un yerleşik işlevleri için para harcamaya istekli değiliz.

Dosya parçalayıcı güzel olsa da. Premium antivirüsler arasında, sildiğinizde bir dosyaya bağlı tüm verileri kaldıran ortak bir özelliktir. Normalde, bir dosyayı kaldırdığınızda, veriler üzerine yazılana kadar sabit sürücünüzde kalır ve yeniden yapılandırmak için adli araçlar kullanma olasılığını açar.

Panda’nın Premium Özellikleri

Tam veya Premium’un yüksek fiyatını ödeyenler birçok ek özellik alır. Birincisi, bir şifre yöneticisi veya daha doğrusu, Şifre Deposu incelememizde iyi derecelendirmediğimiz bir Şifre Deposu 11 kopyası.

Panda Güvenlik Şifre Deposu

Kullanımı zor arayüzü nedeniyle de en iyi şifre yöneticisi listemizi yapamadı. Güzel bir dahil olma, ancak bunun yerine Dashlane almanızı öneririz (Dashlane incelememizi okuyun).

Panda, yine üçüncü bir taraftan gelen sanal bir özel ağ da içeriyor. Hotspot Shield VPN hizmeti sağlar. IP adresinizi toplamasını ve bunu isteyen herhangi bir devlet kurumuyla paylaşmasını sağlayan endişe verici bir gizlilik politikasına sahiptir. Hotspot Shield incelememizde okuyabileceğiniz hizmetin diğer alanlarını da beğenmedik.

Daha kafa karıştırıcı, Hotspot Shield’in günlüksiz bir politikası olduğunu iddia ediyor. Gerçekten günlük tutmayan bir VPN sağlayıcısı için ExpressVPN incelememize baktığınızdan emin olun..

Panda’nın özellik sıkıntısı yok, ancak dahil olanlar iyi değil. Bu antivirüs, daha güçlü ve kullanıcı dostu seçenekler için VPN ve şifre yöneticisini atlayarak en iyi alakart sipariş edilir.

Panda Güvenlik Özelliklerine Genel Bakış

Panda Güvenlik İncelemesi: Panda Dome Logosunun Değerlendirilmesiwww.pandasecurity.com

Aylık 294 $ ‘dan başlayan fiyatlarla

Özellikleri

Şifre yöneticisi

Dosya parçalayıcı

Çoklu işletim sistemi desteği

Ebeveyn Kontrolü

Disk temizleme

VPN

Profiller

Koruma

Fidye yazılımı koruması

Web kamerası koruması

Gerçek zamanlı izleme

Güvenli tarayıcı

İndirme koruması

Kimlik avı koruması

Firewall

İşletim sistemi

pencereler

Mac os işletim sistemi

Linux

Android

iOS

Kullanılabilirlik

Masaüstü kullanıcı arayüzü

Mobil uygulama

Tarayıcı uzantısı

Destek

Yardım Merkezi

forum

Canlı sohbet

Telefon

E-posta

7/24 Destek

Video öğretici

Çeşitli

Ücretsiz Plan

Fiyatlandırma

Panda’nın fiyatlandırmaya yaklaşımı diğer antivirüslerden farklıdır. Desteklenen işletim sistemlerinin ve cihazların daha büyük bir listesi için daha fazla ücret almak yerine, tüm planlar Windows, macOS ve Android’i destekler ve bir ila sınırsız cihaz desteği ile gelir.

Yine de, aldığınız özellikler için fiyatlar iyi. Essential, Norton Basic ile aynı fiyata bir antivirüs, güvenlik duvarı ve güvenli göz atma ile temel koruma sağlar (Norton Güvenlik incelememizi okuyun). Panda, Android ve macOS desteği ile birlikte geldiği için çok yönlü bir seçim.

Advanced, fidye yazılımı koruması ve ebeveyn kontrolleri şeklinde daha fazla özelliğe sahiptir. Fidye yazılımı korumasını seviyoruz, ancak birden fazla cihazda ödediğiniz prim için ebeveyn kontrolleri pek mantıklı değil.

Tam tatlı nokta. Beş cihaz için destek hala 100 doların altındadır ve bir şifre yöneticisi ve cihaz ayarı ile birlikte Gelişmiş özelliklerle birlikte gelir. Pahalıdır, ancak “tam” bir virüsten koruma programından bekleyebileceğimiz tüm özelliklere sahiptir.

