Ako zálohovať svoje kontakty iPhone

Môj mobilný telefón je najdôležitejšie zariadenie, ktoré vlastním. Nosím ho všade a používam ho každý deň. Najdôležitejšia vec v telefóne je môj zoznam kontaktov. Je to jedna z vecí, ktorá robí moje zariadenie tak užitočným – bez môjho zoznamu kontaktov by bol môj telefón iba drahým webovým prehliadačom.


Rozmýšľajte o kontaktoch, s ktorými často hovoríte, alebo o texte – koľko z týchto čísel alebo e-mailov ste si zapamätali? Preč sú dni, keď sme si museli pamätať telefónne čísla alebo ich zapisovať do fyzického adresára.

Z tohto dôvodu vám ukážem, ako zálohovať svoje kontakty na zariadeniach iPhone a Android. Je to rýchle a ľahké a my sme vám už ukázali, ako úplne zálohovať svoj iPhone, takže sa zameriavam iba na zálohovanie vašich kontaktov. Uviedli sme tiež, ako zálohovať textové správy samostatne na zariadeniach iPhone a Android.

Poskytnem vám informácie o tom, ako zálohovať svoje kontakty pomocou iTunes, ako aj pomocou niektorého z našich najlepších úložísk v cloude pre iPhone.

Čo budete potrebovať

Ak sa rozhodnete používať iTunes, budete si ich musieť stiahnuť a nainštalovať. Je k dispozícii zadarmo pre používateľov Windows a je predinštalovaný na počítačoch Mac.

iCloud je vlastná cloudová platforma spoločnosti Apple a poskytuje jednoduché riešenie pre zálohovanie vášho iPhone. Potrebujete iba ID Apple a používatelia získajú 5 GB voľného úložného priestoru – stačí to na zálohovanie vašich kontaktov. Ak by ste sa chceli dozvedieť viac o iCloud, porovnali sme v minulosti iCloud vs IDrive a máme tiež peknú video kontrolu, ktorú nájdete nižšie..

Ukážem vám tiež, ako exportovať a zálohovať svoje kontakty z iCloud do formátu údajov vCard, aby ste ich mohli ľahšie importovať do kontaktov Google. Je to užitočné v prípade, že sa rozhodnete prepnúť na Android alebo jednoducho chcete získať ďalšiu zálohu svojho zoznamu kontaktov.

V zariadeniach Android môžete svoje kontakty ľahko zálohovať do Gmailu alebo na SD kartu. Mám okolo seba niekoľko lacných starších kariet SD, ktoré majú veľkosť 2 GB a na tento účel fungujú skvele. Ak už máte účet Google, môžete si ho nechať spracovať za zálohy. Ak chcete zálohovať radšej sami, môžete použiť program ako Super Backup & Obnovenie, o ktorom sme písali v našom sprievodcovi o tom, ako zálohovať textové správy pre systém Android.

Ako zálohovať kontakty na

Najjednoduchší spôsob, ako zálohovať svoje kontakty na iPhone, je použitie iTunes. Najprv musíte prevziať a nainštalovať iTunes a pripojiť svoj iPhone k počítaču pomocou bleskového kábla. Keď sa vás systém iPhone spýta, či tomuto zariadeniu dôverujete, budete musieť klepnúť na „Dôvera“.

V ľavom hornom rohu sa zobrazí ikona zariadenia. Klepnutím na túto ikonu vyberte, ktoré údaje chcete synchronizovať. Môžete nastaviť iTunes, aby sa automaticky pripojilo, keď je zariadenie pripojené, alebo môžete zvoliť manuálne zálohovanie, ak chcete.

Pokiaľ ide o synchronizáciu kontaktov, budete chcieť kliknúť na tlačidlo „Informácie“ na ľavej table. V hlavných oknách sa zobrazí začiarkavacie políčko na „synchronizáciu kontaktov“ a políčko na výber vašich možností.

Môžete synchronizovať s kontaktmi Windows a budete mať ďalšie možnosti v závislosti od nainštalovaného softvéru – napríklad Microsoft Outlook bude k dispozícii, ak máte aplikáciu.

Zálohujte svoje iPhone kontakty pomocou iCloud

Toto je jedno z najjednoduchších riešení na zálohovanie vašich kontaktov. Ak už používate zálohy iCloud, je to pravdepodobne už povolené.

Klepnite na „nastavenia“ na vašom iPhone a potom klepnite na svoje ID hore alebo na „iCloud“, v závislosti od vašej verzie iOS.

Keď ste v ponuke iCloud, jednoducho klepnite na „kontakty“ a synchronizujte kontakty svojho telefónu s iCloud.

