Bitdefender Antivirüs İncelemesi – Güncellendi 2020

Bitdefender Antivirüs İncelemesi

Bitdefender Antivirus çok doğru bir hale geliyor, ancak ürün yelpazesini anlamlandırmak baş ağrısı olabilir. Ancak birkaç tylenol alın ve hızlı bir şekilde iyi bir fiyat için iyi bir koruma yazılımı paketi aldığınızı göreceksiniz. Ayrıntılar için tüm Bitdefender Antivirus incelememize göz atın.


Bit-slider1

Bit-slider2

Bit-slider3

Bit-slider4

Bit-slider5

Önceki

Sonraki

Bitdefender yaklaşık 20 yıldır var ve deneyimi gösteriyor. Geçmişte takılan diğer eski antivirüs çözümlerinin aksine, bugünün en iyileriyle mücadele etmek için yüksek kaliteli ve zengin özelliklere sahip programını sürdürüyor.

Bu Bitdefender incelemesinde, toplam paketi yukarıdan aşağıya test edeceğiz. Güvenlik özelliklerini analiz edeceğiz, fiyatlandırma katmanlarını anlayacağız ve hatta güvenlik özelliklerini test edeceğiz. Son olarak, kararımızı alacaksınız ve bunun göz atmaya değer bir antivirüs olup olmadığını size bildireceğiz..

Bitdefender her zaman en iyi antivirüs için kısa listemizde ve bu cephede pek bir şey değişmedi. Güvenlik koruması neredeyse kurşun geçirmezdir ve özelleştirilebilirlik ile kullanım kolaylığı arasındaki zor çizgiyi zarafetle zorlar. Birkaç küçük şikayetimiz var, ancak bu antivirüsün ne kadar güçlü olduğunu gölgede bırakıyorlar.

Bitdefender incelememizi okuduktan sonra, neden bu kadar çok sevdiğimizi görmek için bu antivirüsün 30 günlük ücretsiz deneme sürümünü bile alabilirsiniz.

Güçlü & Zayıf Yönler

Bitdefender Antivirus Alternatifleri

Özellikleri

Bitdefender, antivirüs uygulamasının isteyebileceği hemen hemen her özelliğe sahiptir. Bilgisayarınızı hızlandırmak, kötü amaçlı yazılımlardan korumak veya gizlilik korumalarınızı güçlendirmek istiyorsanız, bu hedefe yardımcı olmak için tasarlanmış en az bir özellik var. Ayrıca, tüm özellikler internet portalı Bitdefender Central’da yer alıyor.

Elbette, bir virüsten koruma programının en önemli özellikleri güvenlik ve kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma etrafında odaklanır. Bitdefender’ın sunduğu benzersiz özelliklerden biri şifre korumasıdır. Uygulamayı, şifreniz olmadan açılamayacak şekilde kilitleyebilirsiniz.

Bit-şifre

Bu, özellikle bilgisayarınız bir virüs tarafından istila edildiğinde yararlıdır, çünkü yapacağınız ilk şey güvenlik programlarınızı devre dışı bırakmaya çalışmaktır. Bitdefender, sisteminizin güvenliği ihlal edildiğinde tekrar çalışmasını sağlayacak bir kurtarma diski bile sunuyor.

Benzer bir “kurtarma diski” özelliğine sahip bir antivirüs ESET NOD32’dir, ancak Bitdefender’ın diğer özellikleri onu bir kesim haline getirir. Daha ayrıntılı bir görünüm için ESET NOD32 incelememizi okuyun.

Bitdefender Yardımcı Programları 

“Yardımcı programlar” menüsünde, Bitdefender çok sayıda sistem optimizasyon aracına sahiptir. Bu, cihazınızın alabileceği kadar hızlı olmasını sağlamak için bir başlangıç ​​optimize edici ve yinelenen bir dosya bulucu içerir.

Bu kategorideki en yararlı ve sıradışı özellik Bitdefender’ın hırsızlık önleme sistemidir. Programın yüklü olduğu herhangi bir cihaz internet üzerinden izlenebilir, bir şifre ile kilitlenebilir ve hesabınızla uzaktan silinebilir.

