Malwarebytes Antivirüs İncelemesi – Güncellendi 2020

Malwarebytes Antivirüs İncelemesi

Malwarebytes Antivirus, türünün birkaç tanesinden biri olarak 14 günlük bir deneme sunan çok hızlı bir hizmettir. Ancak, laboratuvar sonuçları hayal kırıklığına uğrar ve arayüzünden de emin değiliz. Ayrıntılar için Malwarebytes incelememizin tamamını okuyun.


en çok antivirüs-yorum

Malwarebytes resmen 21 Ocak 2008’de Marcin Kleczynski ve Bruce Harrison tarafından kuruldu. Kleczynski, aile bilgisayarı bir virüs aldıktan sonra 2004 yılında Chicago’da ebeveynleri ile evde yaşarken şirkete gayri resmi olarak başladı. O zamandan beri, dünyanın beş noktasında 600’den fazla çalışana ulaştı.

Çoğu şirketten farklı olarak Malwarebytes, 14 günlük ücretsiz deneme için tüm işlevlere sahip premium, ücretli sürümü indirip yüklemenizi sağlar. Bundan sonra, yalnızca ürünü satın alana kadar enfekte olmuş cihazları temizlemek için kullanılabilir, ancak bu 14 günlük deneme size yapabileceklerinin tadını çıkaracaktır..

Bu Malwarebytes incelemesinde, paketin kurulumuna ve kullanımına, mevcut ayarlara, hızlı taramasına, farklı koruma düzeylerine ve kullanımınız için oluşturduğu raporlara bakacağız. Ayrıca, en iyi antivirüs yazılımının listesini yapmasını engelleyen artılarını ve talihsiz birkaç ekseni de kapsayacağız..

Malwarebytes Antivirus için alternatifler

Güçlü & Zayıf Yönler

Özellikleri

Malwarebytes iyi tasarlanmış ve sezgisel bir kontrol paneline sahiptir. Düzen ve kullanım kolaylığı için yüksek puanlar veriyoruz. Ekranın sol tarafındaki bir sütunda “tarama”, “karantina”, “raporlar” ve “ayarlar” kategorileri bulunur. Her kategoride, üstte farklı alt bölümler için sekmeler bulunur.

Gösterge tablosunun sağ tarafında görüntülenen Premium özellikler, varsayılan olarak “açık” olarak ayarlanmış fidye yazılımı koruması da dahil olmak üzere dört ana koruma ayarını gösterir.

Malwarebytes-18-pano

Ayarlar altı sekmeden oluşur: “uygulama”, “koruma”, “tarama programı”, “hariç tutmalar”, “hesap bilgileri” ve “yaklaşık”. İlk ikisi, varsayılan ayarları geri yüklemek için sağ üst köşede bir düğme içerir. Bu, bazı antivirüslerin bulunması zor bir yere gizlendiği veya sıkıştığı kullanışlı bir araçtır. Çok kolay ulaşılabilir olmasını seviyoruz.

Malwarebytes-21-ayar-uygulamalar-01

Uygulama sekmesi, nasıl güncelleştirildiği, bildirim ayarları, tarama önceliği, dil seçimi, proxy sunucu seçimi (varsayılan değer kapalı), tehdit istatistiklerinin kullanımı ve tekrar hizmete aktarılması (varsayılan değer açık) bölümleriyle Malwarebytes’i ifade eder..

Malwarebytes-23-ayar-uygulamalar-03

“Koruma” web koruması için ayarlara, korumalı uygulamalar listesini yönetmek için bir düğmeye ve buna uygulama ekleme seçeneklerine sahiptir. Ayrıca, bellek koruması, uygulama davranışı ve Java koruması gibi birçok uygulama için istismar önleme ayarları için bir alt menü getiren gelişmiş ayarlar düğmesi de vardır..

Malwarebytes-27-ayar-koruma-04

Kaspersky Anti-Virus incelememizde okuyabileceğiniz gibi Malwarebytes, Kaspersky Anti-Virus gibi web kamerası koruması sunmuyor. Hatta dizüstü bilgisayarımızdaki yerleşik kamera hakkında bilgi bile vermedi. Haberlerde gelişen gizlilik endişeleri göz önüne alındığında, bu ilgili. Çevrimiçi yedekleme ve dosya parçalayıcı eksikliği gibi bir şifre yöneticisinin eksikliği de bizi rahatsız etti.

Gerçek zamanlı koruma ve fidye yazılımı koruması var.

