BullGuard Antivirüs İncelemesi – Güncelleme 2020

BullGuard Antivirüs İncelemesi

BullGuard Antivirus, hemen hemen her cephede biraz daha iyi yapabilen iyi bir hizmettir. Arayüzü çok sezgisel değil, destek personeli suratsız ve koruma söz konusu olduğunda da en iyisi değil. Bu tam BullGuard incelemesindeki tüm bulgularımızı okuyun.


en çok antivirüs-yorum
BullGuard Antivirus, çalışması gereken, kullanımı oldukça kolay bir virüsten koruma paketidir. Bulut yedekleme ve ebeveyn denetimleri de dahil olmak üzere iyi özelliklere sahiptir, ancak yalnızca daha yüksek fiyatlı planlarda mevcuttur. Kartta mevcut olması gereken güvenlik duvarı koruması aynı kısıtlamalardan muzdariptir.

Bu BullGuard Antivirus incelemesinde, özelliklerin, müşteri desteğinin, korumanın ve fiyatlandırmanın artılarını ve eksilerini ele alacağız. Size yardımcı olacağız, böylece onu almayı düşünüyorsanız ne ile uğraştığınızı biliyorsunuz. Daha yüksek bir koruma seviyesi için, en iyi antivirüs yazılımı listemize bir göz atmalısınız..

BullGuard Antivirus için alternatifler

Güçlü & Zayıf Yönler

Özellikleri

Yüzünde, BullGuard Antivirus güzel bir dizi özelliğe sahiptir. Sundukları hakkında özel bir şey yok, ancak pazarda sağlam bir rakip gibi görünüyor (zengin özelliklerin nasıl göründüğünü görmek için Trend Micro Antivirus incelememizi okuyun).

Ana ekranda yedi koruma kategorisi bulunur, ancak yalnızca ilk üçü – “antivirüs”, “güvenlik açıkları” ve “oyun güçlendirici” – etkinleştirilir. Diğer özellikler, bir sonraki seviyeye yükseltme gerektirir.

BullGuard-01-ana ekran

“Antivirüs” altındaki ayarlar düğmesine tıklamak sezgisel bir dizi alt menü getirir. “Temel” düğmesine tıklamak size özelliğin etkin veya devre dışı olduğunu bildirir. Daha fazla ayrıntı almak için “gelişmiş” düğmesine tıklamanız gerekiyor.

Burada, dosya veya davranışsal tarama, web trafiği koruması ve e-posta koruması gibi ayarları, bunları açıp kapatmak için kutuları işaretleyerek değiştirebilirsiniz. Ayrıca, taramanın türünü ve sıklığını, taranacak öğeyi vb. Ayarlayabileceğiniz profilleri taramak için bir düğme vardır..

BullGuard-02-antivirüs-ayarları

Antivirüs ayar seçenekleri, çeşitli dosya türlerini ve ortamları taramak veya atlamak için birçok onay kutusu sunar.

BullGuard-03-ayar-ayar

Sezgisel ve casus yazılım algılamayı etkinleştirmenizi veya devre dışı bırakmanızı sağlayan çeşitli bir seçenek vardır. Güvenli bir tarama kategorisi, güvenli web siteleri için bir beyaz listeyi ve güvenli olmayan veya kasten hariç tutulanlar için bir kara listeyi yönetme seçeneği içerir. Kullanımı kolaydır ve ebeveyn kontrolleri yerine çocukları uygunsuz web sitelerinden uzak tutmanın hızlı ve kirli bir yolu olabilir..

Ebeveyn denetimleri istiyorsanız, yazılımınızı yükseltmeniz veya bunlarla donatılmış bir program (Bitdefender Antivirus veya Webroot SecureAnywhere) (Bitdefender Antivirus incelememizi ve Webroot SecureAnywhere incelememizi okuyun) almanız gerekir..

