IObit Kötü Amaçlı Yazılım Avcı İncelemesi – Güncellendi 2020

IObit Malware Fighter İncelemesi

IObit Malware Fighter ücretsiz bir antivirüs çözümüdür ve pozitifler için bu kadar. Kötü koruma sunar, çok kullanıcı dostu değildir ve ücretli plana geçmek sadece kötü bir fikirdir. Ayrıntılar için IObit incelememizin tamamını okuyun.


Slideshow_1

Slideshow_2

Slideshow_3

Slideshow_4

Slideshow_5

Önceki

Sonraki

Ücretsiz antivirüs yazılımı arıyorsanız, IObit Malware Fighter 7 kesinlikle bir seçenektir. Ancak, iyi bir seçenek olmayabilir. Antivirüs, Windows 10 için mevcut olan ücretsiz bir sürüm sunar, ancak otomatik taramalar ve fidye yazılımı koruması gibi temel özellikler ücretli Pro sürümünün içine kilitlenir. Daha fazla ayrıntı için bu tam IObit Malware Fighter incelemesini okumaya devam edin.

IObit Malware Fighter 7 Ücretsiz en iyi antivirüs yazılımı kılavuzumuzdan uzak tutarak sizi korumaya çalışır. Ayrıca, Bitdefender gibi önemli ölçüde daha iyi virüsten koruma yazılımı seçeneklerinin önüne geçerek en iyi antivirüs yazılım listemize giremedi..

Bu derlemede, fiyatlandırması, kullanım kolaylığı ve desteğinin yanı sıra sunduğu tüm özelliklere ve korumalara bakacağız. Son kararımızla bitirmek için hem uygulamalı test hem de laboratuvar sonuçlarını tartışacağız.

Yüzeyde, IObit Malware Fighter 7 iyi bir antivirüs gibi görünüyor, ancak bazı kullanım ve testlerden sonra hikaye değişiyor. Rekabetinin sahip olduğu birçok yararlı işlevden yoksun, güvenilir olmayan bir virüsten korumaya razıysanız, o zaman en kötü antivirüs değil.

Güçlü & Zayıf Yönler

IObit Malware Fighter için alternatifler

Özellikleri

IObit Malware Fighter 7, oldukça soyulmuş bir ücretsiz sürüme sahiptir. Tam, hızlı veya özel tarama için seçenekleriniz vardır. Masaüstü kullanıcı arayüzünün kaç tehdit tespit edildiğini ve nasıl bulunduğunu gösteren bir tarama geçmişi vardır. Tüm bu taramaların manuel olarak başlatılması gerekir, ancak otomatik taramalar yalnızca IObit Malware Fighter Pro’da kullanılabilir. 

IObit Malware Fighter, Windows’un önceki sürümleri için ayrı bir indirme ile Windows 10’u destekler. Mac veya Android sürümüne ihtiyacınız varsa, IObit’in bunlar için farklı bir virüsten koruma yazılımı vardır, ancak bu cihazlara bir IObit Malware Fighter lisansını aktaramazsınız. Mac’ler için bir antivirüs için Mac için en iyi antivirüs kılavuzumuza göz atmalısınız..

IObit Malware Fighter’ın özelliklerinden biri, ana sayfanızın veya arama motorunuzun güvenliğinin ihlal edilip edilmediğini tespit edebilen bir “ana sayfa danışmanı” dır. Bunun olması güzel, ancak IObit, herhangi bir kötü amaçlı yazılımın bir web sayfasını veya arama çubuğunuzu değiştirmesini ideal bir şekilde durdurur.

“Sörf koruması & reklam kaldırma ”, IObit Malware Fighter 7’nin daha ilginç özelliklerinden biridir. Sahte web sitelerinden ve kimlik avı denemelerinden gerçek zamanlı koruma, kötü amaçlı yazılım indirme riski olmadan interneti güvenle kullanmak için yeterli tarayıcı korumasına sahip olduğunuz anlamına gelir.

Desktop_UI_3

IObit Malware Fighter’ın Ücretli Özellikleri

IObit Malware Fighter Pro, kasa gibi bazı daha gelişmiş özelliklere sahiptir. Dosyalar kasa içine konduğunda, bunlara yalnızca ayarlanan parola ile erişilebilir. Bu dosyalara erişimi sınırlandırarak, IObit onları kötü amaçlı yazılımlardan daha güvenli tutabilir ve fidye yazılımının verilerinizi şifrelemesini önleyebilir (işte fidye yazılımının ne olduğu hakkında dökümümüz). 

