Comodo Internet Security Suite İncelemesi – Güncellendi 2020

Comodo Internet Security Suite İncelemesi

Tarayıcı seçiminiz ve DNS ayarlarınız konusunda biraz seçici olsa da, Comodo Internet Security Suite, iyi bir fiyata iyi ve nispeten hızlı bir şekilde taramanızı sağlayan başka bir harika virüsten koruma aracıdır. Ayrıntılar için Comodo incelememizin tamamını okuyun.


en çok antivirüs-yorum

Comodo Internet Security, Windows, macOS ve Linux’ta ev ve iş kullanıcıları için bir güvenlik yazılımıdır. Kurumsal sürüm de Android desteği sunuyor. En iyi antivirüs yazılımı sağlayıcılarından biri olmayabilir, ancak bir yarışmacı.

Birkaç tuhaflığı var. Varsayılan tarayıcınızı ve DNS ayarlarınızı değiştirmek zor olabilir, ancak bunu geçtikten sonra, ücretsiz sürümün çoğundan daha iyi olduğu iyi bir pakettir. Ayrıca Linux’ta çalışan birkaç antivirüs paketinden biri.

Bu Comodo Internet Security incelemesinde özellikleri, fiyatlandırmayı, kullanım kolaylığını, korumayı ve desteği tartışacağız. Ayrıca, kararımızı vermeden önce performansını ölçmek için teste, laboratuvar sonuçlarını ve uygulamalı deneyime tabi tutacağız..

Güçlü & Zayıf Yönler

Comodo Internet Security Suite için alternatifler

Özellikleri

Ücretsiz bir antivirüs için, Comodo Internet Security etkileyici bir dizi özelliğe sahiptir. Web kameranız veya mikrofonunuz için bir şifre yöneticisi veya koruması yok (web kamerası kılavuzunuzu nasıl koruyacağımızı okuyun), ancak tam bir güvenlik paketidir. Bir güvenlik duvarı, fidye yazılımı koruması, anti-rootkit, çevrimiçi bankacılık için güvenli alışveriş ve şüpheli dosyaları izole etmek ve incelemek için Valkyrie adlı bir sanal alan teknolojisi elde edersiniz.

Comodo-02-ileri-ayar-ilk ekran

“Güvenli alışveriş” masaüstünüzde, keylogger’ları yenmek için sanal bir klavye de dahil olmak üzere çevrimiçi bankacılık ve alışveriş için güvenli bir ortam oluşturan ayrı bir uygulamadır. Güvenlik önceliğinizse, Comodo Internet Security sizin için bir yazılım olabilir.

Comodo-03-güvenli alışveriş

Antivirüs ve kötü amaçlı yazılım koruması sağlamdır ve birkaç ayarı değiştirdikten sonra, test makinemizi kimlik avı dışında hemen her şeyden koruduğunu gördük. Ayrıca, uygulamaları başlatırken veya popüler web sitelerini açarken sistemi yavaşlatmanın talihsiz etkisi vardır, ancak özellik listesi bunu telafi eder.

Daha iyi özelliklerden biri, kullanıcıların önyükleme öncesi bir ortamda virüs taramaları çalıştırmasına izin veren önyüklenebilir bir disk görüntüsü olan bir kurtarma diski oluşturma seçeneğidir. Bir virüs, casus yazılım ve rootkit temizleyicisidir.

Bir profil özelliği ile birlikte gelir, ancak uygulamada iyi belgelenmemiştir. Özelliğin nasıl kullanılacağı hakkında tam bilgi için Comodo web sitesine gitmeniz gerekir. Uygun kutuları işaretleyerek dosyalar ve web siteleri için farklı tarama önceliklerine sahip profiller oluşturmanıza ve düzenlemenize olanak tanır.

Comodo Internet Security Suite Özellikleri

Comodo Internet Security Suite Logosuwww.comodo.com

Aylık $ 333 başlayan fiyatlarla

Özellikleri

Şifre yöneticisi

Dosya parçalayıcı

Çoklu işletim sistemi desteği

Ebeveyn Kontrolü

Disk temizleme

VPN

Profiller

Koruma

Fidye yazılımı koruması

Web kamerası koruması

Gerçek zamanlı izleme

Güvenli tarayıcı

İndirme koruması

Kimlik avı koruması

Firewall

İşletim sistemi

pencereler

Mac os işletim sistemi

Linux

Android

iOS

Kullanılabilirlik

Masaüstü kullanıcı arayüzü

Mobil uygulama

Tarayıcı uzantısı

Destek

Yardım Merkezi

forum

Canlı sohbet

Telefon

E-posta

7/24 Destek

Video öğretici

Çeşitli

Ücretsiz Plan

Fiyatlandırma

Comodo Internet Security’nin ücretsiz sürümü, AVG’nin ücretsiz sürümü ile karşılaştırılabilir. Aslında, Comodo Internet Security bir güvenlik duvarı ve güvenli bir alışveriş özelliği ile bunu aşar. Ayrıca çoğu antivirüsün kullanmadığı bir korumalı alan özelliği içerir, bu nedenle bu konuda iyi konumlandırılmış.