Özelliklere genel bakış

Malwarebytes Antivirüs Logosuwww.malwarebytes.com

Aylık $ 333 başlayan fiyatlarla

Özellikleri

Şifre yöneticisi

Dosya parçalayıcı

Çoklu işletim sistemi desteği

Ebeveyn Kontrolü

Disk temizleme

VPN

Profiller

Koruma

Fidye yazılımı koruması

Web kamerası koruması

Gerçek zamanlı izleme

Güvenli tarayıcı

İndirme koruması

Kimlik avı koruması

Firewall

İşletim sistemi

pencereler

Mac os işletim sistemi

Linux

Android

iOS

Kullanılabilirlik

Masaüstü kullanıcı arayüzü

Mobil uygulama

Tarayıcı uzantısı

Destek

Yardım Merkezi

forum

Canlı sohbet

Telefon

E-posta

7/24 Destek

Video öğretici

Çeşitli

Ücretsiz Plan

Fiyatlandırma

Malwarebytes antivirüs şirketleri arasında oldukça sıradışı bir şey yapıyor. Tüm özellikleri ile tek cihazlı Premium paketinin 14 günlük ücretsiz deneme süresini sunar. Bu, açık bir şey harcamadan işlevselliğini keşfetme ve test etme şansı verir. Deneme süresinden sonra, Premium özellikler çalışmayı durdurur ve yalnızca etkilenen bir cihazı temizlemek için bir çözüm işlevi görür.

Windows, macOS, Chromebook, Android ve iOS için kullanılabilir. Tarayıcı uzantıları pakete dahil değildir. Bunun yerine, Chrome ve Firefox’tan ayrı olarak ücretsiz indirilebilirler. Yine de bunların antivirüs yazılımı ile entegre edilmesini tercih ederdik.

Malwarebytes-tarayıcı-uzantıları

Premium ve Premium For Home paketleri yalnızca korudukları cihaz sayısına ve fiyatına göre farklılık gösterir. Örneğin, Ev, her bir ek cihaz için üçten fazla 20 ABD doları tahsil eder. Bunun dışında aynı.

Premium For Home seçeneğiyle, yalnızca App Store ve Chrome OS’de bulunan Windows, macOS, Android, iOS’u karıştırabilir ve eşleştirebilirsiniz. Marka sadakati ile yükümlü olmayanlar için hoş bir dokunuş.

İş sürümleri, uygulama sertleştirme, istismar azaltma, yük analizi, anomali tespiti, makine öğrenimi, varlık yönetimi ve daha fazlasını içeren gelişmiş özelliklere sahiptir. Temel iş paketi için fiyatlandırma 119.97 $ ‘dan başlar, daha sonra gereksinimlerinize ve korunacak cihaz sayısına göre özelleştirilir.

Kullanıcı dostu

İlk indirme ve kurulum hızlı ve kolaydır. Malwarebytes’in web sitesi, zekanıza hakaret etmeden ne yapmanız gerektiğini anlatan basit talimatlar içerir. Süreç, talimatlara ihtiyacınız olmayacak kadar sezgiseldir..

Malwarebytes-01-web-talimatları yüklemek

Kurulduktan sonra, ilk tarama makinemizde 173.193 nesnenin kontrol edilmesi sadece üç dakika 46 saniye sürdü. Aynı test makinesinde test ettiğimiz diğer antivirüs paketleri bir saatten fazla sürdü. Bununla birlikte, hızı tarama sırasında yüzde 100 CPU kullanımı pahasına geldi. Yüzde 75’e düştü, sonra hemen geri döndü.

Bir test olarak, tarama sırasında başka bir uygulama başlattık ve Malwarebytes CPU’nun normal çalışmasına izin vermek için zaman verdi, bu da bir kaynak domuzu olmadığını gösterdi. Paylaşmaya istekli. Bu size her iki dünyanın en iyisini verir: tek başına çalışırken hızlı bir tarama, ayrıca eşzamanlı olarak çalışıyorlarsa diğer uygulamaları yavaşlatmayacağını bilmenin güvenliği.

Her taramadan sonra oluşturulan rapor basit ve okunması kolaydır. İhtiyacınız olan tüm bilgilere iki sekmede sahiptir. Birincisi tek sayfalık bir özettir. Gelişmiş sekmesi, manuel veya zamanlanmış, geçen süre ve tarama seçeneklerinde kaç nesnenin tarandığını gösterir. Dışa aktar düğmesi, ileride başvurmak üzere raporu panoya veya metin dosyasına kopyalamanızı sağlar.

Malwarebytes-13-tarama-rapor

Potansiyel olarak istenmeyen programlar gibi karantinaya alınan dosyalar zararsız tutulur, onları geri yüklemenizi veya aslında istenmediklerinde silmenizi bekler. Ayarlar, karantinaya alınan dosyalarla ne yapılacağını yapılandırmanıza olanak tanır.

İki adımlı bir hariç tutma işlemi, belirli web sitelerini, uygulamaları, dosyaları veya önceden algılanan istismarları gelecekteki taramalarda tespit edilmekten hariç tutma seçenekleri sunar. Yine, arayüz hızlı ve sezgisel.

