Emsisoft Zararlı Yazılım Önleme Ana Sayfa İncelemesi – Güncellendi 2020

Emsisoft Zararlı Yazılım Önleme Ana Sayfa İncelemesi

Zengin özelliklere sahip ve uygun fiyatlı Emsisoft Anti-Malware Home, bankayı bozmadan kendilerini en kötü tehditlerden korumak isteyen insanlar için iyi bir pakettir. Daha fazla güvenlik bilinci, Emsisoft incelememizde okuyabileceğiniz kadar neredeyse hoşlanmayacak.


Slideshow_1

Slideshow_2

Slideshow_3

Slideshow_4

Önceki

Sonraki

Ucuz ama zengin özelliklere sahip bir antivirüs ararken, Emsisoft Anti-Malware incelemeye değer. Büyük değer planları ve dosya korumaları ve Android desteği gibi özelliklerle, bu antivirüs sizin için en iyi korumaya ihtiyaç duymadığınız sürece sizin için olabilir. Bu Emsisoft Anti-Malware Home incelemesini okuyarak daha fazla bilgi edinin.

En iyi ücretsiz antivirüs kılavuzumuzda okuyabileceğiniz ücretsiz antivirüs yazılımı için birçok seçenek var. Bununla birlikte, Emsisoft Anti-Malware, ücretsiz bir antivirüs ve en ücretli seçenekler arasında düzgün bir şekilde uyuyor. 

Çoğu ücretsiz yazılımdan daha fazla özelliğe sahip, ancak çoğu ücretli antivirüs seçeneğinden daha düşük bir fiyatla Emsisoft, maliyet ve etkinlik arasında orta bir zemin isteyen herkes için bir çözüm üretti. Bununla birlikte, Emsisoft Anti-Malware’in en iyi antivirüs yazılımı kılavuzumuza girmemesinin nedenleri de vardır.. 

Bu Emsisoft Anti-Malware Home incelemesinde, bu antivirüsün büyük bir değer seçeneği olmasını sağlayan şeylere bakacağız, aynı zamanda neden her zaman en iyi antivirüs olmadığına da gireceğiz..

Güçlü & Zayıf Yönler

Emsisoft Anti-Malware Home için alternatifler

Özellikleri

Emsisoft Zararlı Yazılım Koruması Ana Sayfasının başlıca özellikleri dört bölümden oluşmaktadır: “koruma” “tarama & temiz, ”“ günlükler ”ve“ ayarlar ”. Karantina alanına kenar çubuğundan da erişebilirsiniz.

“Koruma” ekranı üç ana güvenlik aracına sahiptir: davranış engelleyici, dosya koruması ve web koruması. Birincisi, farklı süreçleri izleyebilen veya engelleyebilen davranış engelleyicidir. Davranış engelleyici tehditleri kaldırdığında size bildirimde bulunulmasını isteyip istemediğinizi de seçebilirsiniz. 

Anti-ransomware davranış engelleyici içine yerleştirilmiştir. Bu, etkinleştirildiğinde fidye yazılımlarından korunacağınız anlamına gelir, ancak her biri için farklı ayarlar ayarlayamazsınız. Ayrıca, davranış engelleyiciyi kapatırsanız günlüklerde bir uyarı görüntülenir.

Fidye Yazılımı Koruması

Fidye yazılımlarından korunma modern antivirüs ürünlerinde yaygındır, bu yüzden burada görmek iyidir. Anti-ransomware gibi araçlar olmadan, yeni tehditlere karşı daha savunmasız olabilirsiniz. Daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, fidye yazılımının ne olduğu konusundaki dökümümüzü inceleyin. 

“Dosya koruması” aracı, Emsisoft Anti-Malware’deki gerçek zamanlı korumadır. “Dosya koruması” sekmesi, tehditlere nasıl davranacağını ayarlayabileceğiniz yerdir. Varsayılan ayarlarda bırakıldığında, bu antivirüs kötü amaçlı yazılım tespiti ile mücadele eder, ancak daha kapsamlı koruma seçeneklerini seçmek bunu düzeltir.