Comodo Internet Security Pro, AVG’nin ücretli sürümünün yaptığı kimlik avı koruması veya web kamerası korumasını içermez, ancak üç PC’nin fiyatının yarısı olduğundan, düşündüğünüzden çok daha yakındır. Comodo’nun 500 dolarlık garantisi çoğu antivirüs sağlayıcısı tarafından sunulmuyor, bu nedenle orta seviye paketi de zirveye çıkıyor.

AVG Ultimate paketi, esas olarak sınırsız cihaz seçeneği nedeniyle en üst seviyedeki ödülü kazanıyor, ancak Comodo Internet Security Complete bir slouch değil. 50GB çevrimiçi depolama alanı ve “güven bağlantı” WiFi güvenlik özelliği sunar. AVG hakkında daha fazla bilgi için AVG incelememizi okuyun.

Kullanıcı dostu

İlk rahatsızlıkları geçtikten sonra, Comodo Internet Security kolay ve kullanımı kolaydır.

İndirme ve kurulum kolaydır. Test makinemize kurulum 12 dakika, ardından virüs tanımlarını güncellemek ve sabit sürücüyü hızlıca taramak için 10 dakika daha aldı.

Yine de birkaç sürpriz vardı. Kutunun işaretini kaldırmazsanız, Yahoo’yu varsayılan olarak ana sayfanız, yeni sekmeniz ve varsayılan motor olarak ayarlamanız gerekir. Başka bir yükleme ekranında, DNS sağlayıcınızı değiştirmek ve bilgisayarınızdan Comodo’ya istatistik göndermek istiyor, bu yüzden yüklemeyi tıklamayın. Ne dediğini oku. Bu, geçmeniz gereken sıkıntılardan biri.

Comodo-04 saniyelik yükleme ekran-yahoo

Bazı durumlarda, diğer simgeleri ve yaptığınız şeyleri gizleyerek ekrana çok fazla dağınıklık getirdiğini tespit ettik. Test makinemizdeki performans da bir darbe aldı. Comodo yavaşlatıyor. Sistemi felç etmek için yeterli değil, farkedilebilir olmak için yeterli. Uygulamaların yüklenmesi antivirüs kurulumundan önce daha uzun sürüyor.

Comodo-05-çoklu ekran-dağınıklığı

Yine de yapılandırması kolaydır. Ayarların altındaki ekranlar onay kutularından veya açılır menülerden oluşur. Gezinmek ve açmak veya kapatmak kolaydır, ancak bazılarının tahmin edilemeyen sonuçları vardır. Bunlardan biri arayüzün temasını değiştirme seçeneğidir.

Temayı değiştirmeye dikkat edin, çünkü sadece renk düzenini değiştirmekten daha fazlasını yapar. Arayüzün düzenini değiştirir. Her şey hala orada, ama artık aynı yerde değil, sizi tekrar avlanmaya zorluyor. Temayı değiştirmek kullanıcı dostu bir özellik değildir ve size herhangi bir davranış uyarısı verilmez..

Comodo-06-ileri-settings-tema

Comodo Internet Security ayrıca güncelleme yaparken birçok sistemi yeniden başlatmaya zorlar. Varsayılan davranış, güncellemeleri otomatik olarak yüklemektir, ancak güncellemelerin geçerli olması için sistemi yeniden başlatmanız için sizi rahatsız eder.

Bunu yapmayan başka antivirüsler de var. Birkaç örnek görmek için Malwarebytes Antivirus incelememizi veya BullGuard Antivirus incelememizi okuyabilirsiniz..

Bununla birlikte, Comodo Internet Security, pil gücüyle çalışırken veya Windows’un otomatik bakımı sırasında belirli bağlantıları kullanıyorsanız, güncellemeleri kontrol etmemesini söyleme seçeneği sunar..

İstilacılığı, varsayılan olarak tüm günlükleri Comodo’ya varsayılan olarak “anonim” olarak göndermeye kadar uzanır ve bu da Comodo’nun gizlilik politikasına tabidir. Bir bölüm özellikle adınızı ve kişisel bilgilerinizi topladığını söylerken, diğer bir bölüm de bilgilerin reklamcılıkta kullanılacağını belirtir. Gizliliğinize değer veriyorsanız muhtemelen bu özelliği devre dışı bırakmalısınız.