Bit-lock

Bitdefender ayrıca dosya şifreleme, web kamerası ve mikrofon koruması ve hatta anti-izleme özellikleri sunar. Bu programda o kadar çok küçük, yardımcı güvenlik aracı var ki, tüm işlevlerine kapsamlı bir genel bakış vermek zor.

Şaşırtıcı derecede ayrıntılı bir özellik ebeveyn kontrolleridir. Bu, konum izleme, uygulama engelleme ve hatta “güvenli check-in” düğmesi içeren ebeveyn denetimleriyle Sophos Home (Sophos Home incelememizi okuyun) gibi rakiplere karşı gelir.

Bu ebeveyn kontrolleri bir internet portalı olan Bitdefender Central’dan yönetilir. Bu portalın kendisi Bitdefender antivirüs için büyük bir avantaj. Yönetici her cihazı ve hangi güvenlik tehditlerinin engellendiğini görebilir.

Bit-merkez

Bu aynı zamanda müşteri destek sistemine hızlı bir portaldır. Tek tek cihazlara bakabilir ve günlük güvenlik sağlıklarını görebilirsiniz.

Bitdefender antivirüsünün zaten sunduğu her şeyle, kimlik korumasının dahil olmaması şaşırtıcıdır. ZoneAlarm gibi rakiplerinden bazıları (daha fazla bilgi için ZoneAlarm Antivirus incelememizi okuyun), antivirüs özelliklerine ek olarak bunu sunar. Bitdefender’ın kimlik hırsızlığı özelliği olmadığından, kimlik hırsızlığını önlemek için ipuçlarımızı inceleyin..

Bitdefender Safepay

Bankacılık ve finansal işlemler için, Bitdefender sizi bilgilerinizi çalmaya çalışabilecek herhangi bir finansal kötü amaçlı yazılımdan koruyabilecek güvenli bir tarayıcı olan Safepay’i sunar. Bu, Kaspersky’nin Güvenli Para tarayıcısına benzer (ayrıntılı bir görünüm için Kaspersky Anti-Virus incelememize bakın).

Bir bankacılık web sitesini ziyaret ediyorsanız, Bitdefender web sitesini tanır ve güvenli tarayıcıda yeniden açmanızı önerir. Ekstra güvenlik için masaüstü programının ayarlarını kullanarak belirli web sitelerini güvenli tarayıcıda otomatik olarak açabilir veya bankacılık sırasında sanal bir özel ağa veya VPN’ye otomatik olarak bağlanabilirsiniz.

Bit-safepaynotification

Safepay, ikinci bir masaüstü gibi çalışır. Diğer tüm pencerelerinizi gizler, uzantıları ve programları tarayıcı verilerinizi okumayı engeller ve Bitdefender’ın yerleşik şifre yöneticisiyle çalışır. Güvenlik ayarları, işlevselliğini göstermek için ekran görüntüsü almamızı bile yasakladı.

Bit-Safepay

Güvenli internet tarayıcıları bir antivirüs için mükemmel bir ektir, ancak çoğunda bir antivirüs yoktur. Bitdefender’ın bunu sunduğunu görmek harika.

Performans Profilleri

Performans profillerinin eklenmesi, profillerin ne kadar özelleştirilebilir olduğuna bağlı olarak, Bitdefender antivirüsünü paketin önüne koyar. Performans profilleri sunan çoğu antivirüs, bunları Windows’un size sunduğu standart kategorilere ayırır: dengeli, yüksek performans ve pil tasarrufu.

Diğer yandan Bitdefender, bilgisayarınızda yaptıklarınıza özgü profiller sunar: çalışma, oyun oynama, film izleme veya herkese açık WiFi’ye bağlanma. Bunların her biri otomatik olarak tetiklenebilir.

Bit-profiller

Açıkçası, Bitdefender’ın hangi programların bir çalışma programı olarak kabul edildiğini tam olarak anlatması zordur. Örneğin, bir sanatçıysanız, çalışma programlarınız bir muhasebeciden çok farklıdır. Profiller, hangi programlarınızın iş için olduğunu, hangisi oyun olarak kabul edildiğini ve her kategori için benzer şekilde manuel olarak seçmenizi sağlar, böylece her seferinde çalışır.

