Avast Pro İncelemesi – Güncellendi 2020

Avast Pro İncelemesi

Mükemmel olmaktan uzak olsa da, Avast Pro, kendilerini güvende tutmak için ödeme yapmayı düşünmeyen, ancak sadece kötü amaçlı yazılım tehdidi nedeniyle bankayı kırmak istemeyenlere uygun bir antivirüs çözümüdür. Avast Pro incelememizde okuyabileceğiniz gibi genel olarak bu hizmet iyi puan alıyor.


en çok antivirüs-yorum

Avast, uzun zamandır ücretsiz antivirüs için tercih edilen bir seçimdir. Önyükleme için zengin özellikli, sistem hafif ve oldukça güvenlidir. Ücretli Pro sürümü, en azından düşük fiyat etiketini haklı çıkarmaya yetecek bazı ekstra özelliklere sahiptir. Koruma açısından en iyi antivirüs yazılımını arka arkaya alır, ancak ciddi bir rakip yapmak için yeterince küçük bir farkla.

Bu Avast Pro incelemesinde, bu antivirüsün sunduğu özellikler ve koruma üzerinde çalışacağız. Kararımızı vermeden önce özellikler, fiyatlandırma, kullanım kolaylığı, koruma ve destek hakkında konuşacağız. Ayrıca, ne kadar iyi koruduğunuzu görmek için laboratuvar sonuçlarını uygulamalı testlerimizle karşılaştıracağız.

Genel olarak, piyasanın daha az servis edilen bir kısmına, derin uçtan çıkmadan sağlam bir antivirüs için ödeme yapmak isteyenler için uygundur. Avast Pro, boşluğu güzel bir özellik listesiyle iyi dolduruyor, ancak oraya ulaşmak için bazı tavizler var.

Avast Pro Sürgü1

Avast Pro Kaydırıcı2

Avast Pro Sürgü3

Avast Pro Sürgü4

Avast Pro Sürgü5

Önceki

Sonraki

Avast Pro için alternatifler

Güçlü & Zayıf Yönler

Özellikleri

Avast Pro, en azından fiyat için rekabeti utanç verici hale getiren bir takım özelliklere sahiptir. Güvenli tarama, ağ koruması ve davranış izleme ile birlikte temel kötü amaçlı yazılımlara karşı korumanız vardır. Bunun dışında, dosyaları test etmek için bir sanal alan modunuz, bir şifre yöneticiniz ve daha fazlası var.

Şifre yöneticisi, şifre yöneticisi incelemelerimizin bağlamında çok fazla değil. Girişleri, kredi kartlarını ve notları depolar ve bunları tarayıcınıza otomatik olarak doldurur. Yine de, şeylerin temel ucunda. Daha fazla esneklik için Dashlane gibi en iyi şifre yöneticilerimizden birini kullanmanızı öneririz (Dashlane incelememizi okuyun).

Avast Pro şifre yöneticisi

Dahil olan bir şifre yöneticisi, Kaspersky’den (Kaspersky Antivirus incelememizi okuyun) gibi daha önce gördüğümüz bir şeydir. Avast’a özgü bir şey, şüpheli dosyaları güvenli bir ortamda test edebileceğiniz Sandbox modudur. Bu, özellikle web’den veri biriktiren korsanlar için yararlıdır (bu açıklamaya uyuyorsanız torrent için en iyi VPN’imize göz atın).

Avast, Güvenli Tarayıcısını da içerir. Google entegrasyonu olmadan, Google Chrome ile aynı görünüyor ve çalışıyor. Burada Gmail veya Drive hesabınıza hızlı bağlantılarınız olmayacak.

Söyleyebileceğimizden, Google entegrasyonu olmayan ve Avast uzantılarıyla dolu bir Chrome sürümüdür. Listeden izleyici engelleme, uzantı koruması, reklam engelleme ve kimlik avı önleme yöntemlerine sahip olursunuz. Uzantılar Chrome mağazasında mevcut olmadığından, bunlara erişmenin tek yolu Güvenli Tarayıcıdır.

Avast Pro Güvenli Tarayıcı

Benzersiz uzantılardan biri video indiricisidir. Avast, YouTube ve Vimeo gibi platformlardan yerel çözünürlükte video indirmenize olanak tanır. Yine de Netflix gibi akış platformlarından dosya alamaz.

Güvenli Tarayıcı’yı çok seviyoruz. Antivirüs ile birlikte gelen tipik bir tarayıcı değildir, çünkü arama motorlarını zorlamadan veya hızları düşürmeden size ekstra bir koruma katmanı sağlar. Herhangi bir şey varsa, hızlar Avast’ın uyguladığı reklam ve flaş bloklardan geliştirilir.