Zararsız bir yazı tipi indirme web sitesinde test ettik ve erişmeye çalıştığımızda BullGuard Antivirus bizi soğuk tuttu.

BullGuard-04-bloke-web

Listelerden birine koymak istediğiniz bir web sitesinin URL’sini kopyalayıp yapıştırırsanız, BullGuard Antivirus’ün “http: //” bölümünü reddettiğini unutmayın. Bunun dışında listelere öğe eklemek veya listeden öğe çıkarmak kolaydır.

Yazılım, kablosuz ağ güvenliği, çıkarılabilir sürücülerdeki programların otomatik olarak yürütülmesi, eksik Windows güncellemeleri ve yapılandırma dosyaları gibi sistem güvenlik açıklarını yakından takip eder. Ayrıca dijital olarak imzalanmış aygıt sürücülerini de denetler.

Sonsuz güvenlik duvarı mesajlarına maruz kalmadan en sevdiğiniz oyunları oynarken sizi güvende tutmak için güzel bir oyun güçlendirici özelliği var. Oyununuzu sistem bozulması olmadan güvenli bir ortamda çalışacak şekilde optimize eder.

Genel ayarlar altında iki alt başlık vardır: “ana” ve “güncellemeler”. Ana alt başlığın altında, Windows’ta başlangıçta çalıştırmak, varsayılanları sıfırlamak, proxy bağlantı kurulumları ve otomatik güncellemeler için onay kutuları bulacaksınız..

Proxy’ler VPN değildir, ancak yararlı olabilir. Farklılıklar hakkında daha fazla bilgi için VPN ve Proxy – Tor makalemize göz atın..

BullGuard-05-genel-ana-ayar

BullGuard Özelliklerine Genel Bakış

BullGuard Antivirüs Logosuwww.bullguard.com

Aylık $ 250’dan başlayan fiyatlarla

Özellikleri

Şifre yöneticisi

Dosya parçalayıcı

Çoklu işletim sistemi desteği

Ebeveyn Kontrolü

Disk temizleme

VPN

Profiller

Koruma

Fidye yazılımı koruması

Web kamerası koruması

Gerçek zamanlı izleme

Güvenli tarayıcı

İndirme koruması

Kimlik avı koruması

Firewall

İşletim sistemi

pencereler

Mac os işletim sistemi

Linux

Android

iOS

Kullanılabilirlik

Masaüstü kullanıcı arayüzü

Mobil uygulama

Tarayıcı uzantısı

Destek

Yardım Merkezi

forum

Canlı sohbet

Telefon

E-posta

7/24 Destek

Video öğretici

Çeşitli

Ücretsiz Plan

Fiyatlandırma

Değerdeki büyük sıçrama, güvenlik duvarı, ebeveyn kontrolleri ve entegre bulut yedeklemesinin eklenmesiyle BullGuard Antivirus ve BullGuard Internet Security arasında geliyor. Android cihazınız veya Mac’iniz için koruma istiyorsanız, Antivirüs özelliklerine dahil olmadığı için İnternet Güvenliği paketini satın almanız gerekir.

Internet Security ve Premium arasındaki fark, ev ağı taraması ve kimlik koruması eklemekle sınırlıdır.

Kimlik koruması, kullanıcı adlarınız, e-posta adresiniz, telefon numaralarınız, kredi kartı numaralarınız, parolalarınız ve verdiğiniz diğer bilgiler için interneti tarayarak kişisel bilgilerinizi korur. Bu bilgilerin herhangi birinin çevrimiçi olarak yayınlandığını tespit ettiğinde, uyarır ve ardından bir işlem hakkında tavsiye verir.

Ev ağı tarayıcısı, akıllı termostatlar, bebek monitörleri ve tüm bağlı cihazlar dahil olmak üzere tüm ağınıza erişir. Ağa yeni bir cihaz eklendiğinde, güvenlik sorunları için otomatik olarak algılar ve tarar.