Exportujte kontakty iPhone do Google

Ako už bolo spomenuté, vCard je dátový formát pre informácie, ako sú mená, tituly, telefónne čísla alebo e-maily. Je to vynikajúci formát na prenos alebo zálohovanie vášho zoznamu kontaktov a ukážem vám, ako exportovať svoje kontakty z iCloud do vCard. Potom môžete pomocou vizitky vCard ich importovať do kontaktov Google alebo zálohovať na iný disk.

Najprv sa prihláste na webovú stránku iCloud. Kliknite na položku „Kontakty“ a potom na ikonu ozubeného kolieska v ľavej dolnej časti.

Teraz kliknite na možnosť „vybrať všetko“ a potom na položku „exportovať vizitku vCard“. Po stiahnutí vCard stačí prejsť do Kontaktov Google a na ľavom paneli kliknúť na „viac“ a potom na „importovať“. Vyberte svoju vizitku vCard a všetky vaše kontakty budú nahrané a dostupné z aplikácií Google.

Môžete tiež využiť túto príležitosť na skopírovanie tohto súboru vCard na jednotku Flash alebo vášho obľúbeného poskytovateľa cloudu, čím získate ďalší záložný zoznam kontaktov.

Ako zálohovať kontakty v systéme Android

Najjednoduchší spôsob, ako zálohovať svoje kontakty, je udeliť spoločnosti Google povolenie na zálohovanie údajov vášho telefónu. Tento proces sa líši v závislosti od telefónu a verzie systému Android, ale je celkom jednoduchý.

Klepnite na „nastavenia“ a potom na „osobné“, potom vyhľadajte „zálohu“ & obnoviť “. Klepnite na „zálohovať moje údaje“ a zapnite ich. Ak váš účet ešte nie je uvedený, budete musieť pridať účet. Ak to chcete urobiť, jednoducho klepnite na „záložný účet“ a potom na „pridať účet“. Možno budete musieť zadať svoje heslo alebo pripnúť sa a prihlásiť sa k účtu Google, ktorý ste pridali.

Nasledujúce položky sa predvolene synchronizujú s vaším účtom Google:

 • Nastavenia Kalendára Google
 • Siete Wi-Fi & heslá
 • Tapety na plochu
 • Nastavenia Gmailu
 • Aplikácie nainštalované prostredníctvom Google Play
 • Nastavenia displeja (jas & sleep)
 • Jazyk & Nastavenia vstupu
 • Dátum & čas
 • nastavenie & údaje pre aplikácie, ktoré nevytvorila spoločnosť Google (líši sa podľa aplikácie)

Ako zálohovať kontakty na Android na SD kartu

Ak chcete iba zálohovať svoje kontakty na SD kartu, jednoducho klepnite a otvorte v telefóne aplikáciu „Kontakty“. Vyhľadajte tlačidlo „Menu“, klepnite naň a potom klepnite na možnosť „import / export“. Vyberte „SD karta“ a váš zoznam kontaktov bude zálohovaný na vašu kartu ako súbor vCard.

Tento formát je kompatibilný s väčšinou aplikácií v zozname kontaktov a umožní vám importovať / exportovať kontakty na iné zariadenia alebo aplikácie, ktoré používate. Je vhodné to urobiť na náhradnej karte SD – ak stratíte telefón, stratíte aj kartu SD, ktorá je v nej, takže zálohujte uloženú niekde v bezpečí.

Ďalšie možnosti zálohovania kontaktov

Pokiaľ ide o zálohy, neexistuje dostatok možností. Často je dobré mať viac ako jedno zálohovacie riešenie.

V roku 2017 sme sa čoskoro zamerali na najlepšie cloudové zálohovanie pre iPhone, kde nájdete niekoľko ďalších poskytovateľov, z ktorých si môžete vybrať, ak by ste chceli použiť niečo okrem iTunes, iCloud alebo Kontakty Google..

Zahŕňali sme aj používateľov systému Android. Naším nedávnym zaokrúhlením najlepšieho cloudového úložiska pre Android. Náš tím odborníkov preskúmal každého poskytovateľa, aby vám uľahčil zálohovanie zariadenia Android a zachovanie vašich údajov v bezpečí.

záver

Váš zoznam kontaktov je dôležitý – bez neho je váš telefón k ničomu. Zálohovanie kontaktov na telefóne iPhone je jednoduché, takže si urobte čas na to, aby ste to urobili teraz, a ak ste rovnako ako ja, na automatizované zálohovanie použite jednu z najlepších služieb úložiska v cloude..

Ak sa vám tento článok páčil, dajte nám vedieť, čo si myslíte v komentároch. Neváhajte nás kontaktovať s prípadnými otázkami. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map