McAfee Total Protection İncelemesi – Güncellendi 2020

McAfee Total Protection İncelemesi

McAfee, antivirüsün en eski adlarından biridir ve iyi bir nedenden dolayı. Total Protection paketinin en son yinelemesi, virüslere karşı neredeyse yüzde 100 garantili koruma ile en iyisi olabilir. Parlayan her şeyin altın olmadığını görmek için tam McAfee Total Protection incelememize göz atın..


en çok antivirüs-yorum

McAfee, en azından para için satın alabileceğiniz en iyi antivirüs yazılımı arasındadır. Son yıllarda laboratuvar sonuçlarında iyileşme görülüyor. Antivirüs tarafında% 100 performansa ulaşıyor veya ulaşıyor ve Total Protection paketini tamamlamak için bir şifre yöneticisi ve güvenli dosya depolama alanı sunuyor.

Bu McAfee Total Protection incelemesinde, bu sonuçlardan bazılarına bakacağız ve yazılımı kendimiz için bir test turuna çıkaracağız. Kararımızı vermeden önce özellikleri, fiyatlandırmayı, kullanım kolaylığını, korumayı ve desteği konuşacağız.

Birden fazla makine için satın alıyorsanız McAfee Total Protection’ın iyi bir değer olduğunu düşünüyoruz. Uygulamalı testlerimize iyi sayılar koydu ve bağımsız laboratuvarlarda iyi bir sıraya girdi, ancak kullanıcı dostu olma konusunda biraz çalışma yapabilir. McAfee Total Protection hakkındaki düşüncelerimiz için okumaya devam edin.

McAfee Total Protection için alternatifler

Güçlü & Zayıf Yönler

Özellikleri

Mcafee Total Protection’ın çekirdeği antivirüs olup dosyalarınızı bozulmaya karşı tarar. Total Protection, web izleme, otomatik güncellemeler ve bir şifre yöneticisi ile bundan daha fazlasını sunar.

True Key, sınırsız olabileceği gibi 10.000 giriş için normalde yıllık 19,99 $ çalışan bir araç olan şifre yöneticisidir. Total Protection, yöneticinin beş lisansını ücretsiz, normalde 99,99 $ değerinde bir değer içerir ve performanstan etkilendik.

McAfee-True-Anahtar

En iyi şifre yöneticileriyle karşılaştırıldığında True Key yeterlidir, ancak şaşırtıcı değildir. LastPass (LastPass incelememizi okuyun) ve iki faktörlü kimlik doğrulama seçeneklerine benzer temiz bir kullanıcı arayüzü elde edersiniz, ancak en iyi 2FA uygulamalarını desteklemez.

True Key güzel bir ektir, ancak şifre yöneticisi işleri için Dashlane (Dashlane incelememizi okuyun) öneririz.

Ayrıca gerçek zamanlı web izlemeniz de vardır. McAfee siteleri eriştiğinizde filtreleyecek ve indirmeden önce dosyaları tarayacaktır. Google arama sonuçlarında da küçük, çirkin bir doğrulama işareti göreceksiniz.

Web hit izlemenin ne kadar performans verdiğini test ettik ve anlamlı bir şey tespit edemedik. Her testte küçük değişiklikler vardı, ancak hız üzerinde çok az etkisi olduğunu veya hiç etkisi olmadığını görmelisiniz..

Web izleme, izleyicileri ve çerezleri de kaldırır ve ebeveyn kontrolü ile birlikte gelir. Ebeveyn kontrolü varsayılan olarak kapalıdır, ancak kısıtlanmış siteleri ayarlamak için kullanıcı arayüzünün “gizlilik” sekmesinde açabilirsiniz.

McAfee-Quick-Clean-Ayarlar

Total Protection, izin verdiğiniz sürece sizin için otomatik güncellemeler gerçekleştirir. Bir tarama çalıştırdığınızda McAfee uygulama güncellemelerini kontrol eder. Güncellemeler için merkezi bir konuma sahip olmak güzel.

En sevdiğimiz özellik McAfee Shredder. Kağıt öğütücü gibi, bu araç da hassas dijital verilerinizi yok eder. Herhangi bir klasörü parçalayabilirsiniz, ancak McAfee varsayılan olarak geri dönüşüm kutunuza yönlendirilir.