Premium paketteki düşük katman, Internet Security’deki orta katman için 16’dan fazla cihaz için 10 cihaz için 10 cihaz içindir. Bu, ek beş cihaz için daha fazla koruma sağlar. Her biri telefon ve bilgisayar bulunan üç veya daha fazla kişiden oluşan bir evde, Premium yazılımına yükselterek paradan tasarruf edersiniz.

Antivirüs, yüklendiğinde sisteminizi optimize eder, ancak Internet Security ile PC Ayarlama eklenmesi düşünmeye değer. Küçük ayarlamalar sisteminize çok fazla yanıt verebilir ve uzun vadede buna değer olabilir..

Kullanıcı dostu

Kurulum sırasında BullGuard Antivirus, sisteminizi sormadan performans için optimize etmeye başlar. Çoğu antivirüste standart olan güzel bir özelliktir, ancak en azından zaman alıcı eylemi erteleme şansı vermelidir. Bunun yerine, kurulumun bir parçası olarak otomatik olarak başlatılır ve devre dışı bırakmanın belirgin bir yolu yoktur..

Kurulum, ilk taramada olduğu gibi istediğimizden daha uzun sürüyor. Test makinemizde fazla yüklü değil ve BullGuard Antivirus hala taramak için bir saatten fazla sürdü.

Virüs bulaşmış bir dosya bulursa eyleme geçer. Bir dosya durdurulduktan, düzeltildikten veya karantinaya alındıktan sonra raporu görmek için mesajlaşma merkezine gitmeniz gerekir.

Burada sağladığı bilgiler minimaldir. Bilgi yüklemesi günümüz dünyasında bir sorundur, ancak kullanıcıları bunun için avlamaya zorlamak da bir sorundur.

Bu kategorilerdeki dosyaları görüntülemek için ayrı bir düğme veya sekme yoktur. Sorun değil, ancak mesaj merkezi simgesi bir köşede, fareyi üzerine getirene kadar işlevlerini göstermeyen küçük bir siyah karedir. Gizli değil, ancak diğer bazı antivirüsler kadar kullanıcı dostu değil..

Bir arayüzün nasıl çalışması gerektiğini görmek için Avira incelememize veya Avast Pro incelememize göz atın.

BullGuard-06-mesajlaşma-merkez düğmeli

Tarama modları antivirüs sayfasında bulunabilir. Sağ alt köşede bir “profilleri yönet” düğmesi bulunur. Tıklayın ve taranması gerekenler ve ne zaman yapılması gerektiği konusunda kontrolleri ayarlayabileceğiniz bir ekrana gönderilirsiniz. “Gelişmiş seçenekler” düğmesi sizi daha fazla onay kutusu ayarıyla başka bir alt sayfaya götürür.

Manuel tarama çalıştırma düğmesi belli değildir. Tam tarama veya başlatmak için hızlı tarama için çubuktaki küçük yatay çizgileri tıklamanız gerekir. BullGuard Antivirus, işleri istediğimiz kadar kullanılabilir veya açık hale getirmediği kadar gizlemeye çalışmıyor. Bir düğme veya alt menü aramak zorunda kalmamalısınız, ancak bu sadece.

BullGuard-07-manuel tarama düğmeli

Tarama kayıt defteri ile başlar ve tarama işlemi devam ederken mesaj merkezindeki her dosyayı takip edebilirsiniz. Taramayı duraklatmanız gerekiyorsa, çok fazla sistem kaynağı gerektirdiğinden, çoğu zaman yüzde 50 ila 75 arasında, zaman zaman yüzde 50’nin altında ve yüzde 95 veya 100’e kadar dalgalanmalarla ortalama bir duraklatma / devam ettir düğmesi bulunur..

BullGuard-08-CPU-kullanımı-sırasında-tarama

Ana ekranda tarama için bir durum çubuğu gösterilir veya ayrıntıları izlemek için bildirimleri tıklayabilirsiniz. Temel Office yazılımı yüklü bir Windows 10 dizüstü bilgisayarda, GIMP ve Skype gibi birkaç programla birlikte, tam tarama bir saatten fazla sürdü.