Banka Moduna Güvenli Tarayıcı veya Avast UI içinden erişebilirsiniz. Bitdefender Safepay’e benzer (Bitdefender Antivirus incelememizi okuyun). Herhangi bir çevrimiçi işlem için ayrı bir masaüstü, sizi normal bir tarayıcı penceresiyle gerçekleştirilebilecek istismarlardan koruyor.

Normal tarayıcınızı seçerseniz, hala koruma vardır. Avast, sahte web sayfaları için Gerçek Site adı verilen özelliğin yanı sıra gerçek zamanlı izlemeyi de kullanır. Sizi gerçek bir URL’den, bir bilgisayar korsanının kullanıcı adlarını, şifreleri ve kredi kartı bilgilerini çalabileceği sahte bir URL’ye yönlendiren DNS yönlendirmesine karşı koruma sağlar.

Avast Pro Gerçek Sitesi

Avast Pro’nun sunduğu son ve en eşsiz özellik Wi-Fi Inspector’dur. Yönlendiricinize veya başka bir cihaza virüs bulaşıp bulaşmadığını öğrenmenin hızlı bir yolu olan evdeki veya genel kablosuz ağdaki tüm cihazları güvenlik açıklarına karşı tarar. Herkese açık bir ortamda, ağa bağlı tüm cihazlara genel bir bakış sunar, böylece aralarınızda gizlenen bir hacker olup olmadığını bilirsiniz.

Avast Wifi Denetçisi

Avast, çoğu özelliği kullanırken sizi bir gizlilik güvenlik açığı konusunda uyarır. Bu sadece Avast SecureLine VPN için bir talep. Yeterli, pahalı da olsa, en iyi VPN listemize girmeyen bir VPN. Tüm düşüncelerimiz için Avast SecureLine incelememizi okuyabilirsiniz..

Fiyatı göz önüne alındığında, Avast özellikleri ile cömerttir. Güvenli Tarayıcı ile şifre yöneticisi arasında hızlı, güvenli ve rahat tarama için araçlara sahipsiniz. Sandbox, daha fazla antivirüs uygulandığını görmek istediğimiz benzersiz bir özelliktir ve yalnızca Pro’ya yükseltmeye değer.

Avast Pro Özelliklerine Genel Bakış

Avast Pro Logosuwww.avast.com

Aylık $ 500’dan başlayan fiyatlarla

Özellikleri

Şifre yöneticisi

Dosya parçalayıcı

Çoklu işletim sistemi desteği

Ebeveyn Kontrolü

Disk temizleme

VPN

Profiller

Koruma

Fidye yazılımı koruması

Web kamerası koruması

Gerçek zamanlı izleme

Güvenli tarayıcı

İndirme koruması

Kimlik avı koruması

Firewall

İşletim sistemi

pencereler

Mac os işletim sistemi

Linux

Android

iOS

Kullanılabilirlik

Masaüstü kullanıcı arayüzü

Mobil uygulama

Tarayıcı uzantısı

Destek

Yardım Merkezi

forum

Canlı sohbet

Telefon

E-posta

7/24 Destek

Video öğretici

Çeşitli

Ücretsiz Plan

Fiyatlandırma

“Pro” takma adı bir özellik tutkunu aşılar, ancak burada durum böyle değildir. En azından temel koruma için Avast’ın bu sürümü ile ücretsiz sürümü arasında çok fazla fark yok. Esas olarak Avast Sandbox için ödeme yapıyorsunuz.

Avast’ın en büyük rekabeti kendisi ama iş modeli çalışıyor. Avast Pro, en azından ilk dönem boyunca karşılaştığımız en ucuz antivirüsün çok ötesinde. Örneğin Norton Antivirus Basic, ilk dönem için 10 $ daha fazla, ancak yenileme sonrasında fiyatlar aynı (bu konudaki düşüncelerimiz için Norton Antivirus incelememizi okuyun).

Ücretsiz ve Pro arasında çok az fark olması, piyasanın geri kalanına karşı konduğunda bunun daha az bir antivirüs olduğu anlamına gelmez. Avast’ın ücretsiz sürümüne kaç özellik eklediğini görmek şaşırtıcı, aslında birçoğu bunun için Pro fiyat etiketini ödemeye hazırız..

Avast’ın bu teklifle olduğu kadar cömert olduğu gibi, daha pahalı antivirüslerin içerdiği birkaç özelliği eksik. Listede bir dosya parçalayıcı, web kamerası kalkanı, güvenlik duvarı ve fidye yazılımı koruması bulunmaktadır. Bu özellikler için hala çok ucuz Avast Internet Security sürümüne geçmenizi öneririz..

Avast Free ve Avast Pro arasındaki farklar azdır, ancak yine de bir yükseltmenin buna değer olduğunu düşünüyoruz. Sandbox güzel bir dahil olmadır ve size zengin Internet Security’nin sunduğu daha fazla özelliğin tadını çıkaracaktır. Fiyatlar anakartta da ucuz, bu antivirüsün kendi başına bir fiyat aralığına yerleştirilmesi.