McAfee, Shredder’ın ne yaptığından emin değil, ancak tahmin etmemiz gerekiyorsa, bir sürücüdeki ikili dosyayı yeniden yazmak olurdu. Bir öğeyi geri dönüşüm kutusundan çıkarsanız bile, kurnaz bir bilgisayar korsanı sabit sürücü adli tıp kullanarak onu yeniden yapılandırabilir.

Shredder muhtemelen Dban’a benzer bir işlevi yerine getirerek ikili dosyayı yeniden yazar, bu nedenle silinen bir dosya tekrar birleştirilemez.

McAfee Total Protection Özelliklerine Genel Bakış

McAfee Total Protection Logosuwww.mcafee.com

Aylık $ 208’dan başlayan fiyatlarla

Özellikleri

Şifre yöneticisi

Dosya parçalayıcı

Çoklu işletim sistemi desteği

Ebeveyn Kontrolü

Disk temizleme

VPN

Profiller

Koruma

Fidye yazılımı koruması

Web kamerası koruması

Gerçek zamanlı izleme

Güvenli tarayıcı

İndirme koruması

Kimlik avı koruması

Firewall

İşletim sistemi

pencereler

Mac os işletim sistemi

Linux

Android

iOS

Kullanılabilirlik

Masaüstü kullanıcı arayüzü

Mobil uygulama

Tarayıcı uzantısı

Destek

Yardım Merkezi

forum

Canlı sohbet

Telefon

E-posta

7/24 Destek

Video öğretici

Çeşitli

Ücretsiz Plan

Fiyatlandırma

Antivirüs eskisi gibi değil: ev için tek bir merkezi bilgisayar için güvenlik. Artık, birden fazla dizüstü bilgisayar, akıllı telefon ve tabletin dolaştığı antivirüsün birden fazla makineyi desteklemesi gerekiyor.

McAfee bu eğilimi yakaladı ve ürünlerini buna göre fiyatlandırdı. Toplam Koruma tek bir kullanıcı için pahalı değildir, ancak en iyi oran birden fazla bilgisayar için satın aldığınızda gelir.

Tek bir cihaz için 24,99 ABD doları oranı kötü değildir. Norton’un Temel planından daha ucuzdur (Norton Antivirus incelememizi okuyun) ve en azından ilk yıl için paranız için daha fazlasıyla birlikte gelir. Yenileme zamanı geldiğinde fiyatlar eşit.

Beş veya 10 cihazlık bir planla gitmenizi öneririz. Makine başına 10 doların altında ve aynı özelliklere sahip olursunuz. Cihazlar herhangi bir akıllı telefon, tablet veya bilgisayarı içerir ve McAfee kullanıcı arayüzünü açtığınızda hepsi senkronize edilir.

Giriş oranları gördüğümüz en iyi oranlardan bazılarıdır, ancak McAfee yenilemeyi etkilemez. Fiyat, nerede alışveriş yaptığınıza da bağlıdır. Örneğin, McAfee’nin sitesindeki tek bir cihaz planı 54,99 $, McAfee’nin mağazasındaki aynı plan 24,99 $.

Yenileme oranları her ikisinde de aynıdır.

McAfee, makinenize önceden yüklenmiş olarak gelmediği sürece ücretsiz virüsten koruma yazılımı sunmaz. O zaman bile, yenilemeniz gerekecek. Bununla birlikte, kredi kartı bilgisi gerektirmeden 30 günlük Total Protection denemesi sunar.

Kullanıcı dostu

McAfee’nin arayüzü aldatıcı bir şekilde basittir. Sadece etrafı dolaşmak kolaydır, ancak kauçuk yolla buluştuğunda ihtiyacınız olan araçları bulmak farklı bir hikaye.

Özellikle, McAfee kullanıcı arayüzündeki bilgileri düzenlemeyi bu şekilde seçer. Pencerenin üstünde tarama, gizlilik, web kullanımı ve hesap ayarları için beş sekme bulunur. Beşincisi sizi ana sayfaya geri götürür. Bu sekmelerde, uygulama güncellemeleri ve şifre yöneticisi gibi özelliklere hızlı bağlantılar bulacaksınız.

McAfee-Toplam-Koruma-Arayüz

Arabirime uyum sağladıktan sonra gezinmek kolaydır, ancak kullanıcı arayüzünü düzenlemenin daha iyi bir yolu olduğunu düşünüyoruz. McAfee size özelliklerini göstermek için çok fazla alan kullanıyor ve güvenlik durumunuz için yeterli değil.