Üç yapılandırma vardır: “internet güvenliği”, “proaktif güvenlik” ve “güvenlik duvarı güvenliği”. Bir seferde yalnızca biri etkin olabilir, ancak Comodo bunları yazılımda belgelendirmez. Bunun için çevrimiçi yardım dosyalarını ziyaret etmelisiniz. Arayüzün alt kısmında sizi oraya götürecek küçük bir yardım simgesi var.

Comodo-07-yardım-simge

Farklı tarama türleri eklemek, düzenlemek ve kaldırmak, kutuları işaretlemenin ve ardından taramayı açmanın veya kapatmanın basit bir meselesidir. Ayrıca, bu türün son taramasının ne zaman gerçekleştiğini bilmenizi sağlar.

Güvenlik duvarı ayarları, uygulama kurallarını, genel kuralları, ağ bölgelerini, bağlantı noktası kümelerini ve daha fazlasını ayarlamak için onay kutuları ve açılır menülerle de basittir. Tüm kullanımı kolaydır.

Ana Bilgisayar İzinsiz Giriş Koruma Sistemini etkinleştirmek için kullanılan kötü amaçlı yazılım ayarlarının, onay kutusu sırasını kullanarak ayarlanması kolay birçok seçeneği vardır. Çevrimiçi yardım iyidir, ancak bir bilgi simgesinin üzerine geldiğinizde kayan metin kutularını kullanarak istemcide daha fazla dokümantasyon görmek istiyoruz.

Koruma

Virüsten koruma yazılımı tarafından sunulan koruma düzeyini değerlendirmek için tarafsız üçüncü taraf laboratuvarları kullanıyoruz. Bunlardan biri AV-Test. Comodo Internet Security için test sonuçları ilginç.

Comodo Internet Security, web ve e-posta saldırıları da dahil olmak üzere sıfır günlük kötü amaçlı yazılım saldırılarına karşı koruma için yüzde 100 puan aldı. Ayrıca, testten önceki dört hafta içinde bulunan yaygın kötü amaçlı yazılımları tespit ederken yüzde 100 puan aldı. Kombine skorlar 6 üzerinden 6 mükemmel bir puan kazandı.

Ancak, popüler web sitelerini ve standart yazılımları başlatırken PC’yi yavaşlattığı için 6’da 5 kazanarak performansta bir hit oldu. Uygulamaların indirilmesi ve yüklenmesi, dosya kopyalama gibi endüstri standardından daha yavaştı.

Bu uygulamalı testlerimizle tutarlıdır. Yazılım başlatırken veya dosyaları diske kopyalarken sistemimizde gözle görülür bir yavaşlama gördük.

Yanlış uyarılar söz konusu olduğunda, Comodo Internet Security meşru yazılımın yanlış tespitlerini bir sistem taraması sırasında kötü amaçlı yazılım olarak kaydetti. Bunu da fark ettik. Test makinemizde bir saat 10 dakika süren tam bir sistem taraması yaptığımızda, popüler bir görüntü işleme programı olan GIMP’in bir tehdit olduğunu bildirdi.

GIMP’i resimleri kırpmak, metin eklemek, renklerini değiştirmek vb. İçin kullanıyoruz. Kötü amaçlı yazılım olmayan harika bir ücretsiz yazılımdır, bu nedenle Comodo Internet Security’nin bu şekilde işaretlediğini görmek hayal kırıklığı yaratır. Bir tarama yaptıktan sonra, yasal bir programı işaretlemediğinden emin olmak için sonuçları iki kez kontrol edin.

Kullandığımız başka bir üçüncü taraf laboratuvarı AV-Comparatives’tir, ancak Şubat 2004’e kadar uzanan test sonuçlarını inceledikten sonra, Comodo Internet Security’nin testlerinde yer alan hiçbir kayıt bulamadık.

Kontrol ettiğimiz son üçüncü taraf laboratuvarı MRG Effitas, ancak Comodo Internet Security’yi test ettiğine dair herhangi bir kanıt bulamadık. Bu durumda, uygulamalı test yapmaya karar verdik.

Gerçekleştirdiğimiz tam sistem taraması sırasında, sabit diskimizde kötü amaçlı yazılım testi için kullanılan EICAR dosyaları bulundu. Bu dosyaların kullanımı, virüsten koruma yazılımının işlevselliğini test etmek için standart bir yol olarak virüsten koruma endüstrisi tarafından evrensel olarak kabul edilmiştir..

Tarama tamamlandıktan sonra Comodo Internet Security, güvenilir dosya listesine eklemek istediğimiz her dosyayı belirlememizi gerektirdi. Bize belirli bir klasördeki tüm dosyaları listeye ekleme seçeneğini vermedi, bu da birer birer tıklatmaktan çok daha kolay ve daha kullanıcı dostu olurdu.