Kullanıcı dostu

Avast Pro, ücretsiz teklifi yansıtan temiz bir arayüz kullanıyor. Arduvaz gri arkaplan, korumanızı yönetmek için yanda dört sekmeli yeşil çizgilerle tamamlanır. Favori antivirüs arayüzümüze sahip Bitdefender ile aynı seviyede.

Avast Pro arayüzü

Dört sekme vardır, ancak dolaşmak için yalnızca üç sekme kullanırsınız. Bunlardan herhangi birini tıkladığınızda, fayans gibi ortaya konan farklı özellikler için simgeler içeren bir menü açılır. Fidye yazılımı kalkanı gibi Avast Pro’nun sunmadığı bazı özellikler, simgenin yanında turuncu bir kilitle gösterilir.

Avast Pro navigasyonu

Bundan sonra zorlaşıyor. Sadece bazı özellikler kilidi gösterir, ancak hepsini göstermez. Örneğin, SecureLine VPN’i tıklatırsanız, satın almak için bir ödeme sayfasına yönlendirilirsiniz..

Avast Anlaşmayı Tatlılaştırıyor

Avast’ın diğer ürünlerinin, özellikle de Pro’nun ne kadar ucuz olduğu konusunda reklamını yapmamızın sakıncası yoktur. Bununla birlikte, ele alındığı backhanded yöntemini sevmiyoruz. Bir özellik belirsiz olmadığında dahil edilmiş gibi davranıyor ve Avast’ın bu özelliklerin paketin bir parçası olmadığını belirten bazı göstergelere sahip olmasını isterdik.

Ancak, kullanıcı arayüzünde normalde reklamların olacağı yer açar.

Kullanımınızın büyük bir kısmı koruma sekmesiyle birlikte gelir. Burada, tarama ayarlayabilir, Wi-Fi Inspector kullanabilir, Sandbox’a erişebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Avast, özel yapılandırmalar için ek bir seçenekle birlikte dört farklı tarama modu içerir.

Avast Pro tarama modları

Taramaları hedeflediniz, tam ve önyükleme yaptınız, ancak bizim favorimiz Akıllı Tarama. Normal antivirüs taramasını çalıştırır, ancak makinenizi ağ tehditleri, kabataslak tarayıcı uzantıları, savunmasız yazılım ve performans sorunları açısından kontrol eder.

Tarama sırasında performans üzerinde de çok az etkisi oldu. İşlemci kullanımımız rölantide yaklaşık yüzde 15 otururken tarama sırasında yüzde 25’e çıktı. Yüzde 40’a ulaşan ancak sürekli yük olmayan birkaç ani artış oldu.

Yukarıdaki özellikler bölümünde belirtildiği gibi, Avast Güvenli Tarayıcısını içerir, ancak koruma için kullanmanıza gerek yoktur. Tarayıcınızın ek uzantı gerektirmeyen gerçek zamanlı izlenmesi vardır. Tarama sırasında McAfee’nin uyguladığı pop-up barajından çok uzaktır (bunun hakkında daha fazla bilgi için McAfee Total Protection incelememizi okuyun).

Avast’ın sistem kaynaklarınızdaki ve ekran alanınızdaki hafif dokunuşunu seviyoruz. İyi düşünülmüş bir arayüze sahip müdahaleci olmayan bir antivirüs, ancak sinsi taleplerin uyarısı ile birlikte geliyor.

Koruma

Bir antivirüsün nasıl performans gösterdiğine ilişkin genel bir bakış için laboratuvar testleriyle birlikte uygulamalı testi kullanıyoruz. Laboratuar sonuçlarına daha fazla ağırlık konulmalıdır çünkü daha büyük bir örnek boyutu ve kontrol seviyesi vardır, ancak her antivirüsün kendimizi test döndürmesi için çıkarmayı seviyoruz.

Amtso’nun masaüstü antivirüs özelliklerini kontrol etmesiyle başladık. Avast, altı testten beşini engelledi ve istenmeyen bir uygulamanın indirilemedi. Öte yandan Webroot, bu diziyle test ettiğimizde mükemmel puan aldı (Webroot Antivirus incelememizi okuyun).

Devam ederken, Wicar’ın örneklerini kullanarak daha fazla tarayıcı istismarını test ettik. Avast, 13 URL’nin tümünü engelledi ve herhangi bir dosya indirilmeden önce bağlantıyı sonlandırdı. Genel olarak, uygulamalı testlerimizle iyi sonuç verdi.

Avast Pro tehdidi tespit edildi

Küçük bir pop-up yerine kötü niyetli bir dosya yüklemeye çalıştığımızda, Avast “yüksek sesle virüs algıladı” diyerek üç yüksek sesli uyarı verdi. Bunun kötü bir şey olduğunu söylemiyoruz, ancak birden fazla kez sandalyeden atlamamıza neden oldu.