Fidye yazılımlarına karşı daha fazla koruma, IObit Malware Fighter Pro’nun özel fidye yazılımı önleme motorundan gelir. Bu, fidye yazılımı sisteminize girerse tüm dosyalarınızın şifrelenmesini önler. Hangi dosya türlerinin fidye yazılımı önleme motoru tarafından korunacağını seçme seçeneğiniz vardır, ancak tümü varsayılan olarak etkindir.

Desktop_UI_2

Başka bir Pro özelliği ise, hem IObit’in hem de Bitdefender’ın kötü amaçlı yazılımdan koruma motorlarıyla geliştirilmiş “çift çekirdekli” kötü amaçlı yazılımdan koruma motorudur. Bitdefender motoruna sahip olmanın getirdiği ekstra güvenlik, kötü niyetli kötü amaçlı yazılımların antivirüsünüzden kolayca kaçınmayacağından emin olabileceğiniz anlamına gelir.

IObit ayrıca “eylem merkezi” aracılığıyla diğer yazılımlarda bulunan birçok yaygın antivirüs özelliğine sahiptir. IObit Advanced SystemCare gibi programlar, disk temizleme aracı ve yazılım güncelleyici gibi özellikler içerir, bu nedenle yedekli veya güncel olmayan dosyalar elde edemezsiniz. Bu özelliklerden bazılarına sahip ücretsiz bir virüsten korumaya ihtiyacınız varsa, AVG incelememizde aradığınız şey olabilir.

Iobit Malware Fighter Özelliklerine Genel Bakış

IObit Malware Fighter Logosuwww.iobit.com

Aylık $ 083 başlayan fiyatlar

Özellikleri

Şifre yöneticisi

Dosya parçalayıcı

Çoklu işletim sistemi desteği

Ebeveyn Kontrolü

Disk temizleme

VPN

Profiller

Koruma

Fidye yazılımı koruması

Web kamerası koruması

Gerçek zamanlı izleme

Güvenli tarayıcı

İndirme koruması

Kimlik avı koruması

Firewall

İşletim sistemi

pencereler

Mac os işletim sistemi

Linux

Android

iOS

Kullanılabilirlik

Masaüstü kullanıcı arayüzü

Mobil uygulama

Tarayıcı uzantısı

Destek

Yardım Merkezi

forum

Canlı sohbet

Telefon

E-posta

7/24 Destek

Video öğretici

Çeşitli

Ücretsiz Plan

Fiyatlandırma

IObit Malware Fighter’ın fiyatlandırma yapısı kesinlikle basittir. Ekstra özellikler ve daha fazla güvenlik sağlayan ücretsiz bir sürüm ve ücretli bir sürüm olan Pro var. Pro sürümünü yalnızca bir yerine üç PC için alma seçenekleri vardır, ancak yalnızca masaüstü kullanıcı arayüzünde sunulan geçici fırsatlar aracılığıyla. IObit Malware Fighter Pro kullanmak kesinlikle ücretsiz sürümden daha iyidir. 

Pro üzerinden Bitdefender motoruna erişim, Bitdefender Antivirus incelememizde görebileceğiniz gibi, daha pahalı antivirüs seçeneklerine daha yakın IObit Malware Fighter koruması sağlar. Bununla birlikte, Malware Fighter Free yalnızca IObit’in kendi kötü amaçlı yazılımdan koruma motorunu sağlar, bu nedenle motor herhangi bir virüs tespit etmezse yedek yoktur.

Pro kullanıcıları için sunulan diğer güvenlik önlemleri bir kamera koruması ve bir USB disk korumasıdır. Bir kamera koruması kullanarak, IObit izniniz olmadan herkesin bilgisayarınızın kamerasına erişmesini önler. USB disk koruyucusu, taktığınızda bir USB diskte saklanan virüsleri otomatik olarak tarar.

Antivirüsün 19.95 $ ‘lık düşük fiyatı, IObit’in Pro planının yanında satmaya çalıştığı ek uygulamalar koleksiyonunu bulduğunuzda mantıklı. Bu size hangi özellikleri satın almak istediğinizi seçme avantajı sağlar, ancak bu antivirüsün iyi bir değer olmasını sağlayan uygunluğu kaybedersiniz. 

Extra_Software

Durduğu gibi, ücretli sürüm 60 günlük para iade garantisi ile kontrol etmeye değer olabilir. Bununla birlikte, IObit’in tam ücretsiz program paketini almayı planlamıyorsanız, ücretsiz sürümün piyasadaki diğer ücretsiz seçeneklerle karşılaştırıldığında yeterli çok yönlülüğü yoktur..