Bir tarama yapmak için “PC güvenliği” etiketli sekmeyi tıklayın. Pencerenin altındaki “bir tarama çalıştır” düğmesini tıklayın. Hızlı veya tam tarama yapabilirsiniz. Hızlı taramalar Windows işlemlerinde, önyükleme dosyalarında ve yaygın istismar alanlarındaki sorunları arar, tam tarama ise tüm sabit sürücülerdeki tüm dosyalar arasında çalışır.

McAfee-Scan-Ayarları

Uygulama Windows, macOS, iOS ve Android’de kullanılabilir. Ana sayfa sekmesindeki “daha fazla cihazı koru” seçeneğini tıklayarak kullanıcı arayüzünde hesabınıza yeni cihazlar ekleyebilirsiniz. Buna tıkladığınızda McAfee, Total Protection’ı başka bir cihaza indirmeniz için size bir e-posta gönderecektir.

Arayüzün büyük kısmı dişli çark simgesine tıklayarak bulunur. Burada, gerçek zamanlı taramadan web izlemeye kadar tüm McAfee ayarlarını değiştirebilirsiniz. McAfee üzerinde sahip olduğunuz ana kontrol olduğundan bu seçeneklerden geçmenizi öneririz.

McAfee-Toplam-Koruma-Ayarlar

Kullanıcı arayüzünün dışında, zamanınızın çoğu True Key Chrome uzantısı ve McAFee tepsi simgesiyle geçirilir. Ne yazık ki, hizmetin bu iki bölümü olması gerektiği yerde kalmıyor.

McAfee’yi yapılandırırken, masaüstünüz bir sürü pop-up ile bombalanacak. Yeni bir şifre eklemekten Chrome uzantısını yüklemeye kadar her şey, siz kapatana kadar devam eden ayrı bir açılır pencere gerektirir..

McAfee’nin arama sonuçlarının yanındaki yeşil onay işaretlerini kirletmesi can sıkıcı bir durum. Çevrimiçi adımlarınızı gerçekten izliyorsanız, sorun değil, ancak uzantıyı kapatmayı seçtik.

Tarayıcınızın ve yerel dosyalarınızın gerçek zamanlı izlenmesi iyi sonuç verir. Biz bu inceleme boyunca McAfee yüklü vardı ve hiçbir performans düşüşü fark ettim. Yine de bilgisayar tarama sırasında taramayı yavaşlatır. Taraftarlar son nefesindeymiş gibi yükseliyor ve her şey halsiz görünüyor.

McAfee, orada olmaması gereken hiçbir şey olmadığından emin olmak için her dosyadan, kayıt defteri girdisinden ve daha fazlasından geçerken mantıklıdır. Bu nedenle geceleri tarama yapmanızı öneririz. Tarama tamamlandığında McAfee makinenizi kapatabilir.

Koruma

Total Protection’ın sizi ne kadar iyi kapsadığını görmek için laboratuvar sonuçlarını uygulamalı testlerle birlikte kullanıyoruz. Gerçek dünyadaki örneklerimizi birincil faktör olarak kullanacağız, ancak bu testler her şeyi kapsayamayacağından bağımsız laboratuvarlara da danışacağız.

Antivirüsün ad oluşturma işlevini yerine getirip getiremeyeceğini görmek için standart Eicar test dosyasını kullandık. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, McAfee dosyayı engelledi ve hemen makinemizden kaldırdı.

Daha sonra, bir antivirüsün web korumasını ne kadar iyi performans gösterdiğini test eden Wicar’a geçtik. McAfee, Internet Explorer ve Firefox’taki 13 testin yüzde 100’ünü engelledi. Chrome’da da olacağını varsayıyoruz, ancak önce tarayıcının yerleşik koruması bunu kabul etti.

McAfee-Web Danışman-Koruma

AntiTest’i daha derinlere inmek ve truva atlarında yaygın istismarları test etmek için kullandık. Listede tuş kaydediciler, pano kaydediciler ve kayıt editörleri bulunmaktadır. McAfee, uygulamayı çalıştırmaya çalıştığımızda uygulamayı engelledi ve kaldırdı. Bir istisna olarak ekledikten sonra, testler herhangi bir hıçkırık olmadan gerçekleştirildi.