Bu özelleştirme seçenekleri, Bitdefender’ın performans profillerini diğer bazı genel seçeneklerden önemli ölçüde daha kullanışlı hale getirir. Örneğin, Avira ayrıca performans profilleri sunar, ancak bunlar Windows’ta zaten değiştirebileceğiniz şeyler ile sınırlıdır (daha fazla bilgi için Avira incelememize bakın).

Bitdefender Özelliklerine Genel Bakış

Bitdefender Antivirüs Logosuwww.bitdefender.com

Aylık $ 500’dan başlayan fiyatlarla

Özellikleri

Şifre yöneticisi

Dosya parçalayıcı

Çoklu işletim sistemi desteği

Ebeveyn Kontrolü

Disk temizleme

VPN

Profiller

Koruma

Fidye yazılımı koruması

Web kamerası koruması

Gerçek zamanlı izleme

Güvenli tarayıcı

İndirme koruması

Kimlik avı koruması

Firewall

İşletim sistemi

pencereler

Mac os işletim sistemi

Linux

Android

iOS

Kullanılabilirlik

Masaüstü kullanıcı arayüzü

Mobil uygulama

Tarayıcı uzantısı

Destek

Yardım Merkezi

forum

Canlı sohbet

Telefon

E-posta

7/24 Destek

Video öğretici

Çeşitli

Ücretsiz Plan

Fiyatlandırma

Bitdefender’ın birçok özelliği var ve bunları çeşitli katmanlara bölme konusunda oldukça iyi bir iş çıkarıyor. Özellikle Bitdefender’ın her birinde hangi özelliklerin sunulduğu konusunda net olmadığı için biraz kafa karıştırıcı olabileceği çok fazla fiyatlandırma seviyesi var..

Çok uygun fiyatlı Bitdefender Antivirus Plus planı, basit antivirüs koruması ve birkaç ekstra özellik sunar. Katmanların geri kalanı aynı şekilde çalışır; her yıl biraz daha fazla güvenlik ve gizlilik özelliği kazanırsınız.

Çoklu platform işlevselliği, yalnızca Bitdefender Total Security ve daha üst sürümlerinde bulunan önemli bir özelliktir. Bu, Avast (Avast Pro incelememizi okuyun) gibi programlardan bir adım önde, ancak akıllı telefonlar için platformlar arası işlevler oldukça gerekli.

Bitdefender Premium Security’deki sınırsız VPN trafiği harika bir özellik olsa da, yılda 149,99 $ fiyat etiketi önermek için biraz fazla dik. En iyi VPN sağlayıcıları topluluğumuza göz atmak ve Bitdefender Total Security satın almak daha iyi bir fikirdir.

Sadece temel güvenlik özelliklerine ihtiyacınız varsa, ücretsiz sürüm de iyi bir seçenektir. Ayrıca, her katman için 30 günlük ücretsiz bir deneme var, bu yüzden denemek ve özelliklerin maliyete değip değmediğini görmek zarar vermez.

Kullanıcı dostu

Bitdefender, çok fazla dağınık görünmeden uygulamada birçok özelliği ezerek övgüye değer bir iş yapar. Özelleştirme seçenekleri de onu paketin önüne koyuyor. Ancak, kurulumu biraz zaman aldı.

Bitdefender antivirüs kurulumunu bulmak ve başlatmak kolaydır. Kurulum kesinlikle uzun taraftadır ve 500 MB’tan fazla alana ihtiyacınız olacaktır. Bu, AVG gibi rakiplerin aksine (daha fazla bilgi için AVG incelememize bakın).

Ancak, programın anında tarama yerine özelliklerinin bir turu ile başlatılması hoş bir dokunuş. Bu, birçok özelliğe sahip bir antivirüste gerçekten ihtiyaç duyulan kullanıcı dostu olma konusunda büyük bir baş sallama.