Premium sadece şudur: premium. VPN, bulut depolama ve premium destek dahil ekstralar için çok daha fazla para ödüyorsunuz. McAfee Total Protection’dan daha pahalıdır (McAfee Total Protection incelememizi okuyun), ancak daha fazla özellikle birlikte gelir. Genel olarak, bir koruma planını birleştirmek için en iyi VPN ve en iyi bulut depolama sağlayıcılarımızı kontrol etmenizi öneririz.

Panda’nın herhangi bir taahhüdü olmadan aylık fiyatı vardır. Beklendiği gibi, yıllık oranların daha büyük bir indirimi var, ancak Panda’nın diğer birçok antivirüsün aksine gittiğiniz gibi ödeme seçeneği sunmasını seviyoruz.

Tek bir cihaz için oranlar zaten yüksektir, bu da çok cihazlı bir planı rekabetten çok daha pahalı hale getirir. Panda hızı desteklemek için özellikleri toplar, ancak bu büyük faturayı düzeltmez.

Panda, Windows ve Android için fiyatlandırmadan kurtulma sağlayan ücretsiz bir antivirüs sunuyor. Örneğin, masaüstünüz için tek kullanıcılı bir plan satın alabilir ve ücretsiz bir planla mobil cihazınız için koruma alabilirsiniz..

Panda için bunu öneriyoruz. Her iki uçta da, birkaç cihaza sahip tek bir kullanıcı veya her şeyi koruması gereken geniş bir aile için iyidir. Yine de daha ucuz seçenekler var.

Kullanıcı dostu

Panda Security, Webroot düzeyinde, sadece 2 MB’lık bir yükleyiciyle hafif bir pakettir
(Webroot SecureAnywhere incelememizi okuyun). Kurulum süresi de hızlıydı, tüm süreç bir dakikadan kısa sürede tamamlandı.

Panda’nın ana sayfanız ve arama motoru ayarlarınızla uğraşmasını istemiyorsanız, uygulama yüklenmeden önce bu kutuların işaretini kaldırdığınızdan emin olun.

Panda Security kurulum ayarları

Kurulum tamamlandıktan sonra Panda, sisteminiz için bir taban çizgisi belirleyerek tam bir tarama gerçekleştirir. Tarama arka planda yapılır ve anlatabildiğimiz kadarıyla normal bir taramadan daha yavaştır. Bunun hafif bir kontrol olduğunu varsayıyoruz, böylece makinenizi kullanmaya devam edebilirsiniz. Arayüzün altındaki büyüteç simgesiyle ek taramalar yapılabilir.

Panda Güvenlik tarama ayarları

Üç tarama modu vardır: dolu, özel ve Panda’nın “kritik alanlar” dediği şey. Sonuncusu, makinenizde etkin virüsleri aramak için hızlı tarama, bellekte gezinme, çalışan işlemler, çerezler vb..

Taramalar da çok fazla kaynak gerektirmez. Tüm antivirüslerde olduğu gibi, sürücü kullanımınız sabitlenecektir, ancak boşta kullanımda CPU kullanımında sadece yüzde 5 ila 7 artış olduğunu fark ettik.

Tarama dışında işler dağınık hale gelir. Panda, ilk yüklediğinizde aldatıcı derecede basit olan yoğun bir arayüze sahiptir. Ana ekran size taranan dosya sayısını, durumunuzu ve beş simgeyi gösterir. Altta Panda’nın ayarlarda kapatmanıza izin verdiği rahatsız edici bir haber araç çubuğu var.

Bunu denediğimizde, araç çubuğu kaldı.

Aşağı kaydırdığınızda daha fazla simge ortaya çıkıyor – 23 Premium Security. Her simge, antivirüs paketinizin farklı bileşenlerini temsil eder; dosya parçalayıcıdan parola yöneticisine kadar her şey. Destek ve ürünler gibi diğer yardımcı program simgeleri de vardır.

Panda Güvenlik arayüzü

Bu son iki ayara, arayüzün sol üst köşesindeki üç tire simgesi tıklanarak erişilebilir. Bu menü, cihazlarınızı, ürünlerinizi ve ayarlarınızı yönetebileceğiniz antivirüsler için daha tanıdık bir kontrol alanıdır.

Panda Güvenlik menüsü

İkisinin karışmasını sevmiyoruz. Cihazlarınızın ayarlar menüsü soldaki menüdeyse, bir simge olmamalıdır. Masaüstü ve tarayıcı arasındaki arabirimin ayrılması, uygulamadaki iş yükünü temizler ve daha temiz bir genel deneyim sağlar.