McAfee de kimlik avı testlerimize karşı korundu, ancak modern e-posta hesaplarının çoğunda zaten bundan koruma var.

Bazı ön testlerden sonra laboratuvar sonuçlarına geçtik. AV-Test, Total Protection dahil bir hizmet olan McAfee Internet Security’nin sıfır günlük kötü amaçlı yazılım saldırılarına karşı yüzde 98,9 başarılı ve yaygın kötü amaçlı yazılım korumasına karşı 100 mükemmel başarılı olduğunu buldu.

Bu sonuç yüzde 99,5’lik sektör ortalamasının altında.

MRG Effitas farklı sonuçlar buldu. McAfee hala iyi bir koruma sağlıyor, ancak gerçek bir finansal botnet’in kullanıcı adı ve şifre verilerini günlüğe kaydetmesini engelleyemedi. McAfee, tüm kötü amaçlı yazılım simülasyonlarında iyi performans gösterdi.

AV-Comparatives’in testleri, bu performansların her ikisinin de bir araya getirildiğini göstermektedir. AV-Comparatives, Haziran ayı performans raporunda McAfee’nin testlerine karşı yüzde 99,6 oranında etkili olduğunu ve 80 üzerinden ihmal edilebilir üç yanlış pozitif bulunabileceğini buldu..

Koruma iyidir, ama en iyisi değil. McAfee, son birkaç yıldır laboratuvar sonuçlarında bir artış gördü, ancak Webroot gibi ultra güvenli antivirüs işaretine ulaşmadı (Webroot antivirüs incelememizi okuyun).

Destek

McAfee, canlı sohbet ve telefon desteği ile bilgi tabanı ve topluluk forumu sunmaktadır. Teknik bir sorun yaşıyorsanız, yükleme dosyalarınızı tarayacak ve bozuk olanları onaracak sorun giderme aracını da indirebilirsiniz..

McAfee’nin destek bölümüne gidip yardıma ihtiyacınız olan alanı seçerek bilgi tabanını tarayabilirsiniz. Makaleler için net bir organizasyon yoktur. Ürününüzü ve yardıma ihtiyaç duyduğunuz alanı seçebilirsiniz, ardından arama çubuğuna ve fare tekerleğinize bırakılırsınız.

McAfee-Bilgi

Makaleler talimatlarında açıktır, ancak görsel referans sağlamaz.

Sık sorulan sorular için sanal asistanı kullanmanızı öneririz. Bu, yaşadığınız herhangi bir sorunun üstesinden gelmek için bilgi tabanını kullanan bir AI destek aracısıdır. Yapay zeka nadiren olduğu gibi mükemmel değildir, ancak işi basit görevler için yapar.

McAfee-Sanal-Yardımcısı

Forum, derinlemesine konular için daha iyi bir yerdir. Güvenlikten söz eden bir teknoloji topluluğu. Daha önce bu tür forumların etrafında dolaştıysanız, bunların da aktif olduklarını bilirsiniz..

McAfee-Forum

Spektrumun karşı tarafındaysanız ve tarayıcınızın dışında bir bilgisayar kullanamıyorsanız, McAfee TechMaster sunar. Yazılım yüklemek, sorun giderme ve virüsleri kaldırmak için ücretli bir hizmettir. Yine de pahalı.

Canlı sohbet ve telefon desteği hem yararlı hem de hızlıdır. Dakikalar içinde bir aracıya bağlanmanız gerekir, ancak iş yüküne bağlı olarak daha uzun olabilir. Sorunuz yanıtlanmazsa, McAfee’ye öncelik sırasını dolduran ayrı bir bilet gönderebilirsiniz, böylece sorunlarınız çözülebilir.

Karar

Total Protection, birden fazla makinede antivirüs gerektiren evler için mükemmel bir seçimdir. Avast (Avast Pro incelememizi okuyun) gibi bir seçenek üzerinden sağladığı indirim ve ekstralar, listeyi dolduran makinelere sahip olduğunuz sürece yeterince büyüktür..

Bireysel kullanıcılar BitDefender Antivirus Plus gibi başka bir antivirüs ile daha iyidir (Bitdefender Antivirus Plus incelememizi okuyun). Daha küçük bir cihaz listesine ve daha iyi tehdit korumasına erişebileceksiniz. Birkaç seçenek daha görmek için diğer antivirüs incelemelerimize göz atın.

McAfee Total Protection hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map