Bitdefender, kontrol paneli ile başlayarak, program boyunca kullanım kolaylığı ve özelleştirme arasındaki ince çizgiyi ele alır. Hızlı tarama ve VPN hizmeti gibi varsayılan olarak birkaç güvenlik özelliğine sahiptir..

Bit-pano

Bu döşenmiş güvenlik özelliklerinin tümü, diğer çeşitli hızlı işlemlerle değiştirilebilir. Bu, sıradan kullanıcıya en önemli güvenlik özellikleri ile başlayabilme yeteneği ve daha gelişmiş kullanıcıya programdan tam olarak istediklerini alma yeteneği verir..

Bitdefender, insanların bir virüsten koruma yazılımındaki her özelliğin gerçekte ne yaptığını bilmemesine çok duyarlıdır. Bu turdan ve yardım sisteminden anlaşılıyor. Programdaki her aracın işlevini açıklayan küçük bir soru işareti simgesi vardır.

Bit kendine yardım

Masaüstü uygulamasında ihtiyacınız olanı bulmak, Bitdefender’ın sunduğu kaç özellik göz önüne alındığında olabildiğince kolay. Program dört kategoriye ayrılmıştır: gösterge tablosu, koruma, gizlilik ve yardımcı programlar.

“Koruma” sekmesi, Bitdefender’ın içerdiği her türlü kötü amaçlı yazılım korumasını kapsar. Her tarama seçeneğinin yanı sıra güvenlik duvarı, fidye yazılımı koruması ve bulut tabanlı koruması da burada. Bu, aynı zamanda bir virüs sisteminizin güvenliğini aşmışsa kullanacağınız sekmedir.

“Gizlilik” sekmesi, kullanıcıların verilerini korumalarına yardımcı olabilecek her aracı içerir. Şifre yöneticisi bu ekranda yaşıyor, şifreleme, web kamerası ve mikrofon koruması, güvenli tarayıcı, VPN hizmeti ve ebeveyn kontrolü.

Bitdefender’ın VPN hizmetine ayrıntılı bir göz atmak için Hotspot Shield incelememize göz atın. Uygulanmasının arkasındaki şirket bu.

Son olarak, “yardımcı programlar” bölümü tüm sistem optimizasyon araçlarının yanı sıra hırsızlık önleme aracını da içerir. Diğer bölümlerdeki özelliklerin çoğu da yardımcı programlardır, bu yüzden biraz kafa karıştırıcıdır. Bununla birlikte, hiçbir özellik iki tıklamadan fazla değildir, bu nedenle neye ihtiyacınız olduğunu bulmak ve bulmak kolaydır.

Bitdefender Tarama Seçenekleri

Tarama, Bitdefender antivirüsünün kullanılabilirlik ve özelleştirme arasında dengelendiği bir başka yerdir. Ortalama bir kullanıcı için, ihtiyacınız olan her şey hızlı bir tarama veya her şeyi yakalamak için tam bir taramadır. Ancak, daha karmaşık bir kurulumu olan bir kullanıcı bu iki seçeneği çok basit bulabilir.

Öte yandan, tamamen özelleştirilmiş bir taramaya sahip olmak birçok insan için kafa karıştırıcı ve göz korkutucu olabilir. Bu nedenle Bitdefender üç seçenek sunar: hızlı tarama, sistem taraması ve “taramaları yönetme”.

Bit-taramaları

Bu son seçenek, çok çeşitli seçeneklerle özel bir tarama eklemenize izin verir. Çoğu özel tarama gibi, hangi diskin dahil edileceğini ve hangi dosya veya klasörlerin hariç tutulacağını seçebilirsiniz. Ancak, diğer ayarları da düzenleyebilirsiniz.

Bu, Bitdefender’a bu taramanın daha az işlem gücü almasını ve arşivleri taramasını isteyip istemediğinizi bildirmeyi içerir. Hatta yalnızca son taramadan sonra değiştirilen dosyaları taramasını seçebilir veya tarama tamamlandıktan sonra cihazın kapatılıp kapatılmayacağını seçebilirsiniz..