Kullanıcı dostu

IObit’in ön sayfasının Malware Fighter 7’ye net bir referansı yoktur. IObit Malware Fighter 7’nin sayfasını bulmak için önce “ürünler” i ve ardından “koruma” yı tıklamanız gerekir. “Windows için” bölümünün altında, yükleyiciyi indirmek için açık bir düğmeyi içeren ücretsiz sürümler sayfası için bir bağlantı bulunur. 

Sadece 59,4 MB ile indirme hızlı ve hafiftir. İndirme işlemi tamamlandıktan ve açıldıktan sonra, yükleyici virüsten koruma programını kullanmaya başlamadan önce yalnızca birkaç tıklama gerektirir. 

Yükleme boyunca, otomatik olarak seçilmeyen, gereksiz bir şekilde indirmemeniz için yalnızca bir ekstra gereksiz yazılım olan IObit Uninstaller’ı indirmemiz istendi. IObit ayrıca, reddedilmesi kolay olan e-posta listesine katılmamızı istedi. Genel olarak, indirme işlemi sorunsuz ve hızlıydı.

Yükleyici

IObit, XP’den Windows 10’a kadar tüm Windows sürümlerini destekler, bu nedenle bu yükleme muhtemelen evdeki bilgisayarınızda akıcı hale getirilecektir. Ancak, çoklu işletim sistemi desteğinin olmaması, tüm cihazlarınızda Windows yoksa, alternatif bir antivirüs bulmanız gerektiği anlamına gelir. Android için en iyi antivirüs kılavuzumuza bakarak bunu yapabilirsiniz..

Akıllı Taramalar

Başlangıçta, doğrudan “akıllı tarama” ya geçme seçeneği vardır. Bu bize yaklaşık 45 dakika sürdü ve küçük bir avuç yanlış pozitif ve önceden indirilmiş bir EICAR dosyası buldu, daha sonra daha ayrıntılı olarak ele alacağız. Bununla birlikte, sonraki akıllı taramalar sadece 20 ila 25 dakika sürdü, bu da hangi dosyaların kontrol edilmesi gerektiğini çözebildiğini gösteriyor..

Desktop_UI_1

IObit Malware Fighter 7’de 450.026 nesnenin incelenmesi iki saatten biraz uzun süren bir “tam tarama” seçeneği de bulunuyor. En hızlı antivirüsten uzak ve zaman zaman yüzde 70 CPU kullanımı alıyor.. 

Diğer programlar kullanımdayken, taramayı yavaşlatacak olsa da IObit kaynak kullanımını azaltır. Çok sistem yoğun olmayan bir antivirüs arıyorsanız, ESET NOD32 incelememize bir göz atın.

Scan_Resources

Pro sürümü, otomatik tarama için günlük veya haftalık süreleri ayarlamanıza olanak tanır ve bu, “akıllı” veya “tam” tarama seçeneklerini kullanabilir. Ancak, ücretsiz antivirüs isteyen herkesin her taramayı manuel olarak başlatmayı hatırlaması gerekir..

Scan_Complete

Taramadan sonra, algılanan tüm kötü amaçlı yazılımları kaldırma veya kaldırmak için tek tek kötü amaçlı yazılımları seçme seçeneğiniz olacaktır. Çok sayıda yanlış pozitif olduğundan IObit Malware Fighter ortaya çıkma eğilimindedir, kötü amaçlı yazılımları manuel olarak kaldırmak genellikle daha iyi bir seçimdir. Ayrıca, dosyaları tekrar gelmemesi için beyaz listeye ekleyebilir veya yalnızca geçici olarak yok saymayı seçebilirsiniz.

Ekstra Seçenekler

Tarama seçeneklerinin altında dört sekme daha var. Bunlar, geçiş yapmak için birkaç özellik ve çoğu için ayarlarla pop-up ayrıntılarla nispeten basittir. Örneğin, “tarayıcı koruması” sekmesinde, günlüklerin ne kadar süreyle saklanacağını ve hangi tarayıcılar için aktif olacağını seçmenize olanak tanıyan ana sayfa danışmanı bulunur.

Özellikler ve seçenekler sınırlı olmasına rağmen – özellikle Pro sürümünü kullanmıyorsanız – IObit Malware Fighter’ı kullanmak sezgiseldir. İhtiyacınız olan kontrollerin çoğu soldaki sekmelerdedir. 

Bazı ayarlar basit bir menü listesinde ayrıdır, ancak karantinaya alınan programlar listesi gibi çoğunlukla nadiren kullanılan özelliklerdir. Bu işlevler yararlıdır, ancak bu menüye sık sık girmeniz pek olası değildir..