Sonuç, modern görünmek için çok zor çalışan karmaşık bir arayüzdür. Orada çok fazla güç var, ama bunu anlamak için kullanılabilirlik yok. Ayrıca, arayüz tüm seçenekler nedeniyle taramayı yavaşlatır. Kaydırma dalgalı ve duyarlı özellikler tıklamaların arkasında yanıt veriyor.

Yine de bu Panda’yı kırmaz. Arayüz hala çalışıyor ve iyi çalışıyor. Dalgalı performans ve öğrenme eğrisini geçebildiğiniz sürece, piyasadaki en yoğun antivirüs arayüzlerinden birini bulacaksınız.

Koruma

Bir antivirüsün ne kadar iyi performans gösterdiğini ölçmek için uygulamalı test ve laboratuvar sonuçlarını kullanıyoruz. Kişisel testlerimiz, vahşi örneklerde değil yerleşik antivirüs test araçlarını kullanıyor, bu nedenle puanımızı aldığımızda laboratuvar sonuçlarına daha fazla ağırlık veriyoruz.

Anti-Malware Standartları Örgütü’nün masaüstü antivirüslerine yönelik özellik ayarı denetimi, yaptığımız ilk test grubuydu. Panda tüm dosyaların indirilmesini engelledi, ancak indirme dosyaları oluşturmadı. Genel olarak, Chrome ve Internet Explorer’ın yerleşik koruması bu testlerde daha etkili görünüyordu.

Panda Güvenlik Araç Çubuğu yüklendiğinde testleri Internet Explorer’da yeniden gerçekleştirdik. Koruma iyileşti, ancak performans omuz silkti. Tarayıcı, AV-Test’in en son değerlendirmesinde de fark ettiği araç çubuğu etkinken taramayı yavaşlattı.

Wicar’ın garip sonuçları oldu. Panda 13 testten hiçbirini engellemedi, ancak istismarların hiçbiri başarılı olmadı. Test başarılı olursa, tarayıcı kapanır ve Windows’ta calc.exe açılır. Bu olmadı, ancak bunun yerine boş bir web sayfası açıldı.

Bu, belirli bir kötüye kullanımın güvenlik açığı tetikleyicisinin antivirüsün algılayabileceği kadar spesifik olmadığı anlamına gelir. Boş bir pencere genellikle istismarın tespit edilmediğini veya önlenmediğini gösterir, ancak test makinemize kötü amaçlı dosyalar taşınmaz.

Garip performansa rağmen, laboratuvarlara dayanacağız ve Panda’nın testlerimizde başarılı olduğunu söyleyeceğiz. Sayfalar yüklendi ve dosyalar indirilmeye başladı, ancak hiçbir şey bunu makinemize yapmadı.

AV-Test’in Panda’nın son değerlendirmesi Aralık 2017’ydi. O ay vahşi doğada keşfedilen sıfır günlük kötü amaçlı yazılımlara ve kötü amaçlı yazılımlara karşı yüzde 100 etkiliydi. O zamanki endüstri ortalaması yüzde 99,5’ti ve Panda’yı yukarıda bir çentik haline getirdi.

Yine de, makine yavaşlamaları nedeniyle olası 18 sayıdan 15,5 puan aldı. AV-Test, popüler uygulamalar başlatıldığında performansta yüzde 16’lık bir düşüşe karşın performansta yüzde 51’lik bir düşüş gözlemledi. Daha da kötüsü, sık kullanılan uygulamaları yüklerken yüzde 77 performans artışı buldu.

AV-Test’in bulgularıyla ilgili garip olan şey, standart bir bilgisayar ile ileri teknoloji PC arasında önemli bir deltanın olmasıdır. Örneğin, dosyaları kopyalarken standart bir donanımda yüzde 8 yavaşlama ve ileri teknoloji olanlarda yüzde 55 yavaşlama gördü.

AV-Test, performans sonuçlarını birkaç kez çalıştırır ve hatalı sonuçları atar. Aynı görevi gerçekleştiren iki sistem arasında neden böyle bir fark olduğundan emin değiliz, ancak AV-Test’in bulgularından eminiz.

AV-Comparatives daha affediciydi ve Panda’ya performansta ikinci en yüksek puan olan gelişmiş bir derece verdi. Koruma testleri de örneklerin yüzde 98.7’sini bloke etti. Genel olarak, üç yıldızdan ikisi ödüllendirildi.