Mevcut geniş seçenek yelpazesi, ortalama kullanıcılar ile teknik açıdan anlayışlı kullanıcılar arasındaki dengeyi bulmanın harika bir yoludur. Her ayrıntı odaklı tarama ayarı mevcuttur, ancak varsayılan olarak hızlı ve tam taramalar insanların kullanacağı şeydir.

Test cihazımızdaki yüklerini ve aldıkları süreyi görmek için bu iki tarama seçeneğini test ettik. Hızlı tarama, CPU kullanımımızın yüzde 15 oranında artmasına neden oldu, bu da Trend Micro (Trend Micro Antivirus + incelememize bakın) gibi rakiplerden biraz daha fazla, ancak kullanılamaz. Üç dakikadan biraz fazla sürdü, bu oldukça standart.

Sistem taramasını açtığımızda, ilk tam taramanın yavaş olacağını ve cihazı zaman içinde tekrar tekrar taradığımız zaman daha hızlı olacağını bize bildirdi. Bunun nedeni büyük olasılıkla Bitdefender’ın daha önce gördüğü dosyaları atlama yeteneğidir.

Bu deneyimi simüle etmek için taramayı beş kez gerçekleştirdik. Bu, taramalar arasında dosya sisteminde hiçbir şey değişmediğinden mükemmel bir örnek değildir, ancak bunun ne anlama geldiği ve Bitdefender ile bir sistem taramasının ne kadar az zaman alabileceği konusunda iyi bir fikir verebilir..

Bit-tarama

İlk kez beklediğimizden çok daha hızlıydı, bir saatten biraz daha uzun sürdü. Üçüncü kez çalıştırdıktan sonra, yaklaşık yarım saat sonra dipte kaldı ve zaten güvenli olarak tanımladığı dosyaları atladı.

Tarayıcı Uzantıları

Bitdefender, masaüstü programıyla birlikte iki tarayıcı uzantısı yükler: şifre yöneticisi ve anti-izleme uzantısı, ikincisi kullanıcının herhangi bir etkileşimi gerektirmez. İnternetteki bir sayfanın yüklenmesinin ne kadar sürdüğünü izler ve sayfada olabilecek tüm izleyicileri engeller.

Bit-antitracking

Bitdefender’ın bu anti-izleme uzantısında varsayılan olarak “özel teklifler” özelliğini açması biraz endişe vericidir. Bu, kullanıcıya yalnızca ana web sitesinde fırsatlar sunmak için kullandığı kendi kişisel izleyicisidir..

Bununla birlikte, izleyicide sağlanan bilgiler bunun ne yaptığını anlamamız için yeterli değildi ve bunu keşfetmek için kendi araştırmamızı yapmak zorunda kaldık. Bitdefender’ın kendi izleyicilerine varsayılan olarak izin vermesi korkunç bir kusur değil, ancak kullanıcıya daha açık bir şekilde iletilmesi gerekiyor.

Bit-specialoffers

İkinci uzantı şirketin şifre yöneticisi Bitdefender Cüzdan’dır. Tarayıcıda kaydedilen şifreleri otomatik olarak yöneticisine aktarabilmesi güzeldir, böylece tüm favori sitelerinizden çıkıp tekrar giriş yaparak geçiş yapmayı kolaylaştırır.

İnternette kayıtlı bir şifreniz olan bir sayfaya eriştiğinizde, uzantı hangi hesapta oturum açacağınızı seçmenizi ister ve şifreyi buna göre doldurur. Girdiğiniz tüm şifreler otomatik olarak kaydedilir ve güncellenmesini kolaylaştırır.

Tabii ki, orada en iyi şifre yöneticisi programlarına kendimiz baktık, bu yüzden en iyi şifre yöneticileri için kılavuzumuza bir göz atın. Dashlane’nin özelliklerini tercih ediyoruz, bu nedenle Bitdefender’ın eksik olabileceğini görmek için Dashlane incelememize de göz atın..

Koruma

Bitdefender’ın güvenlik korumasını test etmek için, bunu cihazlarımızdaki kendi testlerimizden geçirdik. Ayrıca laboratuvar sonuçlarına da göz attık. Laboratuvarlar test için altın standarttır, bu yüzden onlara kendi testlerimizden daha fazla önem veriyoruz, ancak yazılımla uygulamalı deneyim sahibi olmak önemlidir.