Tarayıcı güvenlik seçenekleri “web koruması” sekmesinde bulunur. İstenmeyen ana makineler bu araçla engellenebilir ve kötü amaçlı siteler bulduğunda bildirim ayarlarını yapabilirsiniz. Web siteleri de beyaz listeye eklenebilir, yani antivirüs kötü amaçlı yazılım olduğunu düşünüyor olsa bile izin verilir. Bununla birlikte, aynı listedeki hem kötü amaçlı hem de beyaz listedeki sitelerle karıştırılabilir.

File_guard_and_Web_protection

“Tarama & temiz ”ekranı, çeşitli tarama türleri için standart seçenekler ve taramaları düzenli koruma için zamanlama seçeneği sunar. Burası ayrıca bir tarama tamamlandıktan sonra bilgisayarı kapatma veya algılanan tüm tehditleri karantinaya alma seçeneğini de bulacaksınız.. 

“Acil durum kiti üreticisi” aracı da bu bölümde. Bu, antivirüsün hafif bir sürümünün geçici olarak diğer bilgisayarlara taşınmasını ve korunmasını sağlar. Taşınabilir bir antivirüs yaygın bir özellik değildir, bu nedenle Emsisoft için büyük bir kazançtır.

Bu acil durum kitinin iki ana kullanımı vardır. Birincisi, paketiniz yalnızca bir bilgisayarın korunmasına izin verse bile, herhangi bir yeni bilgisayarı koruyabilmesidir. Çıkarılabilir disk sürücüsünün bilgisayara takılı kalmasını gerektirse de, bu, kötü amaçlı yazılım içerebilecek makinelere temel koruma sağlar.

Antivirüs Yedekleme

Ana antivirüsünüz bulaşırsa ve bilgisayarı koruyamazsa, acil durum kitinin başka bir kullanımı da yedek olarak kullanılır. Hazır taşınabilir bir antivirüs, diğer kurtarma tekniklerini denemeden önce kötü amaçlı yazılımların temizlenmesine yardımcı olabilir.

Sonraki, antivirüs eylemlerini içeren “günlükler” ekranıdır. Eylemlere veya bileşene göre filtreleyerek veya sıralayarak günlüklerde arama yapabilirsiniz. Bu, herhangi bir veriyi atlamazken bir bakışta neler olduğunu görmeyi kolaylaştırır.

Emsisoft Ayarları

Sonunda “ayarlar” ekranı. Beklediğiniz gibi, burası ayarların çoğunu bulabileceğiniz yerdir. Yönetici parolası ayarlamak gibi birçoğu standarttır. Bununla birlikte, Emsisoft Kötü Amaçlı Yazılımdan Koruma Ana Sayfası, hangi bildirimlerin görüneceğini, ne kadar süreceklerini ve ekranda nerede görüneceklerini seçebilme gibi bazı benzersiz ayarlar verir..

Bildirim ayarları

Bu antivirüsün bazı özellikleri güzeldir ve evrensel değildir. Karanlık mod seçeneği ve otomatik olarak etkinleştirilen “kendini koruma” işlevine sahip olmak – antivirüs kendisini kötü amaçlı yazılımlardan etkin bir şekilde koruduğunda – mevcut harika özelliklerdir. 

Bununla birlikte, pencereyi yeniden boyutlandırırken bile daha büyük yazı tipi boyutlarının olmaması ve karantinaya alınan tüm dosyaları aynı anda silme yeteneği, Emsisoft Anti-Malware’i AVG gibi daha zengin özelliklere sahip bir seçenekten biraz daha kötü hale getirir. AVG AntiVirus incelememizde daha fazlasını okuyun.

Emsisoft, Mac kullanıcıları için tek bir cihaz üzerinden birden fazla bilgisayarı koruma kullanımını sınırlayan bir sürüm de yapmadı. Mac’iniz için bir virüsten korumaya ihtiyacınız varsa, Mac için en iyi virüsten koruma kılavuzumuza göz atın.

