Strata telefónu je pre mnohých ľudí nočnou morou: v jednom páde vaše fotografie, kontaktné informácie pre priateľov a história správ sú práve preč. Bezpečné zálohovanie údajov vopred je preto niečo, čo tu na Cloudwards.net vždy odporúčame.


Našťastie, ak máte iPhone, spoločnosť Apple vás pokryla: je to šikovná online služba zálohovania iCloud sa ľahko inštaluje a poskytuje 5 GB bezplatného úložného priestoru na zavedenie. V tomto článku vás prevedieme štyrmi krokmi potrebnými na zálohovanie vášho iPhone. Upozorňujeme, že používatelia iPhone majú okrem iCloudu aj ďalšie možnosti, pozrite si našich päť najlepších cloudových záloh pre iPhone.

iCloud by sa nemal zamieňať s inými službami spoločnosti Apple, iCloud Drive. iCloud je služba úložiska a zálohovania v cloude, zatiaľ čo jednotka iCloud je skôr ako Dropbox a umožňuje vám zdieľať dokumenty a podobne. Disk iCloud sme porovnali s jedným z našich obľúbených poskytovateľov IDrive v inom článku.

Ak by ste sa chceli dozvedieť viac o iCloud skôr, ako začneme, vyskúšajte naše ukážky najlepšieho úložiska cloud v roku 2017 alebo preskúmajte naše video nižšie..

iCloud Video Review

Zálohujte svoj iPhone do iCloud

Teraz, bez ďalšieho upovedomenia, začnime zálohovať váš iPhone. Predtým, ako začneme, musíte mať pripravené tri veci:

  • IPhone so systémom aspoň iOS 5.0
  • Wi-Fi pripojenie
  • Heslo k vášmu Apple ID

Rovnaký proces je možné použiť na zálohovanie a obnovenie iPad a iPad minis. Ak potrebujete viac, ako vám poskytuje bezplatná 5 GB Apple, ďalších 50 GB priestoru vám príde len za 0,99 dolárov mesačne a nie je to naozaj zlá voľba, ak ju skutočne plánujete využiť. Ak to nestačí, máte tiež možnosť kúpiť 200 GB za 2,99 $ mesačne alebo 1 TB za 9,99 $ mesačne.

Krok 1: Vyberte Kôš

Nie je možné, aby priemerný človek urobil úspešnú zálohu 5 GB bez toho, aby sa zbavil niektorých vecí. Jednoduchý spôsob, ako zistiť, koľko úložného priestoru budete potrebovať, je kliknúť na „všeobecné“ v časti „Nastavenia“ a potom na „využitie“.

Záloha bude mať približne veľkosť priečinka s fotoaparátom plus všetky vaše aplikácie, zátvorka „celkový ukladací priestor“ je možné ignorovať, pretože obsahuje množstvo ďalších vecí, ako napríklad samotný OS, ktoré nie sú zálohované. Ďalšiu vec, ktorú môžete urobiť, je pripojenie k sieti Wi-Fi a skontrolovať batériu alebo v prípade potreby pripojiť k zdroju napájania.

Krok 2: Nájdite tlačidlo zálohy

Tento krok je celkom jednoduchý: v telefóne iPhone 4 prejdite do ponuky nastavení (vyzerá to ako ozubené koleso) a prejdite nadol, kým neuvidíte iCloud; vyberte ju a potom vyberte možnosť „úložisko a zálohovanie“ tesne nad „odstrániť môj účet“ červenou farbou. Na telefóne iPhone 5 je to trochu iné a musíte najskôr klepnúť na „nastavenia“, potom na svoje užívateľské ID hore a potom na „iCloud“ a „záloha iCloud“.

Krok 3: Zapnite zálohovanie

Jediným kliknutím je skutočne všetko, čo je v tomto kroku: stačí kliknúť na tlačidlo zapnutia / vypnutia napravo od miesta, kde sa hovorí „záloha iCloud“. Po jeho zapnutí sa zobrazí správa s požiadavkou na heslo k vášmu Apple ID.

Krok 4: Počkajte na dokončenie zálohovania

Toto je zďaleka najjednoduchší krok a môže zahŕňať všetko od chytenia občerstvenia až po prechádzku so psom. Keď zapnete možnosť zálohovania iCloud, bude sa váš telefón zálohovať zakaždým, keď je uzamknutý, zapojený do zdroja napájania a pripojený k sieti Wi-Fi.

Ak nechcete čakať na splnenie všetkých týchto kritérií, ďalšou možnosťou je kliknúť na modrú farbu s textom „záloha teraz“.

Po dokončení zálohovania sú vaše údaje v bezpečí pred poškodením v cloude a môžete sa starať o svoje podnikanie bez obáv.

Extra krok: Obnovenie zálohy

Predstavte si, že sa stalo to najhoršie a stratili ste iPhone alebo vám ho niekto ukradol. Keďže ste držali krok so zálohami, všetko, čo musíte urobiť, keď budete mať nový iPhone zapnutý, zadajte svoje Apple ID a budete vyzvaní, aby ste buď použili telefón ako úplne nové zariadenie, alebo či chcete zálohovať z iCloud.

Keď si vyberiete iCloud, požiada vás o vaše meno a heslo a ukáže vám posledné dve zálohy a čas, kedy boli vykonané. Vyberte si, čo si myslíte, že je najlepšie a váš iPhone bude vyzerať, akoby ste ho nikdy nestratili, a dokonca aj vaše tapety sa objavia tam, kde sa vám najviac páči.

Záverečné myšlienky

Zálohovanie vášho iPhone je jednou z najjednoduchších vecí, aké kedy urobíte; Všetko, čo musíte urobiť, je vykonať niekoľko jednoduchých krokov, ako je uvedené vyššie, a je dobré ísť. Vaše dáta môžu byť v bezpečí iba s niekoľkými klepnutiami prsta a pretože iCloud je zadarmo pre prvých 5 GB, nemusíte nič stratiť.

Aj keď sme tu na Cloudwards.net, ako je iCloud dosť dobre, máme pocit, že by to mohlo využiť nejakú prácu sem a tam, ako si môžete prečítať v našom porovnávacom článku iCloud vs Dropbox. Ak si nie ste istí, či je pre vás cesta iCloud, prečítajte si tiež náš zoznam najlepších služieb úložiska v cloude..

Preto je potrebné uviesť, ako zálohovať váš iPhone do iCloud. Ak máte nejaké pripomienky alebo otázky v komentároch nižšie, dajte nám vedieť. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me