Bitdefender antivirüs, hem laboratuvar testlerinde hem de uygulamalı testlerde tüm kategorilerimizde mükemmel performans gösterdi. Boşa çıktığı tek yer birkaç küçük performans sorunuydu. Sonuçta, sizi attığınız her şeyden koruyacak sağlam bir antivirüs..

AV-Test, Bitdefender’ı Şubat 2020’deki testlerinden geçirdi. Sıklıkla kullanılan tüm kötü amaçlı yazılımların ve sıfır gün istismarlarının yüzde 100’ünü engelledi, bu da mükemmel bir güvenlik sonucu. Popüler web sitelerini başlatmak daha fazla zaman aldı, ancak programları yüklemek için daha az zaman aldı, bu yüzden eşitlendi.

Bu testte ayrıca ortalama oranın yarısı olan iki yanlış pozitif vardı. Bitdefender’ın testlerinin çoğu burada ve orada birkaç can sıkıcı ancak başa çıkması kolay olan birkaç yanlış pozitif alıyor.

AV-Comparatives ayrıca Ekim 2019’da Bitdefender’ı test etti ve en yüksek güvenlik sertifikası olan üç yıldız verdi. Kötü amaçlı yazılımların yüzde 99,7’sini engelledi ve 700’den fazla test vakasından sadece ikisini kaybetti.

MRG Effitas Sonuçları

Referans verdiğimiz son laboratuvar iki test sunan MRG Effitas. Koruma testi genel kötü amaçlı yazılımdan koruma ile yukarıdaki ikiye benzer ve bankacılık simülasyon testi, bankacılık söz konusu olduğunda antivirüs güvenliğinin sert bir analizidir..

Bitdefender’ın MRG Effitas’ın 2019 4. Çeyrek’teki 360 derece değerlendirmesindeki performansı, bir kez daha, diğer birçok antivirüsün üstünde ve ötesinde oldu. Test edilen programların yarısından daha azının elde ettiği en yüksek seviye olan seviye 1 verildi. Bunun nedeni, yüzde 100 kötü amaçlı yazılım engelleme oranı ve yüzde 0,07 yanlış pozitif oranıydı..

Bununla birlikte, F-Secure gibi birkaç program bunu yendi. Bitdefender’a başka şekillerde dayanıp dayanamayacağını görmek için F-Secure Antivirus incelememize göz atın.

MRG Effitas’ın 4. Çeyrek bankacılık değerlendirmesi Bitdefender’ı finansal işlemler için güvenli bir antivirüs olarak onayladı. Tüm finansal kötü amaçlı yazılımları engelledi ve botnet testini geçti. 

Bununla birlikte, simülatör testinde başarısız oldu ve bu kategorideki bankacılık için güvenli bir tarayıcı sunan Kaspersky gibi diğer antivirüslerin biraz arkasına koydu (daha derin bir dalış için Kaspersky incelememize bakın).

Uygulamalı Test

Bitdefender tüm uygulamalı testlerimizde daha iyi performans gösteremezdi. Virüsten koruma programlarımızı WICAR ve Kötü Amaçlı Yazılımlara Karşı Test Standartları Kuruluşu’nu (veya AMTSO) kullanarak web tarayıcısını yaygın tarayıcı istismarlarına karşı test etmek için test ediyoruz.

Bu araçların her ikisi için, Bitdefender antivirüs her kötü amaçlı yazılım parçasını hatasız olarak tespit etti ve engelledi. Bu, AMTSO’nun kimlik avı sayfası söz konusu olduğunda özellikle etkileyicidir. Değerlendirdiğimiz antivirüslerin çok azı aslında bu sayfayı engelliyor.

Bit-phishing

Engellenen sayfalardan biri hariç tümü için, Bitdefender bize neden engellendiğini açıklayan bir web sayfası sundu ve yanlış bir pozitif olsaydı bunu atlatmamızı sağladı. Bu, kötü amaçlı bir dosyanın indirilmesine ve neredeyse tamamen sessizce karantinaya alınmasına izin veren çoğu virüsten koruma programından yapılan bir yükseltmedir..