Emsisoft Anti-Malware ayrıca Windows bilgisayarlarını korumak isteyen şirketler için kurumsal ve kurumsal ürünler de sunmaktadır. Bu iş planları, canlı sohbet servisi ile özel destek personeli ve önceliğine sahiptir. Emsisoft’un sağladığı çevrimiçi yönetim ürünüyle de daha fazla entegrasyon var. 

Emsisoft Cloud Console Ev sürümü ile çalışır, ancak masaüstü arayüzünde eksik olan önemli bir şey içermez. Bir cihazı uzaktan taramanız veya birden fazla bilgisayarı kontrol etmeniz gerekmedikçe, onu kullanmanıza gerek yoktur. Ancak, Cloud Console’da masaüstü arayüzünde bulunmayan bir özellik, canlı sohbete erişimdir.

Anti-Malware Home’daki özelliklerin çoğu beklendiği gibi ve tam olarak çalışıyor gibi görünüyor. Bazı ekstra güzellikler güzel olsa da, çoğu kullanıcı için iyi bir seçim ve onu öne çıkarmak için bazı benzersiz özelliklere sahiptir..

Emsisoft Kötü Amaçlı Yazılımdan Koruma Ev Özellikleri

Emsisoft Zararlı Yazılım Koruması Ana Sayfa Logowww.emsisoft.com

Aylık $ 250’dan başlayan fiyatlarla

Özellikleri

Şifre yöneticisi

Dosya parçalayıcı

Çoklu işletim sistemi desteği

Ebeveyn Kontrolü

Disk temizleme

VPN

Profiller

Koruma

Fidye yazılımı koruması

Web kamerası koruması

Gerçek zamanlı izleme

Güvenli tarayıcı

İndirme koruması

Kimlik avı koruması

Firewall

İşletim sistemi

pencereler

Mac os işletim sistemi

Linux

Android

iOS

Kullanılabilirlik

Masaüstü kullanıcı arayüzü

Mobil uygulama

Tarayıcı uzantısı

Destek

Yardım Merkezi

forum

Canlı sohbet

Telefon

E-posta

7/24 Destek

Video öğretici

Çeşitli

Ücretsiz Plan

Fiyatlandırma

Emsisoft, hem ücretsiz sürümü hem de birkaç ücretli seçeneği içeren ürün fiyatlandırması için standart bir katmanlı sisteme sahiptir. Ancak, bazı katmanlı sistemlerin aksine, Emsisoft size temel Ev paketindeki özelliklerin çoğunu sunar ve daha fazla bilgisayar veya tek bir Android telefon için ekstra ödeme yapmanıza olanak tanır.

Business ve Enterprise paketlerinde bazı ekstra hediyeler var. Yine de, bunlar muhtemelen ortalama bir insan için ek maliyete değmez. Ek avantajlar arasında daha hızlı destek hatları ve Cloud Console’da daha fazla yönetim seçeneği bulunur. Ancak, standart paket seçenekleri de birkaç bilgisayarı korumak için iyidir.

Emsisoft Home planı yılda 29,99 $ ile tek bir PC için koruma sağlar. Daha fazla cihaz için fiyat keskin bir şekilde yükselse de, bu fiyatlandırma antivirüs yazılımının daha ucuz ucunda. Daha fazla bilgisayar için daha uygun fiyatlı seçeneklere sahip benzer fiyatlı bir antivirüs için Trend Micro Antivirus + incelememizi okuyun. 

Bir Windows bilgisayarı ve bir Android telefonu korumak isteyen tek bir kullanıcı için & Mobil paket mükemmel bir seçimdir. Yılda 39,99 ABD doları karşılığında, normal Ev planının tüm korumalarını alırsınız ve telefonunuz için bir virüsten koruma kazanırsınız.

Emsisoft, birden fazla telefonu korumak için herhangi bir seçenek sunmaz. Birden fazla telefon için antivirüs arıyorsanız, Android için en iyi antivirüs kılavuzumuza göz atmaya değer.