Comodo-08-tam sistem tarama-tamamladı-seçenekleri

Kurum içi testlerimiz için kullandığımız Zararlı Yazılım Önleme Testleri Standartları Web sitesinden EICAR dosyaları ile canlı testlere başladığımızda, Comodo Internet Security kötü amaçlı yazılımları, arabayla indirmeleri, potansiyel olarak istenmeyen uygulamaları ve bulutta indirmemizi sağladı. Yine de bizi bir test kimlik avı sayfasından korumamış.

Virüs bulaşmış sıkıştırılmış yazılımı indirmeye çalıştığımızda, Comodo Internet Security 11 testin 9’unda başarısız oldu. EICAR dosyalarını tanıdı, ancak çoğu sıkıştırılmış dosyadaki enfeksiyonları algılamadı. Antivirüs ile gelen web tarayıcısı olan Firefox veya Comodo Dragon’u kullansak, EICAR dosyalarıyla test sonuçları aynıydı.

Comodo Internet Security, indirme sırasında açacağı ve tarayacağı dosya türleri listesine .zip veya .zipx gibi uzantılar eklemenize olanak tanır. Bu uzantıları listesine ekledikten ve virüslü sıkıştırılmış dosyaları tekrar indirmeyi denedikten sonra,.

Bu özelliği test etme sürecinde tuhaf bir tuhaflık bulduk.

Bir uzantı eklerken uzantıyı “* .zip” veya “* .zipx” olarak yazmak doğaldır. “.” olsa da, kaydettiğinizde otomatik olarak bir nokta ekler. İşe yaramayacak olan “* .. zip” ile sarılırsınız. “* Zip” olarak girin ve iyi olacak.

Birlikte ele alındığında, bu testler, hariç tutulanlar listesinde olmayan sıkıştırılmış bir dosyada olması haricinde, Comodo Internet Security ile çoğu kötü amaçlı yazılımdan korunacağınız konusunda bize güven verir. Kimlik avına karşı koruma sağlamaz, bunun farkında olun. Genel olarak, iyi bir korumaya sahiptir, ancak daha iyi olabilir.

Destek

Telefon desteği yalnızca ücretli sürümler için geçerlidir, bu nedenle canlı sohbet desteğini denedik. Arayüzdeki yardım simgesine tıklamak sizi basit bir sohbet ekranına gönderir. Bize “Mike” tarafından yardım edildiğimizi söylediler.

Arayüzün temasını ve renklerini değiştirme hakkında basit bir soru sorduk. Hangi işletim sistemini kullandığımız soruldu (Windows 10) ve yanıtladıktan sonra “Masaüstünde tıklama özelliklerine sağ tıklayın” talimatı verildi. Bu, artı soru-cevap arasındaki gecikme süresinin bizi bir makineyle konuştuğumuza inandırmasına neden oldu.

Soruyu açıklığa kavuşturmaya çalıştığımızda, yanıtlar zamanlama ve tonda değişti ve bizi bir insanın ele geçirdiğine inanmamıza yol açtı. Ancak emin olmak zordu. Her iki durumda da etkilendik.

Comodo bir çevrimiçi forumun yanı sıra çevrimiçi yardım da sunar. Deneyimlerimize göre, mevcut soruların ve cevapların özel ihtiyaçlarımızla ne kadar alakalı olduğu konusunda kullanıcı forumları vurulabilir ve gözden kaçabilir.

Comodo-09-online-forum

Temaları değiştirmeyle ilgili sorumuza tekrar cevap bulmaya çalıştık ve doğrudan ele almayan kişisel temalar oluşturma konusunda geeky cevapları bulduk.

Arayüzdeki simgeden erişilen çevrimiçi yardım seçeneği, sohbet veya forumdan çok daha yararlı oldu. Ayrıntı seviyesi etkileyici. Comodo Internet Security hakkında sorularınız varsa, muhtemelen en iyi bahis.

Karar

Comodo Internet Security’nin etkileyici bir özellik listesi var, ancak kimlik avı koruması için güvenli alışveriş yaptık. Yine de genel olarak etkilendik.

Windows, macOS ve Linux için Comodo Internet Security’nin iyi bir ücretsiz sürümü var. Test eden bir üçüncü taraf laboratuvarından mükemmel puanlar ve uygulamalı testlerimizden iyi sonuçlar aldı. Birkaç hıçkırık var, ancak ciddi bir şekilde düşünmenizi engellememeliler.

Bu, kendinize güvenebileceğiniz bir virüsten koruma yazılımıdır. Comodo Internet Security’yi indirebilir ve endişelenmeden deneyebilirsiniz.

Comodo Internet Security hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map