İlk tam tarama sırasında ilerleme çubuğu, bir saatlik ve 16 dakikalık toplam tarama süresinden 30 dakika boyunca yüzde 99 işaretine oturdu. BullGuard Antivirus, bu konuda tek suçlu parti değil – tüm antivirüsler bunu bir ölçüde yapıyor – ancak bu üstesinden geliyor. İlerleme çubukları en azından biraz doğru olmalıdır.

Koruma

Antivirüs koruması, dikkatimizi yoğunlaştırdığımız yerdir. İster manuel ister arabayla, kimlik avı, fidye yazılımı, güvenli tarama ve güvenlik açığı tarayıcıları olsun, kötü amaçlı yazılım yüklemeleri endişelerimizin çoğunu oluşturur.

En sık kullandığımız laboratuvar web siteleri, AV-Test ve AV-Comparatives, BullGuard Antivirus’ten bir yükseltme olan BullGuard Internet Security’yi test etti. Biz başka bir web sitesi olan MRG Effitas, BullGuard Antivirus’ü test etmedi. MRG Effitas’ın sonuçları benzer olmalıdır, ancak ayrı bir test yapılmadan emin olmanın bir yolu yoktur. Diğer ikisi iyi sonuçlar buldu.

AV-Comparatives, yanlış pozitifleri test ederken BullGuard Internet Security’yi paketin en üst üçte birine yerleştirdi. Düşük puanlar daha iyidir çünkü daha az yanlış pozitif anlamına gelir. Test edilen 18 antivirüs arasından, sonuçlar düşük puandan 59’a kadar değişmiştir. BullGuard Internet Security 13.

Arka planda çalışan programlarla yapılan bir performans testinde BullGuard Internet Security, bir kategori hariç, kartta “çok hızlı” puan aldı. Dosya kopyalama işleminin ilk çalıştırmasında “vasat”, sonraki işlemlerde “çok hızlı” puan aldı. Mevcut kötü amaçlı yazılımları kaldırma konusunda 100 üzerinden 80 ve çevrimiçi tehditlerden koruma konusunda yüzde 99,89 puan aldı..

AV-Test, BullGuard Internet Security’ye sıfır günlük kötü amaçlı yazılım saldırılarına ve e-posta tehditlerine karşı korumanın yanı sıra kötü amaçlı yazılımların algılanması ve önlenmesine yüzde 100 puan verdi. Performans için laboratuvar 6 üzerinden 6 puan verdi.

Ayrıca kendi testlerimizi yaptık, ancak test yöntemlerimiz laboratuvarların yaptığı kadar geniş değil. Zararlı Yazılım Önleme Test Standartları Organizasyonu, bir antivirüsün düzgün yapılandırılıp yapılandırılmadığını ve çalışıp çalışmadığını belirlemek için endüstri standardı Eicar test dosyalarını kullanmak için favori web sitelerimizden biridir. Eicar dosyaları, birden çok platformda test amacıyla kullanılan sahte kötü amaçlı yazılımlardır.

BullGuard Antivirus, AMTSO web sitesindeki 15 farklı testten 10’unda başarısız oldu. .Zip ve bazı .exe dosyalarını durdurdu, ancak virüslü .cab, .jar, .zipx ve diğerlerini yoksaydı. İstenmeyen türden olabilecek uygulamaları tespit etmedi ve kimlik avı sayfasına erişmemizi engelleyemedi. Ayrıca test sistemimizi buluta karşı savunmasız bıraktı.

BullGuard-09-durduruldu-enfekte-zip-file-indir

Kullandığımız başka bir test web sitesinde, Wicar, Firefox, BullGuard Antivirus’ten daha fazla koruma sağladı. Başlangıçta bizi uyarmadan tarayıcı uzantıları yüklemiş olabileceğini düşündük, ancak bu hızlı bir şekilde onaylanmadı.