Emsisoft Anti-Malware Home’un 30 günlük ücretsiz deneme sürümü de var, bu yüzden bunun sizin için doğru antivirüs olup olmadığı hakkında bir fikir edinebilirsiniz. Deneme sürümü bittikten sonra, ücretsiz sürüm sınırlıdır ve yalnızca kötü amaçlı yazılımları tarama ve kaldırma olanağı sağlar.

Bu antivirüsün ücretsiz sürümünün sınırlamaları nedeniyle, Emsisoft Anti-Malware, onu iyi bir ürün haline getiren birçok özelliği ve korumayı kaybeder. Bu, kullanışlılığını azaltır ve genellikle farklı bir virüsten koruma yazılımının daha iyi bir seçim olduğu anlamına gelir.

Düşük fiyata bir bilgisayar ve bir Android telefon için birçok özellik ve iyi koruma ile Anti-Malware Home & Mobil plan ihtiyacınız olan şey olabilir. Ancak, daha fazla cihazı korumak istiyorsanız, daha iyi antivirüs programları olabilir.

Kullanıcı dostu

Emsisoft Anti-Malware yazılımının kurulumu basittir. Emsisoft’un web sitesinde üç ana ürününün her biri için bir düğme bulunur. Birincisi sizi 30 günlük deneme sürümü için yükleyici ile Ev antivirüsünün sayfasına götürür. Virüsten koruma ürünleri söz konusu olduğunda, bu bir indirme kadar basittir.

Install_page

Yükleme işlemi basittir, ancak diğer antivirüs yazılımlarından önemli ölçüde daha uzun sürer. Hafif ve hızlı bir virüsten korumaya ihtiyacınız varsa Malwarebytes Antivirus incelememize göz atın..

Emsisoft Zararlı Yazılım Önleme Ana Sayfası’nın ayrıca, hesabınızdaki her bilgisayar için bazı ayarları ve izinleri görüntülemenizi sağlayan Emsisoft’un çevrimiçi yönetim ürünü Emsisoft Bulut Konsolu ile entegrasyonu vardır. Taramaları bu sayfadan uzaktan çalıştırabilirsiniz, bu da birden fazla bilgisayarı korumayı kolaylaştırır.

Cloud_Console

Emsisoft, yükleyicide masaüstü kısayolu eklemek veya yükleme sırasında taramak isteyip istemediğinizi sormak gibi bazı küçük yaşam kalitesi değişiklikleri yapabilir.

Tarama Seçenekleri

Emsisoft Anti-Malware Home’da üç tür tarama vardır ve her biri taramanın tamamlanmasından sonra kötü amaçlı yazılımların kaldırılması için basit bir düğmeye sahiptir..

İlk seçenek, sadece çalışan dosyalara bakan “hızlı tarama” dır. Bu hızlıdır, sadece birkaç dakikanızı alır, ancak yalnızca çalışan kötü amaçlı yazılımları bulmakla sınırlıdır.

Hızlı tarama, şu anda bir bilgisayarı yavaşlatan kötü amaçlı yazılım bulmak için mükemmeldir. Ancak, makinedeki her kötü amaçlı yazılım parçasını bulamaz. Bazen daha derinlemesine bir tarama kullanmadan, kötü amaçlı yazılımların uzun süre gizlenmesine izin verebilir.

Orta zemin tarama seçeneği “kötü amaçlı yazılım taraması” dır. Kötü amaçlı yazılımın genellikle gizlendiği ek dosyaları taradığı için hızlı taramadan biraz daha uzun sürer. 

Bu genellikle, kötü amaçlı yazılımları gizleme olasılığı bulunan her dosyada arama yaptığı için kullanmak istediğiniz tarama türü olacaktır. Bu, IObit’in Kötü Amaçlı Yazılım Savaşçısı gibi ürünlerde bulunan “akıllı taramalara” daha yakın. 