Avast Test Sonuçları

Avast, çoğu laboratuvardan iyi, ama harika değil sonuçları gösterir. AV-Test, canlı kötü amaçlı yazılım kullanan 0 günlük kötü amaçlı yazılım saldırılarına karşı yüzde 98,9 etkili olduğunu ve sektör ortalamasının yüzde 99,5’inin üzerinde olduğunu buldu. Yine de AV-Test referans setine karşı yüzde 99,9 etkiliydi.

Performans testleri endüstri ortalamasından çok daha iyiydi. AV-Test, endüstri ortalamalarının yüzde 12 üzerinde popüler web siteleri yayınlarken sadece yüzde yedi ila dokuz yavaşladığını belirtti. Bu eğilim, sektör ortalamasından yüzde altı daha yavaş olan sık kullanılan uygulamaların kurulması hariç diğer testlerinden geçti..

AV-Comparatives antivirüsün Şubat ve Haziran ayları arasında gerçek dünyadaki değerlendirmesini yüzde 99.4 oranında bloke etti ve Avast’a mükemmel, üç yıldızlı bir puan verdi. Performansta mümkün olan en yüksek derecelendirmeyi, gelişmiş +, ancak dosya tespiti ve kötü amaçlı yazılımların kaldırılması için aşağıdaki sıralamayı aldı.

Avast, MRG-Effitas’ın sert bankacılık simülasyonunda şaşırtıcı bir şekilde iyi performans gösterdi. Canlı bir botnet’e karşı yüzde 100 etkiliydi, ancak kötü amaçlı yazılım simülatöründe başarısız oldu. Ancak test grubunun üçte ikisi bu simülasyonda başarısız oldu. MRG-Effitas, Güvenli Tarayıcı kullanırken Avast Internet Security’nin simülasyonu geçtiğini buldu.

Destek

Avast, doğrudan temastan ziyade DIY desteğine daha fazla odaklanıyor. İrtibat yolları var, ancak kullandığınız ürün tarafından kısıtlanıyorlar. Yine de organize bilgi tabanını ve tarihli de olsa aktif forumları seviyoruz.

Bilgi bankası ürüne ayrılmıştır ve her biri 15 ila 20 makale sunmaktadır. Kısıtlı girişler var çünkü Avast her birinde çok fazla yer kaplıyor. Her makale, adım adım talimatlar ve ekran görüntüleri ile büyük işletim sistemlerini ve satıcıları kapsar.

Detaydan etkilendik, ancak verimlilikten daha çok etkilendik.

Avast bilgi bankası

Forumlar o kadar verimli değil. Avast’ın sunduğu her ürünü kapsayan tarihli ancak tanıdık bir forum tasarımıdır. Bununla birlikte, topluluk muazzam, bunu paha biçilmez bir destek kaynağı haline getiriyor. Kayıtlı bir milyondan fazla üye var ve bu yazı yazıldığı sırada 400’den fazla aktif.

Avast forumları

Yine de Avast ile iletişim kurmaya çalışırken işler dağınık oluyor. Faturalandırma ve teknik sorular e-posta için ayrılmış olan satış öncesi sorularınız için telefonla destek alabilirsiniz. Herhangi bir ücretsiz Avast ürününün desteği yok.

Bu modelin tek istisnası, bir ajanın sorunları gidermek için makinenize uzaktan bağlanacağı Avast Total Care’dir. İlk konsültasyon ücretsizdir, ancak tüm kapsam size yıllık 199 ABD doları kalacaktır..

Kuruluşunun bilgi tabanını ve büyüklüğü için toplumu seviyoruz, ancak destek eksik. Ücretli müşterilerin bile sınırlı iletişim seçenekleri vardır ve herkesin erişebileceği basit bir form doldurur.

Karar

Avast, PC’leri iyi koruyan iyi ve ucuz bir virüsten koruma yazılımıdır. Uygulamalı ve laboratuvar testlerimizdeki en iyi antivirüs programından biraz daha düşük puan alan diğer antivirüsler kadar yüksek değildir. Internet Security’ye yükseltme, bu sorunların çoğunu çözmelidir..

Avast Pro’yu düşük fiyata çok sayıda antivirüs özelliğine ihtiyaç duyan herkes için öneriyoruz. Üstün performans arayanlar, yükseltmeyi garanti etmek için yeterli ayırt edici özelliklere sahip Internet Security ile daha uygun olacak.

Neyse ki, ücretsiz antivirüs indirip kendiniz deneyerek Avast deneyiminin çoğunu elde edebilirsiniz.

Aşağıdaki yorumlarda Avast hakkındaki düşüncelerinizi bizimle paylaşın ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map