IObit Malware Fighter’ın kullanıcı arayüzüyle ilgili sorunlar, çoğunlukla ana sekmeler ve ayarlar arasındaki tasarımdaki küçük tutarsızlıktan kaynaklanır. Tüm seçenekler aynı tasarımı izleyerek daha sezgisel bir noktaya yerleştirilmiş olabilir. Yararlı ve tutarlı bir arayüze sahip bir antivirüs arıyorsanız, Malwarebytes Antivirus incelememize göz atın.. 

Koruma

Bir antivirüsün bir cihazı ne kadar iyi koruyabildiğine baktığımızda, AV-Test, AV-Comparatives ve MRG Effitas gibi güvenilir şirketlerin laboratuvar testlerini kullanmayı tercih ediyoruz.. 

Ancak, IObit Malware Fighter sadece bu siteler tarafından test edilmedi, aynı zamanda bu virüsten koruma yazılımını kontrol etmek için herhangi bir laboratuvar testi bulamadık. Bu her zaman bir sorun değildir; laboratuvar testleri az ancak güçlü korumaları olan bir antivirüs için Webroot SecureAnywhere incelememize bakın.

Bununla birlikte, güvenilecek herhangi bir laboratuvar testi olmadan, yerleşik test araçlarıyla uygulamalı test yapmak zorunda kaldık. Tarayıcı uzantısı yüklendiği sürece IObit Malware Fighter Free bu testlerde başarılı oldu. 

IObit Malware Fighter, gizli kötü amaçlı yazılım gibi davranan bir web sitesi olan WICAR’ın tüm testlerini durdurdu. Bu, resmi bir EICAR (Avrupa Bilgisayar Anti-Virüs Araştırma Enstitüsü) test dosyasındaki testleri ve bir JavaScript kripto para birimi madencisini içeriyordu..

IObit Malware Fighter’ın bilgisayarınızı koruma yeteneğinin daha fazla kanıtı AMTSO (Kötü Amaçlı Yazılımdan Koruma Test Standartları Organizasyonu) testlerinden gelir. Altı testin beşi tamamen engellendi. Testlerden birinde – sıkıştırılmış kötü amaçlı yazılımların indirilmesi – 10 dosyadan beşi engellendi. Diğer beşinin hepsi tespit edildi, ancak güvenli oldukları bildirildi.

Blocked_Phishing

Gerçek zamanlı koruma ve tarayıcı korumasının birleşimi, IObit Malware Fighter’ın bilgisayarınıza zarar verebilecek bir şey yapmadan önce sizi uyarabileceği anlamına gelir. 

Tek sorun, “sörf koruması & reklamları kaldırma ”özelliği yalnızca Internet Explorer için varsayılan olarak etkindir ve kötü amaçlı yazılımlar sisteme girene kadar diğer tarayıcıların savunmasız kalmasına neden olabilir. Tarama deneyiminizde güvenlik istiyorsanız, en güvenli web tarayıcısı kılavuzumuza göz atın.

Fidye Yazılımı Koruması

IObit Malware Fighter Pro ayrıca ekstra güvenlikle birlikte gelir. Fidye yazılımı koruması ve Bitdefender motoru çalışırken – ki bu, geçebilecek kötü amaçlı yazılımları azaltacaktır – sisteminiz güvenli olmalıdır. Ancak, herhangi bir üçüncü taraf testi olmadan, bu korumaların ne kadar etkili olduğunu doğrulayamayız.

IObit Malware Fighter ile ilgili en büyük sorun, ortaya çıkan yanlış pozitiflerin sayısıdır. Bu, normal yazılımın potansiyel olarak zararlı olduğu tespit edildiğinde. 

Bu sık sık oluyorsa, can sıkıcı olabilir, ancak belirli bir yazılımı çalıştırırken sorunlara neden olmak için yalnızca bir önemli dosyayı yanlışlıkla karantinaya almak veya silmek gerekir. IObit’in forumları yanlış pozitiflerle ilgili şikayetlerle doludur, ana tavsiye beyaz listeye ve raporlamaktır.

Genel olarak, IObit Malware Fighter, Bitdefender motoru aktif olmasa bile kesinlikle korumalara sahiptir. Cihazınız korunmalıdır, ancak gerçek dünya performansını yedeklemek için herhangi bir laboratuvar testi olmadan, IObit Malware Fighter’a bu alanda yüksek bir puan veremeyiz..