Tam tarama

Ancak, herhangi bir kötü amaçlı yazılımı kaçırmak istemiyorsanız, özel bir tarama da vardır. Bu, belirli bir dosyayı veya klasörü veya tüm disk sürücüsünü taramanızı sağlar. Hangi dosyaların taranacağına ve antivirüsün nereye bakması gerektiğine dair birçok seçenek sunar. Ancak, varsayılan seçenekler tüm disk taraması için iyidir; bizim için 355.574 nesnenin taranması bir saat 25 dakika sürdü.

Özel bir tam tarama seçeneği iyi olsa da, tüm işlevler oradadır ve yazılım basit ve kullanımı kolaydır. Taramalar kullanılabilir tüm CPU kaynaklarını kullandı, ancak diğer programlara öncelik verdi, bu nedenle bilgisayar belirgin bir şekilde yavaşlamadı.

CPU kullanımı

Koruma

Virüsten koruma yazılımından koruma düzeyini derecelendirmek için, bazı uygulamalı testlerin yanı sıra AV-Test, AV-Comparatives ve MRG Effitas gibi güvenilir şirketlerin laboratuvar sonuçlarını kullanıyoruz.

Emsisoft Anti-Malware Home için AV-Test puanları ortalamanın biraz üzerindedir, özellikle koruma için 6 üzerinden 5.5. Bununla birlikte, bu test sonuçları Kasım ve Aralık 2016’ya aittir, bu nedenle bu antivirüsün mevcut yeteneklerini temsil etmek zorunda değildir..

Ancak, Emsisoft Anti-Malware performansı ve kullanılabilirlik testleri sırasında daha da kötüleşti. Meşru indirmeler kötü amaçlı yazılım olarak kabul edildiğinde, diğer yazılımları yavaşlattığı için performans için 6 üzerinden 4.5 ve bazı yanlış pozitifler nedeniyle kullanılabilirlik için 6 üzerinden 5 elde etti..

AV-Comparatives, Temmuz ve Kasım 2018 arasındaki testlerle bu sonuçları destekledi. Bu testler, Emsisoft’un çevrimdışı olsa bile yüzde 99,5’lik bir koruma oranına sahip olduğunu ve birkaç yanlış pozitif oluştu. Bu, kötü amaçlı yazılım korumasında üç yıldız kazandı. 

Gerçek dünya test skorları daha düşük bir puana sahipti, ancak yine de yüzde 98.5’lik koruma oranı için bir yıldız aldı. Emsisoft Anti-Malware Home da bu testte test edilen diğer antivirüslerin çoğundan daha düşük bir tek pozitif pozitifti.

Son olarak, MRG Effitas’ı kontrol ettik, ancak Emsisoft’u içeren en son raporu 2014’ten geldi. Burada, Emsisoft Anti-Malware sadece kendi faydaları ve sorunları olan Kaspersky tarafından dövüldü. Bununla birlikte, bu sonuçlar 2014’ten alınmıştır, bu nedenle Emsisoft’un diğer antivirüslere ayak uyduğundan emin olamayız.

Uygulamalı Test

Laboratuar testleri güncel olmadığından, hem WICAR hem de AMTSO web sitelerinden standart araçlarla uygulamalı teste geçtik. Bunlar, bilgisayarları gerçek kötü amaçlı yazılımlara maruz bırakmadan virüsten koruma programlarını test etmemizi sağlar. Tüm bu testler için Google Chrome’u kullandık.

Emsisoft Anti-Malware, iyi bir antivirüs için standart olan WICAR’ın her testini engelledi. Bu testler, çeşitli EICAR (Avrupa Bilgisayar Antivirüs Araştırmaları Enstitüsü) dosyalarını içerir ve bilinen istismarlardan koruma olup olmadığını kontrol eder.

Website_blocked

AMTSO testleri daha az başarılı oldu. EICAR test dosyalarının tümü durdurulmuş olsa da, sıkıştırılmış bir dosyayı test ederken bile, Emsisoft’un web sitesi kimlik avı korumasına sahip olmasına rağmen “bulut tabanlı arama” ve kimlik avı testleri başarısız oldu. Kimlik avının ne olduğu hakkında daha fazla bilgi edinmek için kılavuzumuzu okuyun.