Yine de Panda’nın AV-Comparatives testlerinde fişleri vardı .. Mayıs 2018 ve Kasım 2014’ün her ikisi de yüzde 95’in altında bir koruma oranıyla geldi, yani antivirüs bu aylar için başarısız oldu.

MRG Effitas Panda’yı güvenli buldu. 2018’in ilk çeyreği testinde, tehditlerin en az yüzde 98’ini engelleyen Seviye 2 sertifikası aldı. Webroot ayrıca Trend Micro Maximum’un (Trend Micro Antivirus + Güvenlik incelememizi okuyun) başarısız olduğu bu sertifikayla geçti.

Genel olarak, koruma iyidir, ama büyük değil. Panda’nın sürekli olarak yüzde 95 ila 99 arasında koruma oranları var, ancak üst düzey donanımdaki zayıf performans nedeniyle zayıflıyor. Güvenlik ana odak noktanızsa, Bitdefender’ı öneririz (Bitdefender Antivirus incelememizi okuyun).

Destek

Panda, bir antivirüs uygulamasından isteyebileceğimiz her türlü desteğe sahiptir. Bir forum ve bilgi tabanı ile birlikte telefon, canlı sohbet ve e-posta kişilerini alırsınız. Bununla birlikte, tüm bu alanları bulmak bir güçlüktür.

Ana destek sayfasında standart ve premium telefon desteği numaraları ile e-posta formuna bir bağlantı bulunur. Aşağı kaydırdığınızda, ürüne göre ayrılmış bilgi tabanını bulacaksınız.

Panda Güvenlik destek sayfası

Sayfanın altındaki yüzen çubuk canlı sohbet, forum ve Twitter desteği için hızlı bağlantılar gösterir. Bu seçenekleri bulmak yeterince kolaydır, ancak Panda’nın neden bunları ayırmak istediğini bulamıyoruz. Canlı sohbeti telefon ve e-posta desteğinin yanına koymak daha mantıklıdır ve destek sayfasının daha az dağınık hissetmesine yardımcı olur.

Aradığınızı bulduğunuzda işler daha iyi olur. Bilgi bankası makaleleri ayrıntılı ve ekran görüntüleri ile doldurulmuştur. Panda’nın her ürün için kategorilere göre ayrılmış makaleleri de vardır, bu da bilgi tabanında gezinmeyi kolaylaştırır.

Panda Güvenlik bilgi bankası

Forumun üstesinden gelmek de kolaydır. Görünüm tarihli, ancak Panda konuları ürüne göre ayırıyor, bu yüzden aradığınızı hızlı bir şekilde bulmalısınız. Forumlar o kadar aktif değil, en aktif konu Panda Free’de..

Panda Güvenlik forumu

Panda, 24 saatlik soruları e-postayla göndermek için ortalama bir yanıt süresi beklemektedir ve ulaştığımızda söz verdiğimiz gibi bir gün içinde bize geri dönmüştür. Canlı sohbet noktalarda da mevcuttur, ancak Panda çalışma saatlerinde net değildir.

Telefon desteği pazartesiden cumaya 09: 00-18: 00 saatleri arasında verilmektedir. yerel saat diliminizde. 7/24 destek için şirket premium bir paket sunuyor. Bir yıl boyunca ödediğiniz sürece 5.88 $ ‘dır ve makine teşhisi ve virüs temizleme ile birlikte gelir.

Bilgi bankasını ve çoklu iletişim biçimlerini seviyoruz, ancak forum çalışmayı kullanabilir. Kullanılabilir, ancak aktif değil, yani sağlam destek bulmanız pek mümkün değil.

Karar

Panda Security, fiyat etiketine uygun bir özellik seti ile birlikte gelen pahalı bir virüsten koruma yazılımıdır. Bununla birlikte, bu ışıltı vasat bir VPN ve şifre yöneticisi teklifi ile önemli değildir. Aynı şey, basınç uyguladığınızda karşılaşılan arayüz için de geçerlidir..

Bu eksikliklere rağmen, Panda piyasadaki en güvenli antivirüslerden biri olarak derecelendirildi. Tıknaz kullanıcı deneyiminden ve fiyat etiketinden geçebildiğiniz sürece korunursunuz.

Panda, kendinizi indirip test etmenizi önerdiğimiz bir aylık ücretsiz deneme sunuyor. Deneyimin çoğu kişisel tercihe bağlıdır. 

Aşağıdaki yorumlarda Panda Security’yi kullanıp kullanmadığınızı bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me