BullGuard-10-firefox-uzantıları sayfalık

Sadece emin olmak için, üzerinde hiçbir virüsten koruma yazılımı olmayan temiz bir makineyle Wicar’ı ziyaret ettik ve Firefox bizi tekrar durdurdu, işi yaptığını düşündürdü ve BullGuard Antivirus.

BullGuard-11-kırmızı ekran-temizleme sistemi

Zamanın üçte ikisinden fazlası BullGuard Antivirus test sistemimizi koruyamadı. Testlerimiz ve üçüncü taraf laboratuvarlar arasında, iyi notlar veren çelişkili sonuçlar biraz bir sorun yaratmaktadır. Yine de genellikle laboratuvarların yanındayız, bu yüzden BullGuard ile ne kadar iyi korunacağınızın daha güçlü bir göstergesi.

Destek

Oyun güçlendirici özelliği hakkında bir soru göndererek müşteri destek sohbet hattını test ettik. Sistemi bize “Alisa” ile sohbet ettiğimizi söyledi. İnternete cevap vermesi beş dakika sürdü. Oyun güçlendiriciyi kullanmak için özel gereksinimler olup olmadığını sorduk ve o,.

BullGuard Antivirus’ün en az dört CPU çekirdeği gerektirdiğini söylediğini hatırlattıktan sonra, bu özelliklerin önerilen özellikler olduğunu ve 4.0 GHz üzerinde tek bir çekirdek üzerinde çalışacağını söyledi. Test sistemimizde, BullGuard Antivirus, yalnızca en az dört CPU çekirdeği olan sistemlerde etkili olduğu için seçeneğin devre dışı olduğunu özellikle belirtmiş olsa da.

BullGuard-12-oyun-güçlendirici-gereksinimler

Canlı sohbet desteği bu puan hakkında bilgili değildi, daha sonra bu konuda daha fazla sorunla karşılaştık. BullGuard Antivirus’ün ücretsiz bir sürümünü indirip yükledikten sonra, normal tam sürüme yükseltme için ödeme yapmaya karar verdik. Aktivasyon kodlarının alınması 24 saatten fazla sürdü. Kodu koymaya çalıştığımızda, uygulamada veya web sitesinde asla kabul edilemedik.

Etrafta dolaştık, ikimiz destek hattını birkaç saatlik bir süre boyunca etiketliyoruz ve asla kabul edilebilir bir yanıt almadık. Sonunda bunu kendi başımıza çözdük, ancak BullGuard’ın müşteri desteği ağzımızda kötü bir tat bıraktı.

Karar

BullGuard Antivirus bizi etkilemedi. Deneyimlerimizden edinilen paket, bu düşük maliyetli paketin, kapıda bir ayak almanın bir yolu olduğu, daha pahalı BullGuard Internet Security paketine yükseltme yapana kadar sizi rahatsız etmesidir. İndirimli paketlere ve özelliklere karşı hiçbir şeyimiz yok, ancak bunların reklamı yapılan şekilde çalışmalarını bekliyoruz.

Burada durum böyle değildi. Üçüncü taraf test sonuçları iyi, ancak testlerimiz kabul edilemez derecede yüksek bir başarısızlık oranı gösterdi. Kullanıcı arayüzü belirsiz ve vasat arasında değişiyordu ve müşteri hizmetleri bir kabustu.

BullGuard Antivirus iyi bir antivirüs paketidir, ancak bununla ilgili rezervasyonlarımız vardır. Belki BullGuard Internet Security daha iyi performans gösterebilir veya diğer antivirüs incelemelerimize bakabilirsiniz.

BullGuard Antivirus değerlendirmemize katılıyor musunuz? Aşağıdaki yorumlarda neden veya neden olmadığını bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map