Kimlik avı koruması, bir virüsten koruma yazılımında fidye yazılımı korumasından daha az yaygın olsa da, çalışırken iyi bir koruma sağlar. Kimlik avı koruması kanıtlanmış bir virüsten koruma yazılımı için Webroot SecureAnywhere incelememizi okuyun.

Genel olarak, Emsisoft Anti-Malware Home, özellikle yanlışlıkla indirmelere karşı iyi bir korumaya sahiptir. Ancak, yakın zamanda herhangi bir laboratuvar testi yapılmadan, bu antivirüs için daha yüksek bir puan veremiyoruz.

Destek

Emsisoft’un web sitesinde makul bir bilgi tabanına sahip bir destek sayfası vardır. Çok sayıda kullanıcı kılavuzu ve SSS bölümü vardır. Kılavuzlar basit ama yine de gerekli tüm bilgileri içeriyordu. 

Bilgi tabanının üstünde, belirli bilgileri bulmanıza yardımcı olabilecek bir arama çubuğu bulunur. Bu arama işlevi, ilgili yardımı bulma konusunda oldukça etkilidir, ancak yazım hataları çalışmayı durdurur.

Bilgi tabanı

Bilgi tabanında aradığınız şey yoksa, canlı sohbet kullanılabilir. Bir dakika içinde Emsisoft destek ekibinin bir üyesine geçtik ve sorularımızı hızla yanıtladılar. Çözemedikleri bir sorun verildiğinde, daha fazla yardım için bizi destek e-postasına yönlendirdiler.

Emsisoft’un farklı sorunlar için çeşitli e-posta adresleri vardır. Örneğin, satış sorguları özel bir adrese gider. Web sitesi, ilk önce, gerektiğinde en uygun e-postayı verecek olan canlı destekten yardım almanızı önerir..

Emsisoft forumları yardım almak için iyi bir yerdir. Yanıtlar canlı sohbet kadar hızlı olmasa da, birkaç saat içinde herhangi bir soruna yardımcı olmak için çevrimiçi olarak yeterli destek personeli ve diğer üyeler var.

Bakılacak binlerce gönderiyle, birçok sorunun bir çözümü var. Bu forumlar, e-posta desteğinin size geri dönmesini beklerken yardım bulmanın iyi bir yoludur.

İş kullanıcılarının kendi telefon hatlarına veya bilgi bankasında ve forumlarda ayrı bir bölüme sahip olmaları iyi olur, böylece doğru bilgileri elde etmek daha kolaydır. 

Ancak, Emsisoft Anti-Malware Home desteği kesinlikle herhangi bir sorunla başa çıkmak için yeterlidir. Mükemmel bir destek bölümüne sahip bir antivirüs arıyorsanız, başka bir sağlam seçim için F-Secure Antivirus incelememizi okuyun.

Karar

Emsisoft Anti-Malware Home, tek bir bilgisayarı korumak için harika bir antivirüs programıdır. Bitdefender Antivirus incelememizde okuyabileceğiniz gibi, test ettiğimiz diğer Bitdefender gibi antivirüs ürünlerinden daha az koruma sağlayabilir. Bununla birlikte, Emsisoft, daha düşük bir fiyata birçok özelliğe sahip bir ürün sağlayarak bunu telafi eder.

Emsisoft, 30 günlük tam sürüm deneme sürümüyle, bunu kendiniz test etmeyi çok kolaylaştırıyor. Sahip olduğu bazı ekstra özellikler sizin için yararlı olmayabilir, ancak eğer varsa, bu antivirüs, özellikle bir bütçeniz varsa, daha kötü bir seçim olmaktan çok uzaktır.. 

Bununla birlikte, yeni laboratuvar testlerinin olmaması bizi bu ürünü herkes için tavsiye etmekten çekiniyor, bu nedenle ihtiyaçlarınız için daha uygun bir şey olup olmadığını görmek için diğer antivirüs makalelerimize bakmaya değer.

Emsisoft Anti-Malware Home hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda düşüncelerinizi bizimle paylaşın. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map