Destek

IObit Malware Fighter’ın desteğinin çoğu e-posta biçimindedir. Tüm geri ödemeler, lisans yenileme ve hata raporları, size hızlı bir şekilde geri dönmeleri büyük bir sorun teşkil etmeyecek şekilde destek ekibine e-posta yoluyla gönderilir. E-posta desteğinin basit bir soruya yanıt vermesi 30 saatten fazla sürdü ve daha fazla bilgi için takip etmek zorunda kaldık.

7/24 destek ABD telefon hattı biçimindedir, dolayısıyla orada bulunmamanız durumunda uluslararası ücretler geçerli olabilir. Web sitesi ayrıca telefon hattında sadece teşhis hizmetlerinin mevcut olduğunu ve gerektiğinde ücretli hizmetler sunacağını önerdi. Bu, herhangi bir telefon desteğine erişmek için IObit Malware Fighter Pro’ya ihtiyacınız olabileceği anlamına gelir.

SSS ve bilgi tabanı çeşitli konularda yardımcı olabilirse uygun destek eksikliği affedilebilir. Bununla birlikte, antivirüse özgü SSS’nin, çoğunlukla dili değiştirmek gibi basit işlevler hakkında sadece 16 sorusu vardır. Ürün kılavuzu da pek yardımcı olmuyor. Özelliklerin çoğundan geçmesine rağmen, potansiyel sorunlar için fazla yardım sağlamaz.

Forumlar genellikle yardım bulmanın iyi bir yoludur. Eski bir sayfaya rağmen Malware Fighter 7 ürün kılavuzu forumlara bile bağlanır. Geniş bir aktif kullanıcı tabanı olmadan, IObit’in forumunda gerçekten bir şey bulabilmek için yeterli bilgi yoktur. Yeni kullanıcılara yardımcı olmak için bir forumdan ziyade yanlış pozitifleri bildirmek için bir yer görevi görür.

Forum gönderileri üyeler ve sorunları çözmeye çalışan bir destek ekibi tarafından yanıtlanır. Bu yardım genellikle bir gün içinde gelir, ancak yardım almanız bir hafta kadar sürebilir.

Karar

IObit Malware Fighter Pro 7, küçük de olsa bir dizi özelliğe sahip bir antivirüs programıdır. Destek ekibinden veya topluluk üyelerinden sorunları bildirmenin ve destek almanın bazı yolları vardır. Ayrıca iyi bir korumanız var.

Ancak, burada iyi şeyler durur. Ücretsiz sürümdeki koruma hiçbir şeyden daha iyidir ve ücretsiz kötü amaçlı yazılım kaldırma sağlar, ancak diğer ücretsiz seçenekler kadar iyi değildir. İstediğiniz sınırlı özelliklere sahip, ancak mükemmel korumaya sahip ücretsiz bir antivirüs ise, alternatif için Kaspersky Anti-Virus incelememizi okumalısınız..

Üçüncü taraf laboratuvar testlerinin olmaması ve oldukça zayıflamış ücretsiz bir sürüm nedeniyle, IObit Malware Fighter 7’yi öneremeyiz. Sizin için daha iyi bir seçenek olup olmadığını görmek için önce diğer antivirüs makalelerimize bakmalısınız..

IObit Malware Fighter 7 hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda düşüncelerinizi bizimle paylaşın. Okuduğunuz için teşekkürler.

IObit Malware Fighter 7 SSS

 • IObit Ürünleri Güvenli mi??

  IObit ürünleri kendi içinde herhangi bir kötü amaçlı yazılım içermiyor gibi görünmektedir. Diğer antivirüsler sorun yaşamaz ve yüklü olduğu bilgisayarları yavaşlatmaz veya kilitlemez. Bu, IObit’in her açıdan tamamen güvenli olduğu anlamına gelmese de, zayıf noktalar veya istismarlar yoktur. Ancak, kurulumdan önce tüm yazılımların güvenliği kontrol edilmelidir.

 • IObit Malware Fighter Ücretsiz mi??

  IObit Malware Fighter 7’nin ücretsiz bir sürümü olmasına rağmen, ücretli sürüm daha fazla koruma ve çok yönlülüğe sahiptir. Ücretsiz bir antivirüs arıyorsanız, daha iyi seçenekler var. Bu antivirüs satın almayı düşünüyorsanız, ücretsiz sürüm, kullanıcı arayüzünü test etmek ve hangi seçeneklerin mevcut olduğunu görmek için küçük bir demo görevi görür.

 • Gelişmiş SystemCare bir Virüs mü?

  IObit’in sistemi hızlandıran ve disk temizleyici olan Advanced SystemCare bir virüs değildir. Ancak, disk ve kayıt defteri temizleyicileri tüm dosyalarınıza erişebilir, bu nedenle hangi dosyaların kaldırıldığına göz atmaya değer.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map