Hem Internet Explorer’da hem de Google Chrome’da, Bitdefender’ın WICAR’ın tüm tarayıcı istismar web sitelerini engelleme sorunu yoktu. Bu, özellikle birden fazla internet tarayıcısında çok nadirdir ve övgüye değer bir web koruma başarısıdır. En güvenli antivirüs yazılımı listemizdeki Bitdefender özelliklerinin şaşılacak bir şey yok.

Destek

Bitdefender’ın müşteri desteği hem çeşitlidir hem de hızlıdır. Seçenekler söz konusu olduğunda 7/24 destek arayabilir, sohbet edebilir veya e-posta gönderebilirsiniz. Hatta sorun giderme yardımı ve topikal güvenlik makaleleriyle sürekli olarak güncellenen etkin bir kullanıcı forumuna sahiptir..

Bit-forumu

En etkileyici destek özelliklerinden biri, masaüstü uygulamasının içinden bilet gönderme yeteneğidir. Bilet seçeneklerinin her birinde “sorunu yeniden oluşturmaya çalışın” etiketli bir düğme bulunur. Bu, ekranınızı kaydedecek ve Bitdefender’ı bir sorunla karşılaştığınız yere yönlendirmenize izin verecektir.

Masaüstü uygulaması içinde desteğe ulaşmanın bir yolu olması, Bitdefender için büyük bir nimettir, ancak bu ekstra ekran kayıt adımı onu en üst düzeye çıkarır.

Bilet Kasabasında Sorun

Bitdefender’ın destek sisteminin bir dezavantajı, biletleri izlemenin bir yolu olmadığıdır. Bir sohbeti tamamladıktan sonra, sonsuza dek yok oldu. En son ne zaman e-posta aldığınızı veya gönderdiğinizi kontrol etmeden biletinizin durumunu takip etmenin bir yolu yoktur.

Ancak bu şikayetin dışında, deneyimin geri kalanı inanılmaz derecede pürüzsüz. Bitdefender temsilcileri biletlere ve sohbet mesajlarına hemen yanıt verir ve en alt düzey müşteri destek çalışanı bile yardımcı olacak yeterli bilgiye sahiptir.

Bir şeyin nasıl yapıldığını görmeyi tercih eden insanlar için video eğitimleri de vardır ve ana Twitter tutamacı da herhangi bir sorunla yardımcı olmak için kullanılabilir. Bitdefender, özellikle Webroot gibi rakiplerle karşılaştırıldığında antivirüs desteğinden beklenebileceklerin ötesine geçer (Webroot SecureAnywhere incelememize bakın).

Bitdefender, en rahat olduğunuz yöntem için bir avenue’ye sahiptir ve web portalında biletleri kontrol etme yöntemine sahip olduğunda, desteği mükemmel olacaktır..

Karar

Bitdefender kesinlikle mevcut pozisyonunu en iyi antivirüs programımızın zirvesinde hak ediyor. Mevcut gücü, öngörülebilir bir gelecek için orada bir yer kazanabilir. Her kategoride güvenilir ve sağlamdır, çoğu antivirüsün ötesine geçer.

Toplam Güvenlik koruması, birkaç yanlış pozitif haricinde neredeyse kusursuzdur. Bitdefender’ın özellik seti, gördüğümüz en çeşitli ve yararlı olanlardan biridir. Kurulumu ve kullanımı kolaydır ve tüm desteği çeşitli kanallarda 7 gün 24 saattir. Hepsinden önemlisi, tamamen ücretsiz bir sürümden maksimum güvenlik ve özelliklere sahip bir fiyata kadar fiyatlandırma vardır.

Bu Bitdefender incelemesinde Bitdefender antivirüsüne en yüksek tavsiyemizi veriyoruz, çünkü kusurları bile zorlukla rahatsız edici ve güçlü yanları neredeyse rakipsiz. 

Bitdefender hakkında ne düşünüyorsun? Aynı deneyimi yaşadın mı? Yorumlarda sizden haber almak isteriz. Her zaman olduğu gibi, okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map