Koruma

Malwarebytes bu bölgede düştü. 2015’ten beri kullandığımız üç laboratuvardan hiçbirinde test edilmedi. Bu bilgisayar dünyasında sonsuzluk.

Malwarebytes, o zamandan beri iyileştirme yazılımını antivirüs paketiyle birleştirdi. En yakın şey, 14 günlük deneme süresinden sonra ücretsiz Premium paketin geçmesine izin vermenizdir. Düzeltme özelliği hariç her özellik bundan sonra devre dışı bırakılır.

Özellik ayarlarını kontrol etmek için Zararlı Yazılım Önleme Testleri Standartları Kuruluşunu ve koruma performansını ölçmek için Wicar web sitesini de kullanıyoruz.

Amtso, virüsten koruma yazılımı, kötü amaçlı yazılım, sıkıştırılmış kötü amaçlı yazılım, potansiyel olarak istenmeyen uygulamalar, kimlik avı ve bulut koruması indirme işlemlerini kapsamlı bir şekilde kontrol ederek çalıştırır. Malwarebytes hepsinde başarısız oldu. Birkaç virüslü zip dosyası türüyle test ettik ve hiçbirini yakalamadı.

Devre dışı bıraktığımız Windows Defender, bize bir Dracula çekti ve Malwarebytes’in iyi olduğunu söylediği virüslü dosyaların ikisini yakalamak için hayata döndü.

Wicar, Malwarebytes’in yakalayıp bize erişmesini engelleyen bir trojan web sitesinin eklenmesiyle aynı testleri yapıyor. Geçtiği tek test buydu.

Malwarebytes-34-web-truva-algılandı raporu

Amtso ve Wicar, testte evrensel olarak kabul edilen endüstri standardı bir EICAR antivirüs test dosyası kullanır. Dosya zararsızdır. Yalnızca kullanıcıların virüsten koruma yazılımlarının doğru yapılandırıldığını ve çalıştığını doğrulamasına yardımcı olmak için kullanılır. Malwarebytes’in varsayılan ayarları ile yüklenmesine izin veriyoruz ve bir truva atı hariç her şeyi kaçırdı. Bu tür bir performans kabul edilemez.

Bununla birlikte, Malwarebytes her şeyden daha fazla temizlik için tasarlanmıştır. Bu cephede, mükemmel bir program. Bununla birlikte, gerçek zamanlı tarama için en yüksek puanlı sağlayıcımız Bitdefender’a bağlı kalmanızı öneririz (Bitdefender Antivirus incelememizi okuyun).

Destek

Malwarebytes’in web sitesinde iyi bir desteği yok. Sohbet ve telefon desteği seçenekleri ile birlikte videolar bulduk, ancak sonuçlar etkileyici değildi. Sohbet düğmesini tıkladık ve temsilcilerin müsait olmadığını belirten çoğunlukla boş bir ekran aldık.

Malwarebytes-36-temsilcileri-mevcut değil

“Desteğe ulaşın” düğmesini tıklamak daha iyi değildi.

Malwarebytes-37-contact-destek düğmeli

Bizi, yanıt almanın ne kadar süreceğini belirten bir yardım masası bileti oluşturmamızın istendiği bir ekrana götürdü. Zamanımızı boşa harcamamayı seçtik çünkü yardım masası geri dönüşü çoğu şirkette genellikle bir ila iki gün sürüyor.

Bir topluluk forumu var, ancak belirli bir soruya cevap ararken forumlarda gezinmek göz korkutucu bir görev olabilir. Bulduğumuz videolar basit ve fazla ayrıntıya girmiyor. Esas olarak yazılımı kurmak ve kullanmak için oradalar. Arayüzün sezgisel doğası göz önüne alındığında, çoğunlukla gereksizdirler.

Karar

Malwarebytes harika bir arayüze, birçok özelliğe, iyi bir fiyat yapısına ve tüm çalışma paketini 14 gün boyunca ücretsiz olarak test etmenizi sağlayan yenilikçi bir kuruluma sahiptir. Onu sürükleyen zayıf test performansı ve standart altı müşteri desteğidir. Laboratuar testleri neredeyse sıfır ve bir test web sitesinde bir truva atı bulmak dışında performans testimizde başarısız oldu.

Adil olmak gerekirse, şirket yazılımı için EICAR antivirüs test dosyasını kullanmayı tercih etmemiş olabilir. Dosya zararsız olduğu için bu hiçbir şeye zarar vermez. Bununla birlikte, şirket hakkında soru sormak için iletişim kuramadık, bu yüzden aksi bilginin olmaması durumunda, test sonuçlarını makul değerlerde almak zorundayız..

Malwarebytes hakkında ne düşünüyorsun? Sizin için çalışıyor mu? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map